Teknolojiden Mahrum Kurumlar

10 07 2012 21:44 tarihinde, Genel kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5934 kez okundu

Teknoloji iyi güzel.. Hayatımızı kolaylaştırıyor.. Resmi işlemlerde epey hız kazanıyoruz fakat bu nimetten istifade edemeyen kurumlar yok değil.

Anadolu Üniversitesi geliri en yüksek üniversite. Bu nimeti neden tepiyor anlamıyorum.

Yıl olmuş 2012. Askerlik son yoklama işlemi için Anadolu Üniversitesinde öğrenci olduğuma dair öğrenci belgesi vermem gerekiyormuş. Tamam bunu bir faks ya da elektronik ortamda halledemiyorsunuz, bunu yapmak bu kadar zor diyelim, Açık Öğretim Bürosundaki çalışan bayana bunun neden böyle olduğunu soruyorum aldığım cevap aynen şöyle: “Aslında bunu dekanlık yapması gerekiyor.”

– “Oldu ablacım hadi ben bir dekanlığa uğrayıvereyim dönerim size” mi deseydim. Bir koşuda dekanlığa mı varsaydım. Benim muhatabım sizsiniz, siz de dekanlıktan dert yanıyorsunuz. Bir A4 kağıdı için o kadar yolu gitmeye ne gerek var şu zamanda.

Bununla da bitmiyor tabi. Öğrenci belgesi elimize tutuşturulurken birkaç çıktı bir zarfın içine sıkıştırılıyor ve yapıştırıcı ile sıkıca kapatıldıktan sonra üzerine bağlı olduğumuz askerlik şubesinin adresi yazılıyor ve kaşeleniyor. Biz neyiz postacı mı, kargo mu, yoksa kurye mi? ..

Öğrenci belgesi istenmesi bir saçmalık, postacılık bir başka saçmalık. Hani biz ufak ilkokul öğrencisiyiz ya zarf elimize tutuşturulurken de -“zarfı açmadan teslim ediyorsunuz” ifadesiyle de tembihleniyoruz..

Çağ atlıyoruz ama hâlâ bu çağı atlayamayıp geride kalan-lar var malesef.

Velhasılı kelam bugün bir askerlik yaptık..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...