Şeytan Diyor Ki…

30 03 2012 21:16 tarihinde, Genel kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 3273 kez okundu

Neler demiyor ki. Bir hafta sonra açıköğretim sınavları var, aynı zamanda KPSS hazırlık, Bir de buna atanamama stresi eklenince şeytan neler diyor neler..

 

İlk dediği şuydu.. Çek git bir iş bul yemişim KPSS’sini paranı kazan. Ben de yemezler dedim tabi, ne zamana kadar çalışacaksın en karlı iş devletin kuyruğundan tutunmak.. Peki sen bilirsin dedi şeytan ama bunu derken aklından ne şeytanlıklar geçiriyordu bilmiyordum ta ki açıköğretim sınavları yaklaşana kadar.

 

Şimdi ne yapsam da şu sınavlara çalıştırmasam diye uğraşıyor. Bu uğraşısının en başında “havalar güzel çık biraz hava al, akşam çalışırsın” gibi cümleler kurmak geliyor. Tabi ben bu cümleleri daha önce çok işittim.

 

Üniversitede okurken biyoloji okuyan bir arkadaşım vardı. Vizeler yaklaşırken ders çalışmaya başlama planları yapılır. Biz de daha sınava şu kadar var bu kadar var diye diye sınava az bir süre kaldı. Akşamları halı saha maçlarına gideriz, yakın arkadaşlara ders çalışmaya gider vs. maç biter ya da ders diye gittiğimiz arkadaşlardan gırgır şamatayla gece yarısı edip eve dağılırken bu arkadaş “bu akşam da ders çalışamadık” derdi her seferinde. Ve bu söz espri gibi kaldı o günden bu güne. Demek istediğim şeytan der durur yıllardan beri; hele akşam olsun .. sabah olsun çalışırsın..

 

Şeytan “şimdi bir film izle yat, sabah çıkmış soruları çözersin. Hem günler torbaya girmedi ya, bunun pazarı var pazartesisi var.. var da var” diyor. Yarın sabah diyeceğini de siz söyleyin.

 

Şeytan ne derse desin. O şeytanın işi. Benim yapmam gereken ders çalışmak ben de kendi işimi yapayım. Bu arada şeytan size şunu kesin demiştir: “Şeytan diyor da senin sınavın var ama gelmiş bunları yazıyorsun de”  Şeytana kulak tıkayın çünkü ben mola vermiştim. Okuduğunuz için teşekkürler..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. ŞapşalUyuzŞapşalUyuz

  afedersin admin iradene hayran kaldım. özel ders verebilme ihtimalin nedir? 🙂

  • özel ders için çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürmektedir. Kontenjanlarımız sınırlı olup kayıt tarihleri sizlere SMS ile gönderilecektir..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Nebi GARCI Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Nebi GARCI Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Nebi GARCI Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...