Sağlık Bakanlığı Aralık 2012’de 12078 Personel Alacak

20 11 2012 06:40 tarihinde, Sağlık kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 8568 kez okundu

T.C.-Sağlık-Bakanlığı-LogoSağlık Bakanlığının Sosyal paylaşım sitelerindeki resmi hesaplarından duyurduğu haberde “Bakanlığımızdan müjdeli haber! Aralık ayında, eczacı ve diş hekimlerinin de içinde bulunacağı 12 bin 780 sağlık personeli alınacak.” denildi.

2012/2 KPSS alımlarının yeni başladığı şu günlerde böyle bir açıklama atama bekleyen sağlık personeli adaylarının yüzünü güldürdü. 12 bin 78 personelin alanlara göre dağılımları henüz verilmiş değil. Ancak yakın zamanda bunun da açıklanması bekleniyor.

Bu haber Atama bekleyen ve KPSS 1012/2 Alımlarında hayal kırıklığı yaşayan Tıbbi Sekreterler için de oldukça sevindirici. Yakın zamanda sözleşmelilerin kadroya geçeceğinin de bildirilmesi, kadrolu alımlarda sözleşmelilerin tekrar tercih yapmasını ortadan kaldıracaktır.

Bu alımla birlikte 734 Önlisans mezunu ve 190 ortaöğretim tıbbi sekreter alınacak.

719 diş tabibi ve 243 eczacı pozisyonuna başvurular 3-7 Aralık 2012 tarihleri arasında http://yonetim.sb.gov.tr/ internet sayfasındaki PBS bölümünden yapılabilecek.

11 bin 116 pozisyona ise 17-21 Aralık tarihleri arasında ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yapılacak. Klavuz 17 Aralık’ta yayınlanacak.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. tibbi sekretertibbi sekreter

  aralık ayı lise duzeyınde tibbi sekreter alımlarıyla ılgılı bılgısı olan warmı ??

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Misafir

  Paylaşılan gönderiyi beğenenleri takip etme olsa daha da güzel olur.Bu yönde bir güncelleme gelir ise iyi olur Nebi Bey.
 • Nebi GARCI Misafir

  Gerçekten güzel bir çalışma. Ellerinize sağlık. Farklı çalışmalarınızı da bekliyorum.
 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için İngilizce bilmenize gerek yok. Verilen bilgilerle eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Nebi GARCI bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Nebi GARCI Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun