Neden Taşeron Tıbbi Sekreter?

19 12 2011 16:53 tarihinde, Genel, Sağlık kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2850 kez okundu

Her kurumda az parayla çok iş yaptırmak devlet politikası olduğu gibi sağlıkta da bu böyle. Neden? Çünkü işsizliği azaltmak için. Tabi kimin daha iyi iş yaptığına bakılmıyor. Personel üzerindeki denetimi devlet eliyle sağlayamadıkları için taşeron firmalarla daha iyi yapıyorlar.  Peki sertifikayla bu iş oluyorsa biz neden lise ya da önlisans mezunu olmaya çalışıyoruz? Cevap yine aynı. Boşta bırakmayıp işsizliği önlemek.

Tıbbi Sekreterlere neden gerektiği kadar önem verilmiyor? Ne de olsa sekreter deyip geçiliyor mu, yoksa işlerine mi öyle geliyor birilerinin. Hasta oldukları zaman hastane koridorunda 5 dakika sabredemeyip hakimi de öğretmeni de doktoru da başhekimi de bakanı da bir an önce içeri gireyim işim bitsin derdindeler. Peki işinizi kim bitirecek. Doktor mu? Hayır. Kaç tane doktor tıbbi sekreterin işini yapabilir. Sekreter yokken içeri hasta alsanız da işlemleri bitmeden gönderilmez. Bu da demek oluyor ki en az doktor kadar tıbbi sekreter de önemlidir. Sadece muayenehanede değil gidin arşive bir dosyayı yarım saat arasınız sekreter olmasa. Kimse gözünü kapamasın.

Tıbbi sekreter yoksa orada bir eksik var demektir. O eksiği de ancak ehil bir tıbbi sekreter giderebilir. Geçip de bilgisayarın başında TC kimlik numarası yazarken tuş arayan değil, okulda on parmak dersi almış gözü kapalı yazabilen tıbbi sekreter. Farmakoloji dersi almış ve bir ilaç ismi girerken arama çubuğuna ne yazacağını bilen tıbbi sekreter, Terminoloji dersi almış ve hemşire bir kelime söylediğinde kafasında acaba bu ne dedi gibi sorular dolaşmayan tıbbi sekreter… Mesleğimize ve sahip çıkamadığımız derneğimize sahip çıkmalıyız. Biz susarsak kimse atama yapmaz. SBN vs gereken yerlere atansak dahi mesajlarımızı gönderelim. Birlik zamanı.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • Anonim Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • Anonim Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • Anonim Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • Anonim Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum