Neden Taşeron Tıbbi Sekreter?

19 12 2011 16:53 tarihinde, Genel, Sağlık kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3309 kez okundu

Her kurumda az parayla çok iş yaptırmak devlet politikası olduğu gibi sağlıkta da bu böyle. Neden? Çünkü işsizliği azaltmak için. Tabi kimin daha iyi iş yaptığına bakılmıyor. Personel üzerindeki denetimi devlet eliyle sağlayamadıkları için taşeron firmalarla daha iyi yapıyorlar.  Peki sertifikayla bu iş oluyorsa biz neden lise ya da önlisans mezunu olmaya çalışıyoruz? Cevap yine aynı. Boşta bırakmayıp işsizliği önlemek.

Tıbbi Sekreterlere neden gerektiği kadar önem verilmiyor? Ne de olsa sekreter deyip geçiliyor mu, yoksa işlerine mi öyle geliyor birilerinin. Hasta oldukları zaman hastane koridorunda 5 dakika sabredemeyip hakimi de öğretmeni de doktoru da başhekimi de bakanı da bir an önce içeri gireyim işim bitsin derdindeler. Peki işinizi kim bitirecek. Doktor mu? Hayır. Kaç tane doktor tıbbi sekreterin işini yapabilir. Sekreter yokken içeri hasta alsanız da işlemleri bitmeden gönderilmez. Bu da demek oluyor ki en az doktor kadar tıbbi sekreter de önemlidir. Sadece muayenehanede değil gidin arşive bir dosyayı yarım saat arasınız sekreter olmasa. Kimse gözünü kapamasın.

Tıbbi sekreter yoksa orada bir eksik var demektir. O eksiği de ancak ehil bir tıbbi sekreter giderebilir. Geçip de bilgisayarın başında TC kimlik numarası yazarken tuş arayan değil, okulda on parmak dersi almış gözü kapalı yazabilen tıbbi sekreter. Farmakoloji dersi almış ve bir ilaç ismi girerken arama çubuğuna ne yazacağını bilen tıbbi sekreter, Terminoloji dersi almış ve hemşire bir kelime söylediğinde kafasında acaba bu ne dedi gibi sorular dolaşmayan tıbbi sekreter… Mesleğimize ve sahip çıkamadığımız derneğimize sahip çıkmalıyız. Biz susarsak kimse atama yapmaz. SBN vs gereken yerlere atansak dahi mesajlarımızı gönderelim. Birlik zamanı.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi