Tarayıcıma Nasıl Şifre Koyarım?

07 11 2012 19:48 tarihinde, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 26248 kez okundu

Evinizde internet meraklısı ve sosyal medya bağımlısı çocuklarınız ya da kardeşleriniz varsa onları bilgisayar başından biraz olsun uzak tutmanız adına sizlere tarayıcınıza nasıl şifre koyulur ondan bahsedeceğim.

 

Sadece çocuklardan korumak için değil tabi ki. Beş dakikalığına bilgisayarınızın başından ayrılacağınız zaman sekmelerinizi ya da tarayıcınızı kapatmanız yerine bir kilit koyup geldiğinizde tekrar açabilirsiniz.

 

Eklentimiz Browser Lock için Chrome Web Mağazasına gidiyoruz ve üst köşedeki   butonuna tıklıyoruz. Eklentiyi yükledikten sonra sizi ayarlar sayfasına yönlendirecek bir uyarı alacaksınız. Uyarıyı iptal ederseniz de sağ üst köşedeki ayarlar butonundan -Araçlar-Uzantılar yoluyla eklenti seçeneklerine girin. En üst kısımda yeni bir şifre belirlemeniz için alan mevcut oradan şifrenizi girin. Gerekli ayarları yaptıktan sonra En alt kısımdan ayarlarınızı kaydedin. ctrl+chift+L tuşuyla tekrar şifreyi kaldırabilirsiniz.

 

Eğer tarayıcınızı birden çok kişi ile paylaşıyorsanız faklı kullanıcı oturumları açabilirsiniz. Bu konuda şu konu size yardımcı olabilir.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi