Online Görüntü Boyutu Düşürme

17 08 2012 19:40 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 8692 kez okundu

Jpg dosya türündeki fotoğrafların kullanım alanı çok geniş olduğundan, gerek internet ortamında gerekse diğer gereksinimlerimizde boyutlarının büyük olması bazen işimizi zorlaştırabiliryor.

Dijital fotoğraf makinalarının, cep telefonlarının ve diğer kameraların gittikçe geliştirilmesi ve daha yüksek çözünürlüklü ve dolayısıyla daha büyük boyutlu fotoğrafların elde edilmesiyle artık fotoğraf boyutu sıkıntı teşkil etmeye başladı. Buna rağmen ülkemizdeki internetin yükleme hızının düşük olması, büyük boyutlu dosyalarla çalışmanın daha güç olması nedeniyle görüntü kalitesini düşürmeden boyutu düşürme arzusu oluşmaktadır.

Görüntü kalitesinden ödün vermeden boyut düşürmek oldukça güçtür. Fakat kullanacağımız yer örneğin bir profil resmi oluşturmak vs gibi kalitesinin pek farkedilemeyeceği kullanım söz konusu olduğunda fotoğrafın boyutu kalitesinden taviz verilerek düşürülebilir.

Fotoğraf boyutu düşürmek için Photoshop vs bir çok program mevcut fakat birden çok fotoğrafla işiniz yoksa bunu online olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bağlantıyı tıklayarak  fotoğrafın kalitesini ve yeni boyutunu istediğiniz şekilde ayarlayıp yeni halini indirebilirsiniz. Kolay gele 😉

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.