Symbian Format Kodu

14 01 2012 19:12 tarihinde, Mobil Araçlar, Mobil İpuçları kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 7205 kez okundu

Öncelikle symbian işletim sistemli telefonlarda fabrika ayarlarına dönmeyi formattan saymazsak-ki saymıyoruz 2 tür format vardır.

hart format ve soft format.

Fortmat atmadan önce rehber, mesaj, notlar, ajanda gibi önemli verilerinizin her ihtimale karşı yedeğini almayı unutmayın.

Öncelikle hart formattan bahsedeyim.

Hart Format

Bilgisayarınızın yazılımını baştan yükler. Virüsten kurtulmanın en kolay ve güvenilir yoludur. Tabi hafıza kartınızda virüs yoksa. Çünkü sadece C yani telefon hafızasına format atıyoruz. Formattan önce rehberinizi sim kartınıza yedekleyin. mesajlar telefona hafızasındaysa ki hızlı olması için telefon hafızası tercih edilir. silinecektir dikkat.

  Formta işlemi şu şekildedir
telefonunuzun hafıza kartını çıkartın. ardından kapatın. kapalı telefona (iki kişi tavsiye) yıldız tuşu, üç rakamı tuşu ve arama tuşu dediğimiz yeşil tuşa basılı tutarak power yani açma tuşuna basılır ve dört tuşa birden basılı halde beklenir.  symbian s60 v2 nin düşük ram lı telefonlarında 7610- 6600 gibi telefonlarda ekrana formatting yazısı gelir. bu yazıyı görünce bırakın. diğer modellerde sadece ekran gidip gelir. siz pin kodu soruncaya kadar basılı tutun.  ardından pin kodunu girip açın.

Gelelim Soft Formaya

            Burada telefonumuzu ilk aldığımız ayarlara döneriz. Format atmadan önce yine yedek almanız önerilir. Ayrıca telefonunuzun güvenlik kodunu bilmek zorundasınız. Bilmek zorunda değilim diyorsanız ya da bilmiyorsanız çözüm var.:)TIKLAYIN

Format atma şekli

telofonunuz açıkken bekleme konumuna getirin. yani tuşu açın ana ekrandayken *7370# tuşlayın. güvenlik kodu isteyecektir girin ve işlemi bitirin.  Kolay gelsin..


Benzer yazı : S60 v2 Türkçe Programlar ve Font Arşivi


Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Teşekkürler

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • CT Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • CT bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • CT Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • CT Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • CT Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.