Onlarca Yazıcı Bir Arada

23 10 2013 23:08 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2076 kez okundu

Yazıcılar günümüzün vazgeçilmez teknoloji ürünlerinden bir tanesidir. Özellikle bilgisayar ile ilgili iş yapan kimseler için dijital verilerin baskıya dökülebilmesi için yazıcılara büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Hatta bazen bir takım iş yerleri için birden çok yazıcı gerekebilir çünkü işler artık tamamen yazıcılar üzerinden yürümektedir.

Benim çalışmış olduğum şirkette de yazıcılar şirketin büyük bir yükünü çekmektedir. Bizim şirkette bütün işler bilgisayar ortamında yapılmakta ancak her işin dosyaları yazıcılardan çıkarılarak dosyalanmaktadır. Bu yüzden şirket olarak yazıcı ihtiyacımız oldukça fazladır. Bende şirketin satın alma departmanında görev yaptığımdan genelde şirketin malzeme eksiklerini tamamlama işi bana düşmektedir.

Farkı görün ve hissedin

Geçenlerde de patronumuz bana, şirkette eskiyen yazıcıları değiştirmemiz gerektiğini bu konu ile ilgili benim bir çalışma yapmam gerektiğini söyledi. Ancak ben bu çalışmayı yaparken seçeceğim yazıcıların farklı seçenekteki yazıcı olması ve de fiyat kalite bakımından en uygun olması gerektiğini de ayrıca belirtti. Bende almış olduğum talimatla hemen farklı seçeneklerdeki yazıcılar ile ilgili çalışmaya başladım.

Ancak ilk andan itibaren fark ettim ki patronumuz benden gerçekten zor bir iş istemişti farklı seçeneklerdeki yazıcı bulabilmek birde bunları en uygun fiyatlarda alabilmek oldukça zor bir işti. Çünkü internet ortamında birbirinden farklı yazıcılar olduğunu iddia eden ancak özelliklerine baktığımda hemen hemen hepsinin aynı olduğunu gördüğüm onlarca yazıcı çeşidi gördüm.

Ta ki tıklamış olduğum www.iyi.net sitesine girene kadar. Siteye girdiğimde gördüm ki site tam benim aramış olduğum kriterler de onlarca farklı seçeneklerdeki yazıcı çeşidini bir arada bulunduruyordu. Yazıcıları farklı fiyat kriterlerin de listeleyen site ayrıca farkı yazıcı çeşitlerini bizim için sıralamıştı.

Site içerisinde işlerimi çok kısa bir süre içerisinde yapıp almak istediğim farklı seçeneklerdeki yazıcı türlerinden 5 adet yazıcı satın alarak siparişini verdim. Böylece patronumun bana vermiş olduğu görevi çok kısa bir süre içerisinde ve patronumun tam istemiş olduğu kriterlere uygun olarak yapabildim. Eğer ki linkini vermiş olduğun siteye rastlamamış olsaydım işim gerçekten çok zordu. Sizde bu tür işlerinizi en kısa sürede, en uygun fiyata yapmak isterseniz siteyi ziyaret edebilir farkı görebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Anonim Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • Anonim Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • Anonim @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • Anonim Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.