Tarayıcıma Nasıl Şifre Koyarım?

07 11 2012 19:48 tarihinde, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 24010 kez okundu

Evinizde internet meraklısı ve sosyal medya bağımlısı çocuklarınız ya da kardeşleriniz varsa onları bilgisayar başından biraz olsun uzak tutmanız adına sizlere tarayıcınıza nasıl şifre koyulur ondan bahsedeceğim.

 

Sadece çocuklardan korumak için değil tabi ki. Beş dakikalığına bilgisayarınızın başından ayrılacağınız zaman sekmelerinizi ya da tarayıcınızı kapatmanız yerine bir kilit koyup geldiğinizde tekrar açabilirsiniz.

 

Eklentimiz Browser Lock için Chrome Web Mağazasına gidiyoruz ve üst köşedeki   butonuna tıklıyoruz. Eklentiyi yükledikten sonra sizi ayarlar sayfasına yönlendirecek bir uyarı alacaksınız. Uyarıyı iptal ederseniz de sağ üst köşedeki ayarlar butonundan -Araçlar-Uzantılar yoluyla eklenti seçeneklerine girin. En üst kısımda yeni bir şifre belirlemeniz için alan mevcut oradan şifrenizi girin. Gerekli ayarları yaptıktan sonra En alt kısımdan ayarlarınızı kaydedin. ctrl+chift+L tuşuyla tekrar şifreyi kaldırabilirsiniz.

 

Eğer tarayıcınızı birden çok kişi ile paylaşıyorsanız faklı kullanıcı oturumları açabilirsiniz. Bu konuda şu konu size yardımcı olabilir.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.