Siz Yazın Onlar Okusun!

30 09 2012 12:44 tarihinde, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 7373 kez okundu

Yazmayı seviyor olabilirsiniz. Ama okumayı sevmiyorsanız siz yazın Onlar okur.

Teknolojinin giderek insanların zahmetli işlerine müdahale etmesiyle işler epey kolaylaştı. Müzik dinler gibi bir yazıyı dinlemeyi kim istemez ki..

TTS’lerden (Text to Speech) -Metin okuma programlarından- bahsediyorum. İşe yarar birkaç programı sizlere takdim edeyim.

NaturalReader

NaturalReader yüksek sesle herhangi bir metin okumak için olanak sağlayan ücretsiz bir TTS programıdır. Bu program sayesinde Microsoft Word dosyalarını, web sayfaları, PDF dosyalarını okutabilirsiniz.

 

Ultra Hal TTS Okuyucu

Ultra Hal TTS Reader tam anlamıyla okumayı sevmeyenler için tasarlanmış. E-postalarınızı her türlü metin dosyalarınızı okur. Bununla da kalmaz isterseniz bunları mp3 ses dosyasına dönüştürebilir ya da cd’ye yazabilir. 

 

Read4Me TTS Okuyucu

Read4Me TTS bir kısayol tuşu ile önceden yüklenmiş  SAPI5 TTS ses dosyalarını okuyabilir. Çoklu dil seçeneği ve konuşma alanlarına sahip  Read4Me, metin dosyalarını mp3’e de dönüştürebilmektedir. 

 

Balabolka

Balabolka böyle DOC, EPUB, HTML, Mobi, LIT, CHM, ÇHC, PDF ve RTF dosyaları gibi dosyaları çeşitli türleri, panoya içerik ve metin okuma sağlayan bir TTS programıdır. Ayrıca ses dosyalarını alt yazılı görüntü olarak da izleme imkanı sunuyor.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • Anonim Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • Anonim Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • Anonim Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • Anonim Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum