Siz Yazın Onlar Okusun!

30 09 2012 12:44 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 8283 kez okundu

Yazmayı seviyor olabilirsiniz. Ama okumayı sevmiyorsanız siz yazın Onlar okur.

Teknolojinin giderek insanların zahmetli işlerine müdahale etmesiyle işler epey kolaylaştı. Müzik dinler gibi bir yazıyı dinlemeyi kim istemez ki..

TTS’lerden (Text to Speech) -Metin okuma programlarından- bahsediyorum. İşe yarar birkaç programı sizlere takdim edeyim.

NaturalReader

NaturalReader yüksek sesle herhangi bir metin okumak için olanak sağlayan ücretsiz bir TTS programıdır. Bu program sayesinde Microsoft Word dosyalarını, web sayfaları, PDF dosyalarını okutabilirsiniz.

 

Ultra Hal TTS Okuyucu

Ultra Hal TTS Reader tam anlamıyla okumayı sevmeyenler için tasarlanmış. E-postalarınızı her türlü metin dosyalarınızı okur. Bununla da kalmaz isterseniz bunları mp3 ses dosyasına dönüştürebilir ya da cd’ye yazabilir. 

 

Read4Me TTS Okuyucu

Read4Me TTS bir kısayol tuşu ile önceden yüklenmiş  SAPI5 TTS ses dosyalarını okuyabilir. Çoklu dil seçeneği ve konuşma alanlarına sahip  Read4Me, metin dosyalarını mp3’e de dönüştürebilmektedir. 

 

Balabolka

Balabolka böyle DOC, EPUB, HTML, Mobi, LIT, CHM, ÇHC, PDF ve RTF dosyaları gibi dosyaları çeşitli türleri, panoya içerik ve metin okuma sağlayan bir TTS programıdır. Ayrıca ses dosyalarını alt yazılı görüntü olarak da izleme imkanı sunuyor.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Ben de benzer bir sorunla karşı karşıyayım. Hesabımdan hiçbir şekilde tweet atamıyorum,beğenemiyorum,retweet yapamıyorum ve kimseyi takip edip mesaj gönderemiyorum. Neredeyse iki ay oldu ama hâlâ aynı şekilde. Profilime bir başkası girince 'bu hesap sınırlandırılmış,yine de profili görüntülemek isti...
 • Anonim Misafir

  hocam twitter hesabım kilitlendi ve hesabıma giriş yaptıgımda telefon numarasına onay kodu gönder yazısı cıkıyor direk. sanırım kodu yazınca hesabım acılacak ama şöyle bir sıkıntı var orda yazan telefon numarası suan aktif değil. bu yüzden onay kodu alamıyorum lütfen yardım edin ne yapabilirim ?
 • Anonim Misafir

  Aynen öyle bendede öyle oluyor otomatik silinmesi gerekiyor sizdeki gibi ama lütfen cevap verin
 • Anonim Misafir

  Merhabalar,eklenti her güncelleme ile ayrı güzel ve kullanışlı oluyor.Takip etme seçeneğine bizi halihazırda takip edenleri değilde takip etmeyenleri takip etme seçeneği gelirse daha kolay bir şekilde hem farklı insanlara ulaşılmış olur hem de takipçi artışı daha çabuk olur.İyi günler dilerim kolay...
 • Anonim Misafir

  Hocam merhaba. Vermiş olduğunuz link çalışmıyor acaba twitter farklı bir adresemi taşıdı bu işlemi. Müsait zamanınızda kontrol edebilirmisiniz.