Paint, Movie Maker ve Windows Fotoğraf Görüntüleyiciyi Unutun!

03 12 2012 19:26 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5844 kez okundu

Adından da anlaşılacağı gibi Picasa, Sabancı Holding tarafından işletilen tekstil kuruluşu ve sadece bijama üretimi yapmakta. Ancak eskilerde pijamaya picama dendiği için bu isim de böyle kalmış. Yani Picasa. Alakası yok arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Pablo Picasso ünlü bir sanatçıdır. Google da bu sanatçının isminden  esinlenmiş olmalı ki fotoğraf görüntüleme ve düzenleme yazılımına bu ismi vermiş.

Şimdi sizlere bu Picasa neyin nesi, ne işe yarar, hatta ne gibi kolaylık var ki bizimle paylaştın? gibi soruların cevaplarını vereyim.

Bilgisayarınızdaki tüm fotoğrafları bu programda görüntüleyebilirsiniz. Programa giriş yaptığınızda fotoğraflarınızı tarar ve size sağ bölmede klasör listesi halinde gösterir.

Herhangi bir fotoğrafa sağ tıkladığınızda düzenleme seçeneğini göreceksiniz. Buradan fotoğraflarınızın parlaklık, kırmızı göz, kontrast vs gibi bir çok düzenlemelerini yapabilirsiniz. Fotoğraflarınızı paylaşabilir, yazdırabilir, e-posta ile gönderebilirsiniz.

Ekran görüntüleri alırken siz print screen tuşuna bastığınızda kendi kaydeder. Herhangi bir yere yapıştırıp fotoğraf haline getirmenize gerek yok.

Windows’un standart resim ve faks görüntüleyici uygulaması yerine Picasa fotoğraf görüntüleyici kullanabilirsiniz.  Bu daha kullanışlı ve daha çok özellik içeren fotoğraf görüntüleyicide mouse tekerleği ile yakınlaşma/uzaklaşma yapabilir, sol tuşu ile fotoğrafı sürükleyebilirsiniz. Ayrıca klasörde bulunan bütün fotoğrafları listeler ve çıkıp tekrar klasörden diğer fotoğrafı açmanıza gerek kalmaz.

Programın marifetleri bununla da bitmiyor. Movie Maker’ı da unutun.

Seçtiğiniz fotoğrafları kolayca slayt haline getirmenize imkan tanıyor. Bir bilgisayarda olmazsa olmaz programlardan bir tanesi de Picasa. Siz de denemek (denerseniz zaten kaldırmazsınız) isterseniz buyrun indirin

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...