Silinen Mesajları Okuma

24 01 2012 13:45 tarihinde, Mobil Araçlar, Mobil İpuçları kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 11142 kez okundu

Symbian işletim sistemli telefonlarda yanlışlıkla sildiğiniz bir mesaj için “mesajını yanlışlıkla sildim tekrar yollar mısın?” gibi cevap göndermenize gerek yok.  Eğer birazcık ilginiz varsa x-plore dosya yönetici programı kullanıyorsunuzdur.  Kullanmıyorsanız da linke tıklayıp indirebilirsiniz. Programa giriş yaptıktan sonra eğer gizli dosyalarınız ve sistem dosyalarınız gözükmüyorsa “5” (beş) tuşuna basarak ayarlardan açabilirsiniz. Ardından mesajlarınız için hangi hafızayı kullanıyorsanız mesaj ayarlarından diğer hafızayı seçin. Yani telefon hafızasını kullanıyorsanız hafıza kartını seçin. Çünkü “index” dosyasını açabilmemiz için kullanılmıyor olması gerekiyor. Değiştirdikten sonra “system”-“mail” e girip “index” dosyasını hex görüntüleyici ile açın. kısayol tuşu “3”  en sağ bölmede mesajlarınız çıkacaktır.  İsterseniz index dosyasını bilgisayara kopyalayıp daha rahat okuyabilirsiniz. Aralarında anlam veremediğiniz karakterler çıkabilir bunlar takılmayın. Kolay gelsin..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. yazıda verilen bilgiler yetersiz diye düşünüyorum. ilk olarak bu söyledikleriniz nokia 7230 için geçerli mi, eğer geçerli ise adım adım nasıl yapılır bu işlem resimli anlatım olursa verilen bilgi daha yararlı olur diye düşünüyorum. saygılar..

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • orhan inan Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • orhan inan Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • orhan inan Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • orhan inan Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • orhan inan Nebi Garcı

  E-posta gönderildi