Tarayıcıma Nasıl Şifre Koyarım?

07 11 2012 19:48 tarihinde, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 24961 kez okundu

Evinizde internet meraklısı ve sosyal medya bağımlısı çocuklarınız ya da kardeşleriniz varsa onları bilgisayar başından biraz olsun uzak tutmanız adına sizlere tarayıcınıza nasıl şifre koyulur ondan bahsedeceğim.

 

Sadece çocuklardan korumak için değil tabi ki. Beş dakikalığına bilgisayarınızın başından ayrılacağınız zaman sekmelerinizi ya da tarayıcınızı kapatmanız yerine bir kilit koyup geldiğinizde tekrar açabilirsiniz.

 

Eklentimiz Browser Lock için Chrome Web Mağazasına gidiyoruz ve üst köşedeki   butonuna tıklıyoruz. Eklentiyi yükledikten sonra sizi ayarlar sayfasına yönlendirecek bir uyarı alacaksınız. Uyarıyı iptal ederseniz de sağ üst köşedeki ayarlar butonundan -Araçlar-Uzantılar yoluyla eklenti seçeneklerine girin. En üst kısımda yeni bir şifre belirlemeniz için alan mevcut oradan şifrenizi girin. Gerekli ayarları yaptıktan sonra En alt kısımdan ayarlarınızı kaydedin. ctrl+chift+L tuşuyla tekrar şifreyi kaldırabilirsiniz.

 

Eğer tarayıcınızı birden çok kişi ile paylaşıyorsanız faklı kullanıcı oturumları açabilirsiniz. Bu konuda şu konu size yardımcı olabilir.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...