Online Görüntü Boyutu Düşürme

17 08 2012 19:40 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 12084 kez okundu

Jpg dosya türündeki fotoğrafların kullanım alanı çok geniş olduğundan, gerek internet ortamında gerekse diğer gereksinimlerimizde boyutlarının büyük olması bazen işimizi zorlaştırabiliryor.

Dijital fotoğraf makinalarının, cep telefonlarının ve diğer kameraların gittikçe geliştirilmesi ve daha yüksek çözünürlüklü ve dolayısıyla daha büyük boyutlu fotoğrafların elde edilmesiyle artık fotoğraf boyutu sıkıntı teşkil etmeye başladı. Buna rağmen ülkemizdeki internetin yükleme hızının düşük olması, büyük boyutlu dosyalarla çalışmanın daha güç olması nedeniyle görüntü kalitesini düşürmeden boyutu düşürme arzusu oluşmaktadır.

Görüntü kalitesinden ödün vermeden boyut düşürmek oldukça güçtür. Fakat kullanacağımız yer örneğin bir profil resmi oluşturmak vs gibi kalitesinin pek farkedilemeyeceği kullanım söz konusu olduğunda fotoğrafın boyutu kalitesinden taviz verilerek düşürülebilir.

Fotoğraf boyutu düşürmek için Photoshop vs bir çok program mevcut fakat birden çok fotoğrafla işiniz yoksa bunu online olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bağlantıyı tıklayarak  fotoğrafın kalitesini ve yeni boyutunu istediğiniz şekilde ayarlayıp yeni halini indirebilirsiniz. Kolay gele 😉

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi