Taşınabilir Klasör Gizleme Uygulaması

19 11 2013 19:42 tarihinde, Araçlar, Güvenlik kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3801 kez okundu

Hayatımızda bir şeylerin gizliliği her zaman önemlidir. Teknoloji de bu işi zorlaştırmaya başlamadı değil. Size bu konuda bir yardımcı olayım.

Bahsedeceğim program ile Windows’ta klasörlerinizi gizlemek için eğer bir uygulamaya ihtiyacınız varsa bunu denemelisiniz. Reklamını yapıyorum gibi algılamayın ama çok dosya gizleme programı denedim, hakkını vermek istiyorum.

 Şimdi, bu program neler yapar, neler yapamaz, avantajı nedir…

Kısa adı ALF olan Anvide Lock Folder portable yani taşınabilir bir yazılımdır. Kuruluma ihtiyaç duymaz.

Bazı klasör gizleyeme yazılımları diskinizi linux gibi farklı bir işletim sistemlerinde açtığınızda Windows’ta gizlediğiniz klasörünüzü gösterir. Yani Windows’ta gizlediğiniz bir klasörü bilgisayarınızı başka bir işletim sitemi CD’si ile çalıştırdığınızda görebilirsiniz. Ancak ALF size göstermez.

Programın bir diğer avantajı ise her klasöre farklı şifreler verebileceğiniz gibi, yazılımın kendisini şifreleyip tüm klasörleri de aynı şifre ile açabilirsiniz.

Gelelim dikkat etmeniz gerekenlere.

Eğer Flash bellekte bir klasör şifrelerseniz ve diski formatlarsanız her şey gider ve dosya kurtarma yazılımları ile getireceğiniz klasörünüz de açılmayabilir.

Sabit diskinizdeki klasörleri şifrelemenizi tavsiye ederim. Çünkü Harici diske güven olmaz. Çok önemliyse sabit diskinizde şifreleyin. Harici Disk şifrelemeyle ilgili şu konudan yardım alabilirsiniz.

ALF herhangi bir dosyayı ya da sürücüyü şifrelemez.

Şimdi görsellerle programın birkaç özelliğini aktarayım.

anvide lock folderYukarıda gördüğünüz fotoğrafta  klasör eklemek için + butonuna tıkladığımız hali gözüküyor. Tıkladığınızda bir klasör seçebilirsiniz. Dilediğiniz kadar klasör seçme hakkınız var.

Şifreleme ve açma butonları ile klasörlere ayrı ayrı şifre verebilirsiniz. Kilit ikonlarının hemen sağındaki açılır liste işaretiyle tüm dosyaları gizler ya da açarsınız.

anvide lock folder securityAyarlar ikonuna tıkladığınızda programa şifre koymanız için bir alan mevcut. Eğer bunu şifreyi koyarsanız programı her açtığınızda yazmanız gerekir. Eğer koymazsanız klasörlere ayrı ayrı şifre vermeniz gerekir. Birden çok klasör şifreliyorsanız programa şifre koymanız daha mantıklı.

anvide lock folder gorunumYukarıda programın arayüzü ile ilgili ayarları mevcut. Appearance sekmesinden bu seçeneklere ulaşabilirsiniz. 3 Farklı tema seçeneği mevcut. Ayrıca color bölümünden rengini Contrast bölümünden de anladığınız gibi kontrastını ayarlayabilirsiniz.

Language sekmesinde 4 farklı dil mevcut. Programı ilk açtığınızda dil seçeneği gözükecektir. Programı buradan indirin. Sayfanın solundaki şu butona tıklayın:anvide lock folder download

Sıkıştırılmış dosyadan çıkan ALF.exe dosyasını çalıştırın gerisini silebilirsiniz. Kolay gelsin.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Neyi geri almak istiyorsunuz
 • Anonim Nebi Garcı

  Güncellendi
 • Anonim Misafir

  Merhaba unfollow kodu çok güzel çalışıyor emeğinize sağlık. Ancak çok hızlı unfollow ediyor 5 dakıka sonra limit yiyor bir kaç dakika sonra deneyin diye acaba daha yavaş unfollow yapması için bir düzenleme yapma şansınız var mı?
 • Anonim Misafir

  DM özelliği geliştirilse müthiş olur. Mesela takipçilerime teşekkürler mesajı yollarken hata oluşuyor sayfayı yenileyip başa dönmem gerekiyor bu yüzden aynı kullanıcılara tekrar DM atmayabilir. İkinci olarak otomatik takipteki gibi DM atma işlemi bitince kendiliğinden diğer hesaplara geçip ordakiler...
 • Anonim Nebi Garcı

  Eklenti güncellendi. Seçeneklerdeki bağlantıyı kullanabilirsiniz.