Siteniz Güvende mi?

01 03 2012 14:28 tarihinde, Web Tasarım kategorisinde yazıldı. 8 yorum yapıldı, 9474 kez okundu

Bilgisayarınıza bir virüs sızdığında gerçek zamanlı dosya koruma sistemi sayesinde siliniyor, karantinaya alınıyor yahut engelleniyor. Risk aldığınızı düşündüğünüzde virüs taraması yapıyorsunuz ve çözüyorsunuz.

Peki web sitenizin güvenliğinden emin misiniz? Spam, Malware, İframe, zararlı j.sicript vs sitenize sızdığında haberdar oluyor musunuz ya da çözüm bulabiliyor musunuz?

Böyle bir şey söz konusu olduğunda  yapmanız gereken internette güvenlik analizi siteleri sayesinde sitenizi taratmak, FTP ile bütün dosyalarınızı bilgisayarınızda taratmak  ya da dosya ve klasörlerinizi inceleyip zararlı olduğunu düşündüğünüz dosyaları silmektir. Ama bu sonuncusu biraz riskli. Temiz bir dosyayı silip sitenizde anormallikler görüntü bozuklukları ya da çalışmayan fonksiyonlara rastlayabilirsiniz.

Şimdi sizlere internet üzerinden sitenizin tehdit içerip içermediğini kontrol etmenize yardımcı olacak bir kaç adres vereyim.

 SUCARI:  http://sitecheck.sucuri.net/scanner/

 E-SİBER: http://www.e-siber.com/virus-tarama/

 VIRUS TOTAL : https://www.virustotal.com  (alt kısımdan  scan a URL seçiyoruz. )

 SITE INSPECTOR: http://siteinspector.comodo.com/

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 8 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Tesekkürler verdiginiz siteler icin

 2. Güzel paylaşım yorum yazmadan geçmek istemedim eyvallah kardeşim..

 3. Hocam gerçekten güzel sitelermiş.her türlü taramayı yapıyor.sitelerimin hepsini kontrol ettim.teşekkürler.

 4. Fuat GüneşFuat Güneş

  Bir defa zararlı kod yapışmıştı, sağolsun Google web yönetici araçları haber verdi, daha da bir şey olmadı.

 5. ofis mobilyalarıofis mobilyaları

  hocam bu hizmetiniz için teşekkür ederim.

 6. http://sitecheck.sucuri.net/scanner/ ile siteyi taradığımda Infected With Malware bulmuştu, sitede içerik olmadığı için (virüs temadaydı herhalde) siteyi komple silip, şifreleri değiştirdim, FileZilla kaldırıp yeniden kurdum, wp yeniden kurdum, yine aynı uyarıyı veriyor.
  wp virüs eklentileri ve diğer online virüs tarama sitelerinde temiz gözüküyor. hocam sizce virüs olma ihtimali varmı?

  • Temadaki bazı kodları virüs olarak görebiliyor. Mesela auto like kodu vardı o da virüs olarak gözüküyordu. Belki o tür bir şey olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Nebi Garcı Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Nebi Garcı Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...