• Reklam & Sponsorluk
 • Gizlilik
 • Arşiv
 • Hakkında
 • İletişim

Şifrelenmiş Kısa Link Nasıl Oluşturulur?

29 01 2013 18:21 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 1563 kez okundu

shorturlİnternet ortamı ve paylaşım siteleri gittikçe artıyor. Paylaşmak için bu kadar ortam mevcutken malesef paylaşılacak şeyler kısıtlanıyor. Twitter gibi bazı sitelerde 140 karakter sınırlaması olması paylaşmak istediklerinizi ya Türkçeyi katlederek ya da bağlantıları URL kısaltma servisleri ile kısaltarak paylaşmak mecburiyetinde bırakıyor.

URL kısalta servisleri ile bağlantıları kısaltabileceğiniz gibi tıklama başına para da kazanabilirsiniz. Ancak para kazanma konusunu değinmeyeceğiz.

URL kısaltma servisleri son zamanlarda bir hayli arttı. Şimdi sizlere hem URL kısaltıp hem de kısalttığınız URL’leri şifreleyebileceğiniz bir siteden bahsedeceğim.

Şifrelenmiş URL hizmetiyle paylaşmak istediğiniz bağlantının sadece belirli kişiler tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz. Paylaştığınız bağlantıya şifre koymanın yanında kısaltarak da iki işlemi tek bir servisle yapabilirsiniz.

Sadece şifrelemek ve kısaltmakla kalmayıp dilerseniz zamanlama da yapabilirsiniz. Mesela 3 gün sonra bağlantının iptal olmasını sağlamak mümkün.  Ayrıca linkin kullanım sayısını da sınırlayabilirsiniz. Mesela kısa linki 2 kez paylaştığınızda  3. kez link iptal olacaktır.

url-kisaltma

Yukarıda kullanılacak alanları açıkladım. Şifre koymak zorunda değilsiniz. Kullanım miktarını 1 olarak girerseniz link tek kullanımlıktır.

Servise buradan ulaşabilirsiniz

twitter facebook e-posta

Benzer Yazılar
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. çok yararlı bir servis. Kullanmayı düşünüyorum sık kullanımlarıma eklendi teşekkürler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacakır.


1 × 8 =

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Metin Twitter’da Engellenen Kullanıcılar Listesi
  Nebi GARCI


  Kullandığınız uygulamaları kontrol edin. Büyük ihtimal takipçi uygulamalarından kaynaklanıyor.
 • Metin Güvenlik Sertifikası Sorunu Çözüldü
  zeynep


  peki twitter açamıcak mıyız
 • Metin Twitter’da Engellenen Kullanıcılar Listesi
  ramazan


  Kardeş twitter hesabım hiç tanımadığım kişilerin twetlerini FAVlıyor retweetliyor. Sırf öyle bişe olmasın diye engelledim hala Favlıyor ve neyi Favladığı görükmüyor. Engellediğim kişilerin engelini kaldırmak istiyorum onuda yapamıyorum. Ne yapmak lazım yardım edin.?
 • Metin Güvenlik Sertifikası Sorunu Çözüldü
  ibrahim


  https://twitter.com/ ve https://tr.foursquare.com/ sertifikaları o tarihten sonra yenilendiği için güncelleme mevcut değil SSL hatası veriyor ve bahsettiğiniz harika çözüm yollarının hiç biri bi işe yaramıyor. saygılar.
 • Metin Güvenlik Sertifikası Sorunu Çözüldü
  ibrahim


  8 nisan 2014 den itibaren windows XP için desteğini bitirdi o tarihten sonra dolan sertifika geçerliliği, yenilenen sertifikayı almıyor hala bi çözüm bulamadım yardımcı olacak olan varsa şimdiden teşekkürler.