Telefonunuzda Biip Sesi Olmadan Ses Kaydı Yapın

11 11 2012 18:23 tarihinde, Uygulamalar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5647 kez okundu

Cep telefonları için artık sadece telefon demek yanlış olur elbette. Bazen bir bilgisayar kadar iş yapabiliyorlar. Sadece görüşmeler için değil artık telefonlar mail gönderip alma, internet erişimi, fotoğraf çekme gibi bir çok amaç için kullanılabilir hale geldi.

GSM operatörlerinin cazip görüşme kampanyaları ve artan konuşma imkanları bir çok kişinin saatlerce telefon görüşmesi yapabilme imkanını sağladı. Bazen sık konuşma imkanı bulamadığınız arkadaşlarınız, dostlarınız ve sevdikleriniz olabiliyor. Tıpkı yüz yüze görüşmeleriniz gibi telefon görüşmelerinizin de bir hatıra olarak saklanması hiç fena bir fikir değil aslında.

Sadece hatıra olsun diye ses kaydı yapılmaz aslında. Bazen de farklı amaçlar için kullanılabilir. Mesela canınızı sıkan birinin size hakaretlerini de delil niyetine kaydedebilirsiniz. Fakat kayıt yaparken karşıdaki kişinin farkında olmaması için biip sesini duymaması lazım. Bunun için cep telefonu yazılımcıları da bir program yazmış ve çok da işe yarıyor açıkçası. Telefonunuzda 2 yıl öncesine ait ses kaydı arşiviniz olmasını umarım dilersinizdir.

Total Recall isimli pıragramı 4-5 yıl önce keşfetmiştim. Programı açtıktan sonra bir kişiyi arayın ya da o sizi arasın kendisi otomatik olarak zaten kayda başlıyor ve bu işi sessizce hallediyor. Aslında programın ismiyle bu yıl çok güzel bir aksiyon filmi çekildi ama filmle alakası yok 😀

İndirme Bağlantıları:

Nokia S60 2nd Edition : http://killermobile.mobi/apps/TR2.SIS

 Nokia S60 3rd Edition: http://killermobile.mobi/apps/TR5.sis

 Nokia S60 5th Edition: http://killermobile.mobi/apps/TR5.sis

 Symbian ^ 3: http://killermobile.mobi/apps/TR5.sis

 MeeGo: http://www.killermobile.mobi/ota/totalrecallm_1.0.0_armel.deb

 Android: http://www.killermobile.mobi/apps/TRA.apk

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.