Silinen Mesajları Okuma

24 01 2012 13:45 tarihinde, Mobil Araçlar, Mobil İpuçları kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 10428 kez okundu

Symbian işletim sistemli telefonlarda yanlışlıkla sildiğiniz bir mesaj için “mesajını yanlışlıkla sildim tekrar yollar mısın?” gibi cevap göndermenize gerek yok.  Eğer birazcık ilginiz varsa x-plore dosya yönetici programı kullanıyorsunuzdur.  Kullanmıyorsanız da linke tıklayıp indirebilirsiniz. Programa giriş yaptıktan sonra eğer gizli dosyalarınız ve sistem dosyalarınız gözükmüyorsa “5” (beş) tuşuna basarak ayarlardan açabilirsiniz. Ardından mesajlarınız için hangi hafızayı kullanıyorsanız mesaj ayarlarından diğer hafızayı seçin. Yani telefon hafızasını kullanıyorsanız hafıza kartını seçin. Çünkü “index” dosyasını açabilmemiz için kullanılmıyor olması gerekiyor. Değiştirdikten sonra “system”-“mail” e girip “index” dosyasını hex görüntüleyici ile açın. kısayol tuşu “3”  en sağ bölmede mesajlarınız çıkacaktır.  İsterseniz index dosyasını bilgisayara kopyalayıp daha rahat okuyabilirsiniz. Aralarında anlam veremediğiniz karakterler çıkabilir bunlar takılmayın. Kolay gelsin..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. yazıda verilen bilgiler yetersiz diye düşünüyorum. ilk olarak bu söyledikleriniz nokia 7230 için geçerli mi, eğer geçerli ise adım adım nasıl yapılır bu işlem resimli anlatım olursa verilen bilgi daha yararlı olur diye düşünüyorum. saygılar..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • orhan inan Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • orhan inan bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • orhan inan Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • orhan inan Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • orhan inan Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.