Torrent Programı Olmadan Torrent Dosyalarını İndirme

09 03 2014 19:40 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 8632 kez okundu

İnternetten dosya indirme işleminin bir çok yolu varıdır. Bunlardan biri de Torrent’tir. Torrent yöntemiyle dosya indirmenin avantajları vardır ancak bu da indirmek için yazılım gerektirir.

Torrent’in tercih edilmesinin sebebi bir dosyanın eş zamanlı ne kadar indireni varsa o kadar hızlı indirme imkanı vardır.

Torrenti diğer indirme yöntemlerinden ayıran en büyük fark; dosyayı çekme hızınızı dosyaları çeken kişilerin ve dosyanın popülaritesinin yönlendiriyor olmasıdır. Yani bir dosya nekadar popülerse o kadar çok kişi o dosyayı çeker ne kadar çok kişi o dosyayı çekiyorsa o dosyanın Peers sayısı o kadar artar ve nekadar çok peers varsa dosyayı çekme hızınız o derece artar.

Torrent dosyalarını indirmek için bir yazılıma ihtiyaç olduğunu yukarıda belirtmiştim. Ancak bunu farklı yöntemle de bir yazılıma ihtiyaç duymadan indirebilirsiniz. Şimdi size bu yöntemden bahsedeyim.

Torrent dosyalarının uzantısı bildiğiniz gibi .torrent şeklindedir. İndirme yapmak için önce bu dosyayı indirmeniz gerekir.

Ardından http://zbigz.com adresine gidip dosyayı oraya yükleyin.

Sonra size torrent dosyasını normal şekilde indirmeniz için bağlantı oluşturacaktır.

Bu şekilde herhangi bir torrent programı kullanmadan indirmeye başlayabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Okan ÖzdemirOkan Özdemir

  Malesef indirme hızı çok düşük… En azından torrentte alışmış olduğumuz hızlar için. Daha fazla indirme hızı sağlayan siteler mevcut ancak bazılarında da dosya büyüklüğü kısıtlaması daha kötü olabiliyor. Tabi yine de port kısıtlaması yapılmış bir ortamda dosya indirmek için bir alternatif düşük düzey kullanıcılar için.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Okan Özdemir Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Okan Özdemir bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Okan Özdemir Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Okan Özdemir Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Okan Özdemir Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.