Sağlık Bakanlığı Aralık 2012’de 12078 Personel Alacak

20 11 2012 06:40 tarihinde, Sağlık kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 8979 kez okundu

T.C.-Sağlık-Bakanlığı-LogoSağlık Bakanlığının Sosyal paylaşım sitelerindeki resmi hesaplarından duyurduğu haberde “Bakanlığımızdan müjdeli haber! Aralık ayında, eczacı ve diş hekimlerinin de içinde bulunacağı 12 bin 780 sağlık personeli alınacak.” denildi.

2012/2 KPSS alımlarının yeni başladığı şu günlerde böyle bir açıklama atama bekleyen sağlık personeli adaylarının yüzünü güldürdü. 12 bin 78 personelin alanlara göre dağılımları henüz verilmiş değil. Ancak yakın zamanda bunun da açıklanması bekleniyor.

Bu haber Atama bekleyen ve KPSS 1012/2 Alımlarında hayal kırıklığı yaşayan Tıbbi Sekreterler için de oldukça sevindirici. Yakın zamanda sözleşmelilerin kadroya geçeceğinin de bildirilmesi, kadrolu alımlarda sözleşmelilerin tekrar tercih yapmasını ortadan kaldıracaktır.

Bu alımla birlikte 734 Önlisans mezunu ve 190 ortaöğretim tıbbi sekreter alınacak.

719 diş tabibi ve 243 eczacı pozisyonuna başvurular 3-7 Aralık 2012 tarihleri arasında http://yonetim.sb.gov.tr/ internet sayfasındaki PBS bölümünden yapılabilecek.

11 bin 116 pozisyona ise 17-21 Aralık tarihleri arasında ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yapılacak. Klavuz 17 Aralık’ta yayınlanacak.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. tibbi sekretertibbi sekreter

  aralık ayı lise duzeyınde tibbi sekreter alımlarıyla ılgılı bılgısı olan warmı ??

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Nebi GARCI Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Nebi GARCI Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Nebi GARCI Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  E-posta gönderildi