Teknolojiden Mahrum Kurumlar

10 07 2012 21:44 tarihinde, Genel kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 6205 kez okundu

Teknoloji iyi güzel.. Hayatımızı kolaylaştırıyor.. Resmi işlemlerde epey hız kazanıyoruz fakat bu nimetten istifade edemeyen kurumlar yok değil.

Anadolu Üniversitesi geliri en yüksek üniversite. Bu nimeti neden tepiyor anlamıyorum.

Yıl olmuş 2012. Askerlik son yoklama işlemi için Anadolu Üniversitesinde öğrenci olduğuma dair öğrenci belgesi vermem gerekiyormuş. Tamam bunu bir faks ya da elektronik ortamda halledemiyorsunuz, bunu yapmak bu kadar zor diyelim, Açık Öğretim Bürosundaki çalışan bayana bunun neden böyle olduğunu soruyorum aldığım cevap aynen şöyle: “Aslında bunu dekanlık yapması gerekiyor.”

– “Oldu ablacım hadi ben bir dekanlığa uğrayıvereyim dönerim size” mi deseydim. Bir koşuda dekanlığa mı varsaydım. Benim muhatabım sizsiniz, siz de dekanlıktan dert yanıyorsunuz. Bir A4 kağıdı için o kadar yolu gitmeye ne gerek var şu zamanda.

Bununla da bitmiyor tabi. Öğrenci belgesi elimize tutuşturulurken birkaç çıktı bir zarfın içine sıkıştırılıyor ve yapıştırıcı ile sıkıca kapatıldıktan sonra üzerine bağlı olduğumuz askerlik şubesinin adresi yazılıyor ve kaşeleniyor. Biz neyiz postacı mı, kargo mu, yoksa kurye mi? ..

Öğrenci belgesi istenmesi bir saçmalık, postacılık bir başka saçmalık. Hani biz ufak ilkokul öğrencisiyiz ya zarf elimize tutuşturulurken de -“zarfı açmadan teslim ediyorsunuz” ifadesiyle de tembihleniyoruz..

Çağ atlıyoruz ama hâlâ bu çağı atlayamayıp geride kalan-lar var malesef.

Velhasılı kelam bugün bir askerlik yaptık..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Anonim yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Anonim yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Anonim Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Anonim Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?