Siz Yazın Onlar Okusun!

30 09 2012 12:44 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 7718 kez okundu

Yazmayı seviyor olabilirsiniz. Ama okumayı sevmiyorsanız siz yazın Onlar okur.

Teknolojinin giderek insanların zahmetli işlerine müdahale etmesiyle işler epey kolaylaştı. Müzik dinler gibi bir yazıyı dinlemeyi kim istemez ki..

TTS’lerden (Text to Speech) -Metin okuma programlarından- bahsediyorum. İşe yarar birkaç programı sizlere takdim edeyim.

NaturalReader

NaturalReader yüksek sesle herhangi bir metin okumak için olanak sağlayan ücretsiz bir TTS programıdır. Bu program sayesinde Microsoft Word dosyalarını, web sayfaları, PDF dosyalarını okutabilirsiniz.

 

Ultra Hal TTS Okuyucu

Ultra Hal TTS Reader tam anlamıyla okumayı sevmeyenler için tasarlanmış. E-postalarınızı her türlü metin dosyalarınızı okur. Bununla da kalmaz isterseniz bunları mp3 ses dosyasına dönüştürebilir ya da cd’ye yazabilir. 

 

Read4Me TTS Okuyucu

Read4Me TTS bir kısayol tuşu ile önceden yüklenmiş  SAPI5 TTS ses dosyalarını okuyabilir. Çoklu dil seçeneği ve konuşma alanlarına sahip  Read4Me, metin dosyalarını mp3’e de dönüştürebilmektedir. 

 

Balabolka

Balabolka böyle DOC, EPUB, HTML, Mobi, LIT, CHM, ÇHC, PDF ve RTF dosyaları gibi dosyaları çeşitli türleri, panoya içerik ve metin okuma sağlayan bir TTS programıdır. Ayrıca ses dosyalarını alt yazılı görüntü olarak da izleme imkanı sunuyor.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Anonim Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • Anonim Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • Anonim @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • Anonim Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.