Şeytan Diyor Ki…

30 03 2012 21:16 tarihinde, Genel kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 3113 kez okundu

Neler demiyor ki. Bir hafta sonra açıköğretim sınavları var, aynı zamanda KPSS hazırlık, Bir de buna atanamama stresi eklenince şeytan neler diyor neler..

 

İlk dediği şuydu.. Çek git bir iş bul yemişim KPSS’sini paranı kazan. Ben de yemezler dedim tabi, ne zamana kadar çalışacaksın en karlı iş devletin kuyruğundan tutunmak.. Peki sen bilirsin dedi şeytan ama bunu derken aklından ne şeytanlıklar geçiriyordu bilmiyordum ta ki açıköğretim sınavları yaklaşana kadar.

 

Şimdi ne yapsam da şu sınavlara çalıştırmasam diye uğraşıyor. Bu uğraşısının en başında “havalar güzel çık biraz hava al, akşam çalışırsın” gibi cümleler kurmak geliyor. Tabi ben bu cümleleri daha önce çok işittim.

 

Üniversitede okurken biyoloji okuyan bir arkadaşım vardı. Vizeler yaklaşırken ders çalışmaya başlama planları yapılır. Biz de daha sınava şu kadar var bu kadar var diye diye sınava az bir süre kaldı. Akşamları halı saha maçlarına gideriz, yakın arkadaşlara ders çalışmaya gider vs. maç biter ya da ders diye gittiğimiz arkadaşlardan gırgır şamatayla gece yarısı edip eve dağılırken bu arkadaş “bu akşam da ders çalışamadık” derdi her seferinde. Ve bu söz espri gibi kaldı o günden bu güne. Demek istediğim şeytan der durur yıllardan beri; hele akşam olsun .. sabah olsun çalışırsın..

 

Şeytan “şimdi bir film izle yat, sabah çıkmış soruları çözersin. Hem günler torbaya girmedi ya, bunun pazarı var pazartesisi var.. var da var” diyor. Yarın sabah diyeceğini de siz söyleyin.

 

Şeytan ne derse desin. O şeytanın işi. Benim yapmam gereken ders çalışmak ben de kendi işimi yapayım. Bu arada şeytan size şunu kesin demiştir: “Şeytan diyor da senin sınavın var ama gelmiş bunları yazıyorsun de”  Şeytana kulak tıkayın çünkü ben mola vermiştim. Okuduğunuz için teşekkürler..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. ŞapşalUyuzŞapşalUyuz

  afedersin admin iradene hayran kaldım. özel ders verebilme ihtimalin nedir? 🙂

  • özel ders için çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürmektedir. Kontenjanlarımız sınırlı olup kayıt tarihleri sizlere SMS ile gönderilecektir..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Nebi GARCI bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Nebi GARCI Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.