Neden Taşeron Tıbbi Sekreter?

19 12 2011 16:53 tarihinde, Genel, Sağlık kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3094 kez okundu

Her kurumda az parayla çok iş yaptırmak devlet politikası olduğu gibi sağlıkta da bu böyle. Neden? Çünkü işsizliği azaltmak için. Tabi kimin daha iyi iş yaptığına bakılmıyor. Personel üzerindeki denetimi devlet eliyle sağlayamadıkları için taşeron firmalarla daha iyi yapıyorlar.  Peki sertifikayla bu iş oluyorsa biz neden lise ya da önlisans mezunu olmaya çalışıyoruz? Cevap yine aynı. Boşta bırakmayıp işsizliği önlemek.

Tıbbi Sekreterlere neden gerektiği kadar önem verilmiyor? Ne de olsa sekreter deyip geçiliyor mu, yoksa işlerine mi öyle geliyor birilerinin. Hasta oldukları zaman hastane koridorunda 5 dakika sabredemeyip hakimi de öğretmeni de doktoru da başhekimi de bakanı da bir an önce içeri gireyim işim bitsin derdindeler. Peki işinizi kim bitirecek. Doktor mu? Hayır. Kaç tane doktor tıbbi sekreterin işini yapabilir. Sekreter yokken içeri hasta alsanız da işlemleri bitmeden gönderilmez. Bu da demek oluyor ki en az doktor kadar tıbbi sekreter de önemlidir. Sadece muayenehanede değil gidin arşive bir dosyayı yarım saat arasınız sekreter olmasa. Kimse gözünü kapamasın.

Tıbbi sekreter yoksa orada bir eksik var demektir. O eksiği de ancak ehil bir tıbbi sekreter giderebilir. Geçip de bilgisayarın başında TC kimlik numarası yazarken tuş arayan değil, okulda on parmak dersi almış gözü kapalı yazabilen tıbbi sekreter. Farmakoloji dersi almış ve bir ilaç ismi girerken arama çubuğuna ne yazacağını bilen tıbbi sekreter, Terminoloji dersi almış ve hemşire bir kelime söylediğinde kafasında acaba bu ne dedi gibi sorular dolaşmayan tıbbi sekreter… Mesleğimize ve sahip çıkamadığımız derneğimize sahip çıkmalıyız. Biz susarsak kimse atama yapmaz. SBN vs gereken yerlere atansak dahi mesajlarımızı gönderelim. Birlik zamanı.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...