Neden Taşeron Tıbbi Sekreter?

19 12 2011 16:53 tarihinde, Genel, Sağlık kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2938 kez okundu

Her kurumda az parayla çok iş yaptırmak devlet politikası olduğu gibi sağlıkta da bu böyle. Neden? Çünkü işsizliği azaltmak için. Tabi kimin daha iyi iş yaptığına bakılmıyor. Personel üzerindeki denetimi devlet eliyle sağlayamadıkları için taşeron firmalarla daha iyi yapıyorlar.  Peki sertifikayla bu iş oluyorsa biz neden lise ya da önlisans mezunu olmaya çalışıyoruz? Cevap yine aynı. Boşta bırakmayıp işsizliği önlemek.

Tıbbi Sekreterlere neden gerektiği kadar önem verilmiyor? Ne de olsa sekreter deyip geçiliyor mu, yoksa işlerine mi öyle geliyor birilerinin. Hasta oldukları zaman hastane koridorunda 5 dakika sabredemeyip hakimi de öğretmeni de doktoru da başhekimi de bakanı da bir an önce içeri gireyim işim bitsin derdindeler. Peki işinizi kim bitirecek. Doktor mu? Hayır. Kaç tane doktor tıbbi sekreterin işini yapabilir. Sekreter yokken içeri hasta alsanız da işlemleri bitmeden gönderilmez. Bu da demek oluyor ki en az doktor kadar tıbbi sekreter de önemlidir. Sadece muayenehanede değil gidin arşive bir dosyayı yarım saat arasınız sekreter olmasa. Kimse gözünü kapamasın.

Tıbbi sekreter yoksa orada bir eksik var demektir. O eksiği de ancak ehil bir tıbbi sekreter giderebilir. Geçip de bilgisayarın başında TC kimlik numarası yazarken tuş arayan değil, okulda on parmak dersi almış gözü kapalı yazabilen tıbbi sekreter. Farmakoloji dersi almış ve bir ilaç ismi girerken arama çubuğuna ne yazacağını bilen tıbbi sekreter, Terminoloji dersi almış ve hemşire bir kelime söylediğinde kafasında acaba bu ne dedi gibi sorular dolaşmayan tıbbi sekreter… Mesleğimize ve sahip çıkamadığımız derneğimize sahip çıkmalıyız. Biz susarsak kimse atama yapmaz. SBN vs gereken yerlere atansak dahi mesajlarımızı gönderelim. Birlik zamanı.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Gerçekten güzel bir çalışma. Ellerinize sağlık. Farklı çalışmalarınızı da bekliyorum.
 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için İngilizce bilmenize gerek yok. Verilen bilgilerle eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.