Teknolojiden Mahrum Kurumlar

10 07 2012 21:44 tarihinde, Genel kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5815 kez okundu

Teknoloji iyi güzel.. Hayatımızı kolaylaştırıyor.. Resmi işlemlerde epey hız kazanıyoruz fakat bu nimetten istifade edemeyen kurumlar yok değil.

Anadolu Üniversitesi geliri en yüksek üniversite. Bu nimeti neden tepiyor anlamıyorum.

Yıl olmuş 2012. Askerlik son yoklama işlemi için Anadolu Üniversitesinde öğrenci olduğuma dair öğrenci belgesi vermem gerekiyormuş. Tamam bunu bir faks ya da elektronik ortamda halledemiyorsunuz, bunu yapmak bu kadar zor diyelim, Açık Öğretim Bürosundaki çalışan bayana bunun neden böyle olduğunu soruyorum aldığım cevap aynen şöyle: “Aslında bunu dekanlık yapması gerekiyor.”

– “Oldu ablacım hadi ben bir dekanlığa uğrayıvereyim dönerim size” mi deseydim. Bir koşuda dekanlığa mı varsaydım. Benim muhatabım sizsiniz, siz de dekanlıktan dert yanıyorsunuz. Bir A4 kağıdı için o kadar yolu gitmeye ne gerek var şu zamanda.

Bununla da bitmiyor tabi. Öğrenci belgesi elimize tutuşturulurken birkaç çıktı bir zarfın içine sıkıştırılıyor ve yapıştırıcı ile sıkıca kapatıldıktan sonra üzerine bağlı olduğumuz askerlik şubesinin adresi yazılıyor ve kaşeleniyor. Biz neyiz postacı mı, kargo mu, yoksa kurye mi? ..

Öğrenci belgesi istenmesi bir saçmalık, postacılık bir başka saçmalık. Hani biz ufak ilkokul öğrencisiyiz ya zarf elimize tutuşturulurken de -“zarfı açmadan teslim ediyorsunuz” ifadesiyle de tembihleniyoruz..

Çağ atlıyoruz ama hâlâ bu çağı atlayamayıp geride kalan-lar var malesef.

Velhasılı kelam bugün bir askerlik yaptık..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.