Nokia E ve N Serisi Kamera Sesi Kapatma

24 04 2013 23:08 tarihinde, Mobil Araçlar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5885 kez okundu

nokia-e72Cep telefonları telefon olma özelliklerinin yanı sıra birçok işi de yapabilmekte. Akıllı telefon teknolojisi almış başını gidiyor.

Televizyon kumandasından fotoğraf makinesine, ses kayıt cihazından mobil modem olma özelliğine kadar bir çok şey bir cep telefonu ile yapılabilmekte.

Bu kadar özelliğin yanı sıra bazen unutulanlar ve eksikler de yok değil. Mesela Nokia S60 v3 ve v5 grubundaki N ve E serisinde kamera çözünürlüğü gayet iyiyken gel gelelim ufacık bir özellik olan kamera sesi kapatma özelliği unutulmuş.

Symbian demek can demektir. Hiç canınızı sıkmayın buna da bir program vardır 🙂

Şimdi biliyorsunuz  yüksek modellerde sertifika problemi yaşanıyor. Program yüklemek eski modellere göre biraz sorunlu. Telefonun ha*klenmiş olması gerekiyor vs. Bu konuda yapabileceğim bir şey yok ama yükleyebilenler için bir adet Mute Camera isimli program mevcut.

Programı kurmanız halinde kamera sesi tamamen kapanır. Sadece çekim değil aynı zamanda odaklama anındaki vb ses de kaybolur. Bu sayede kimseye çaktırmadan ve kimseyi rahatsız etmeden fotoğraf çekebilirsiniz 🙂

Programı yüklediğinizde systeme sadece dosyaları atıyor ve bir uygulama olarak açma durumu söz konusu değil. Kurun ve keyfinize bakın 😉

(Not: kurduktan sonra telefonun açılıp kapatılması ve telefonunuzun uyarı sesleri kapalı olması gerekir)

Buyurun indirin

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi