Taşeron İstihdamı Önlisans Tıbbi Sekreterleri İsyan Ettirdi!

29 11 2013 11:43 tarihinde, Sağlık kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5597 kez okundu

hasta doktor tibbi sekreterSağlıkta taşeron istihdamı son hızla devam ederken diploma sahibi önlisans tıbbi sekreterler bu işten oldukça rahatsız.

KPSS 2013/2 Yerleştirme klavuzunda yer alan ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Önlisans mezunu olma şartına bağlı sadece 4 tane alım olması Tıbbi sekreterleri mücadeleye mecbur etti. Facebook üzerinden birlik olup Twitter, Akim, Bimer, Kamu Denetçiliği, çeşitli TV programları ve imza kampanyaları gibi etkinliklerle seslerini duyurmaya devam ediyorlar.

Sağlık bakanlığının açıklama yapmaktan aciz olduğu, Atamaların yetersiz oluşu, taşeron istihdamı ve Tıbbi sekreterlerin sağlık personeli statüsünden çıkarılma durumuyla ilgili konuları hatırlatan tıbbi sekreterler çeşitli sendika yöneticilerinden de destek almış durumdalar.

6 aylık tıbbi sekreterlik ve hasta kabul kursları ile istihdam alanları gittikçe işgal edilen önlisans tıbbi sekreterlere siz de destek olmak için imza kampanyasına katılabilirsiniz.

Tıbbi sekreterlik mesleğinin sağlıktan çıkarılmasıyla ilgili yetkililerden gelen cevabı saçma bulmamak mümkün değil. Gelen yanıtlarda;

Yüksek Öğretim Kurumu 21,09,2013 tarihli 15695 sayılı yazısında dünya sağlık standartlarını yakalamak adına Devlet Personel Başkanlığı’na görüş sunmuş, sağlık sektörü içerisinde görev yapan bazı meslek guruplarının sağlık hizmetleri sınıfından çıkarılması yönünde karar almıştır.

Bu açıklamayı göz önünde bulundurularak şu soruyu sorabilirsiniz: Tıbbi sekreterlik mesleğini sağlık standartlarını yakalama adına sağlık sektöründen çıkarabiliyorsanız, 6 aylık kurslardan sertifika alarak taşeron istihdamı yapıp diplomalı önlisans mezunlarını atamamak dünya sağlık standartlarına uygun mudur?

diploma tibbi sekreter

İçerisi vasıfsız çalışanlarla dolu ne kadar hastane ve sağlık kuruluşu yaparsanız yapın bunun göz boyamadan öte hiçbir işe yaramayacağını bilmelisiniz.

82 puanla 2012 KPSS’den bu yana atanamamış bir tıbbi sekreterin mağduriyetinin tek sebebi elinde yetki olanların umursamazlığı ve taşeron istihdamıdır.

Eğer siz de bir diplomalı tıbbi sekreterseniz ya da bize destek olmak isterseniz Facebook’ta grubumuzu takip edebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Neyi geri almak istiyorsunuz
 • Anonim Nebi Garcı

  Güncellendi
 • Anonim Misafir

  Merhaba unfollow kodu çok güzel çalışıyor emeğinize sağlık. Ancak çok hızlı unfollow ediyor 5 dakıka sonra limit yiyor bir kaç dakika sonra deneyin diye acaba daha yavaş unfollow yapması için bir düzenleme yapma şansınız var mı?
 • Anonim Misafir

  DM özelliği geliştirilse müthiş olur. Mesela takipçilerime teşekkürler mesajı yollarken hata oluşuyor sayfayı yenileyip başa dönmem gerekiyor bu yüzden aynı kullanıcılara tekrar DM atmayabilir. İkinci olarak otomatik takipteki gibi DM atma işlemi bitince kendiliğinden diğer hesaplara geçip ordakiler...
 • Anonim Nebi Garcı

  Eklenti güncellendi. Seçeneklerdeki bağlantıyı kullanabilirsiniz.