Şeytan Diyor Ki…

30 03 2012 21:16 tarihinde, Genel kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 3571 kez okundu

Neler demiyor ki. Bir hafta sonra açıköğretim sınavları var, aynı zamanda KPSS hazırlık, Bir de buna atanamama stresi eklenince şeytan neler diyor neler..

 

İlk dediği şuydu.. Çek git bir iş bul yemişim KPSS’sini paranı kazan. Ben de yemezler dedim tabi, ne zamana kadar çalışacaksın en karlı iş devletin kuyruğundan tutunmak.. Peki sen bilirsin dedi şeytan ama bunu derken aklından ne şeytanlıklar geçiriyordu bilmiyordum ta ki açıköğretim sınavları yaklaşana kadar.

 

Şimdi ne yapsam da şu sınavlara çalıştırmasam diye uğraşıyor. Bu uğraşısının en başında “havalar güzel çık biraz hava al, akşam çalışırsın” gibi cümleler kurmak geliyor. Tabi ben bu cümleleri daha önce çok işittim.

 

Üniversitede okurken biyoloji okuyan bir arkadaşım vardı. Vizeler yaklaşırken ders çalışmaya başlama planları yapılır. Biz de daha sınava şu kadar var bu kadar var diye diye sınava az bir süre kaldı. Akşamları halı saha maçlarına gideriz, yakın arkadaşlara ders çalışmaya gider vs. maç biter ya da ders diye gittiğimiz arkadaşlardan gırgır şamatayla gece yarısı edip eve dağılırken bu arkadaş “bu akşam da ders çalışamadık” derdi her seferinde. Ve bu söz espri gibi kaldı o günden bu güne. Demek istediğim şeytan der durur yıllardan beri; hele akşam olsun .. sabah olsun çalışırsın..

 

Şeytan “şimdi bir film izle yat, sabah çıkmış soruları çözersin. Hem günler torbaya girmedi ya, bunun pazarı var pazartesisi var.. var da var” diyor. Yarın sabah diyeceğini de siz söyleyin.

 

Şeytan ne derse desin. O şeytanın işi. Benim yapmam gereken ders çalışmak ben de kendi işimi yapayım. Bu arada şeytan size şunu kesin demiştir: “Şeytan diyor da senin sınavın var ama gelmiş bunları yazıyorsun de”  Şeytana kulak tıkayın çünkü ben mola vermiştim. Okuduğunuz için teşekkürler..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. ŞapşalUyuzŞapşalUyuz

  afedersin admin iradene hayran kaldım. özel ders verebilme ihtimalin nedir? 🙂

  • özel ders için çalışmalarımız yoğun bir şekilde sürmektedir. Kontenjanlarımız sınırlı olup kayıt tarihleri sizlere SMS ile gönderilecektir..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi GARCI Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Nebi GARCI Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Nebi GARCI Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Nebi GARCI Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Nebi GARCI Nebi Garcı

  E-posta gönderildi