Tarayıcınızdan Ekran Videosu Kaydedin

19 03 2014 16:16 tarihinde, Tarayıcılar kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 4473 kez okundu

Hayatımızın bir parçası olan bilgisayarlar, tabletler, akıllı telefonlar bizi o kadar meşgul ediyor ki bazen dışarı çıkıp hava almaya bile vaktimiz olmuyor.

Fotoğraf makineleri ve kameralar kadar video kaydı yapan dizüstü bilgisayarlarımız, cep telefonlarımız ve tabletlerimiz olduğu gerçeğini düşünecek olursak, sosyal medya ve diğer video paylaşım sitelerindeki içeriklerin azımsanamayacak kadarının ekran videosu olduğunu hatırlarız.

Günümüzün çoğunu ekran başında geçirdiğimiz için paylaştığımız şeylerin de ekran görüntüleri olması gayet doğal. Hal böyle olunca ekran görüntüsü ve videosu almak için uygulamalar ve bu konudaki bilgiler de ihtiyaç duyulan içerikler oluyor.

Bugün sizlere vaktinizi ekran başında geçirirken paylaşmak istediğiniz ekran videolarınızı tarayıcınızdan kolayca kayıt yapma ve paylaşma imkanı tanıyan bir eklentiden bahsetmek istedim.

video kayit

Eklentiyi Google Chrome’da kullanabilirsiniz. Chrome Web Mağazası’na gidip buradan tarayıcınıza ekleyin.

Eklentiyi yüklediğinizde tarayıcınızın sağ üst kısmında video kaydı için bir ikon göreceksiniz. Ekran videosu almak istediğinizde ikona tıklayıp start recording butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Ekran çözünürlüğü için seçenekler mevcut. Dilerseniz değiştirebilirsiniz. Fare imlecini gizlemek ya da göstermek için show mouse cursor kutucuğunu işaretler ya da kaldırabilirsiniz. Dilerseniz sistem sesini de açıp kapatabilirsiniz.

Kayıt işlemini bitirmek istediğinizde yine üst kısımdan ikona tıklayıp stop recording butonuna tıklamanız yeterlidir.

Kayıt işlemi bittiğinde dilerseniz videoyu indirebilir, silebilir ya da direk YouTube’a yükleyebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Gökhan AtılganGökhan Atılgan

  emeğinize teşekkürler çok güzel on numara

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Gökhan Atılgan Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Gökhan Atılgan Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Gökhan Atılgan Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Gökhan Atılgan Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Gökhan Atılgan Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...