Online Görüntü Boyutu Düşürme

17 08 2012 19:40 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 10110 kez okundu

Jpg dosya türündeki fotoğrafların kullanım alanı çok geniş olduğundan, gerek internet ortamında gerekse diğer gereksinimlerimizde boyutlarının büyük olması bazen işimizi zorlaştırabiliryor.

Dijital fotoğraf makinalarının, cep telefonlarının ve diğer kameraların gittikçe geliştirilmesi ve daha yüksek çözünürlüklü ve dolayısıyla daha büyük boyutlu fotoğrafların elde edilmesiyle artık fotoğraf boyutu sıkıntı teşkil etmeye başladı. Buna rağmen ülkemizdeki internetin yükleme hızının düşük olması, büyük boyutlu dosyalarla çalışmanın daha güç olması nedeniyle görüntü kalitesini düşürmeden boyutu düşürme arzusu oluşmaktadır.

Görüntü kalitesinden ödün vermeden boyut düşürmek oldukça güçtür. Fakat kullanacağımız yer örneğin bir profil resmi oluşturmak vs gibi kalitesinin pek farkedilemeyeceği kullanım söz konusu olduğunda fotoğrafın boyutu kalitesinden taviz verilerek düşürülebilir.

Fotoğraf boyutu düşürmek için Photoshop vs bir çok program mevcut fakat birden çok fotoğrafla işiniz yoksa bunu online olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bağlantıyı tıklayarak  fotoğrafın kalitesini ve yeni boyutunu istediğiniz şekilde ayarlayıp yeni halini indirebilirsiniz. Kolay gele 😉

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...