Symbian Format Kodu

14 01 2012 19:12 tarihinde, Mobil Araçlar, Mobil İpuçları kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 7403 kez okundu

Öncelikle symbian işletim sistemli telefonlarda fabrika ayarlarına dönmeyi formattan saymazsak-ki saymıyoruz 2 tür format vardır.

hart format ve soft format.

Fortmat atmadan önce rehber, mesaj, notlar, ajanda gibi önemli verilerinizin her ihtimale karşı yedeğini almayı unutmayın.

Öncelikle hart formattan bahsedeyim.

Hart Format

Bilgisayarınızın yazılımını baştan yükler. Virüsten kurtulmanın en kolay ve güvenilir yoludur. Tabi hafıza kartınızda virüs yoksa. Çünkü sadece C yani telefon hafızasına format atıyoruz. Formattan önce rehberinizi sim kartınıza yedekleyin. mesajlar telefona hafızasındaysa ki hızlı olması için telefon hafızası tercih edilir. silinecektir dikkat.

  Formta işlemi şu şekildedir
telefonunuzun hafıza kartını çıkartın. ardından kapatın. kapalı telefona (iki kişi tavsiye) yıldız tuşu, üç rakamı tuşu ve arama tuşu dediğimiz yeşil tuşa basılı tutarak power yani açma tuşuna basılır ve dört tuşa birden basılı halde beklenir.  symbian s60 v2 nin düşük ram lı telefonlarında 7610- 6600 gibi telefonlarda ekrana formatting yazısı gelir. bu yazıyı görünce bırakın. diğer modellerde sadece ekran gidip gelir. siz pin kodu soruncaya kadar basılı tutun.  ardından pin kodunu girip açın.

Gelelim Soft Formaya

            Burada telefonumuzu ilk aldığımız ayarlara döneriz. Format atmadan önce yine yedek almanız önerilir. Ayrıca telefonunuzun güvenlik kodunu bilmek zorundasınız. Bilmek zorunda değilim diyorsanız ya da bilmiyorsanız çözüm var.:)TIKLAYIN

Format atma şekli

telofonunuz açıkken bekleme konumuna getirin. yani tuşu açın ana ekrandayken *7370# tuşlayın. güvenlik kodu isteyecektir girin ve işlemi bitirin.  Kolay gelsin..


Benzer yazı : S60 v2 Türkçe Programlar ve Font Arşivi


Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Teşekkürler

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • CT Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • CT Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • CT Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • CT Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • CT Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...