Sağlık Bakanlığı Aralık 2012’de 12078 Personel Alacak

20 11 2012 06:40 tarihinde, Sağlık kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 8727 kez okundu

T.C.-Sağlık-Bakanlığı-LogoSağlık Bakanlığının Sosyal paylaşım sitelerindeki resmi hesaplarından duyurduğu haberde “Bakanlığımızdan müjdeli haber! Aralık ayında, eczacı ve diş hekimlerinin de içinde bulunacağı 12 bin 780 sağlık personeli alınacak.” denildi.

2012/2 KPSS alımlarının yeni başladığı şu günlerde böyle bir açıklama atama bekleyen sağlık personeli adaylarının yüzünü güldürdü. 12 bin 78 personelin alanlara göre dağılımları henüz verilmiş değil. Ancak yakın zamanda bunun da açıklanması bekleniyor.

Bu haber Atama bekleyen ve KPSS 1012/2 Alımlarında hayal kırıklığı yaşayan Tıbbi Sekreterler için de oldukça sevindirici. Yakın zamanda sözleşmelilerin kadroya geçeceğinin de bildirilmesi, kadrolu alımlarda sözleşmelilerin tekrar tercih yapmasını ortadan kaldıracaktır.

Bu alımla birlikte 734 Önlisans mezunu ve 190 ortaöğretim tıbbi sekreter alınacak.

719 diş tabibi ve 243 eczacı pozisyonuna başvurular 3-7 Aralık 2012 tarihleri arasında http://yonetim.sb.gov.tr/ internet sayfasındaki PBS bölümünden yapılabilecek.

11 bin 116 pozisyona ise 17-21 Aralık tarihleri arasında ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yapılacak. Klavuz 17 Aralık’ta yayınlanacak.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. tibbi sekretertibbi sekreter

  aralık ayı lise duzeyınde tibbi sekreter alımlarıyla ılgılı bılgısı olan warmı ??

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Nebi GARCI Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Nebi GARCI Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Nebi GARCI Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...