Şifrelenmiş Kısa Link Nasıl Oluşturulur?

29 01 2013 18:21 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 2585 kez okundu

shorturlİnternet ortamı ve paylaşım siteleri gittikçe artıyor. Paylaşmak için bu kadar ortam mevcutken malesef paylaşılacak şeyler kısıtlanıyor. Twitter gibi bazı sitelerde 140 karakter sınırlaması olması paylaşmak istediklerinizi ya Türkçeyi katlederek ya da bağlantıları URL kısaltma servisleri ile kısaltarak paylaşmak mecburiyetinde bırakıyor.

URL kısalta servisleri ile bağlantıları kısaltabileceğiniz gibi tıklama başına para da kazanabilirsiniz. Ancak para kazanma konusunu değinmeyeceğiz.

URL kısaltma servisleri son zamanlarda bir hayli arttı. Şimdi sizlere hem URL kısaltıp hem de kısalttığınız URL’leri şifreleyebileceğiniz bir siteden bahsedeceğim.

Şifrelenmiş URL hizmetiyle paylaşmak istediğiniz bağlantının sadece belirli kişiler tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz. Paylaştığınız bağlantıya şifre koymanın yanında kısaltarak da iki işlemi tek bir servisle yapabilirsiniz.

Sadece şifrelemek ve kısaltmakla kalmayıp dilerseniz zamanlama da yapabilirsiniz. Mesela 3 gün sonra bağlantının iptal olmasını sağlamak mümkün.  Ayrıca linkin kullanım sayısını da sınırlayabilirsiniz. Mesela kısa linki 2 kez paylaştığınızda  3. kez link iptal olacaktır.

url-kisaltma

Yukarıda kullanılacak alanları açıkladım. Şifre koymak zorunda değilsiniz. Kullanım miktarını 1 olarak girerseniz link tek kullanımlıktır.

Servise buradan ulaşabilirsiniz

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Sponsorlu Bağlantılar
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. çok yararlı bir servis. Kullanmayı düşünüyorum sık kullanımlarıma eklendi teşekkürler.


8 × = 40

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

 • Metin Nebi Garcı

  Hocam o site şuan servis dışı. Çalışma vb vardır belki. Oraya yüklemiştim kodları. Eğer bir iki güne açılmazsa başka bir yere yükleyebilirim.
 • Metin Misafir

  Firefox install yapcagımız yer yani " https://monkeyguts.com/code.php?id=585 " linki " Sayfa yükleme sorunu " veriyor bakar mısınız ?
 • Metin Nebi Garcı

  İşlemciye yüklenebilir çünkü hesap sayısı arttıkça fav yaparken o kadar çok tıklama yapacaktır. Bilgisayarınızın performansıyla ilgili bir sıkıntı var mı? ya da hesap sayısı çok mu fazla?
 • Metin Nebi Garcı

  31. satırda 5000 rakamı var. O her mesaj gönderme aralığıdır. Onu uzatarak belki yığılmayı önler kasmayı giderebilirsiniz. Yani 5 saniyede bir atıyor. 10000 yapın 10 saniyede bir atsın belki çözülür.
 • Metin asim

  nebi bey favori kodu decki donduruyor.. bu konuda birsey yapılabilir mi?