Torrent Programı Olmadan Torrent Dosyalarını İndirme

09 03 2014 19:40 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 9661 kez okundu

İnternetten dosya indirme işleminin bir çok yolu varıdır. Bunlardan biri de Torrent’tir. Torrent yöntemiyle dosya indirmenin avantajları vardır ancak bu da indirmek için yazılım gerektirir.

Torrent’in tercih edilmesinin sebebi bir dosyanın eş zamanlı ne kadar indireni varsa o kadar hızlı indirme imkanı vardır.

Torrenti diğer indirme yöntemlerinden ayıran en büyük fark; dosyayı çekme hızınızı dosyaları çeken kişilerin ve dosyanın popülaritesinin yönlendiriyor olmasıdır. Yani bir dosya nekadar popülerse o kadar çok kişi o dosyayı çeker ne kadar çok kişi o dosyayı çekiyorsa o dosyanın Peers sayısı o kadar artar ve nekadar çok peers varsa dosyayı çekme hızınız o derece artar.

Torrent dosyalarını indirmek için bir yazılıma ihtiyaç olduğunu yukarıda belirtmiştim. Ancak bunu farklı yöntemle de bir yazılıma ihtiyaç duymadan indirebilirsiniz. Şimdi size bu yöntemden bahsedeyim.

Torrent dosyalarının uzantısı bildiğiniz gibi .torrent şeklindedir. İndirme yapmak için önce bu dosyayı indirmeniz gerekir.

Ardından http://zbigz.com adresine gidip dosyayı oraya yükleyin.

Sonra size torrent dosyasını normal şekilde indirmeniz için bağlantı oluşturacaktır.

Bu şekilde herhangi bir torrent programı kullanmadan indirmeye başlayabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Okan ÖzdemirOkan Özdemir

  Malesef indirme hızı çok düşük… En azından torrentte alışmış olduğumuz hızlar için. Daha fazla indirme hızı sağlayan siteler mevcut ancak bazılarında da dosya büyüklüğü kısıtlaması daha kötü olabiliyor. Tabi yine de port kısıtlaması yapılmış bir ortamda dosya indirmek için bir alternatif düşük düzey kullanıcılar için.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Okan Özdemir Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Okan Özdemir Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Okan Özdemir Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Okan Özdemir Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Okan Özdemir Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...