Tweet Yazma Devri Artık Kapandı

29 04 2013 12:11 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3305 kez okundu

tweet-right-imageTwitter’da bir kullanıcı olmak ve gündemi, olan biteni, olmayanları ve bitmeyenleri yakından takip etmek teknoloji çağında bir üstünlük olduğu kanaatindeyim.

Deprem haberlerinin bile (sağlıksız) Kandilli Rasathanesinden önce öğrenildiği, Birgün sonra okunacak gazete haberlerinden anında haberdar olunduğu ve ünlü-ünsüz herkese ulaşabilmenin kolay yolu olan Twitter’da bir tweet atmak sizi takip eden-edecek olan, kısaca herkes için önemlidir.

İnternette gezinirken hoşunuza giden ya da gitmeyen bir şeyi tweetlemek istediğinizde kopyalarsınız, Twitter’a girersiniz, yapıştırırsınız ve gönderirsiniz. Benim için biri bile olmasa kolaylık diyenlerdenseniz sizlere güzel bir uygulamadan bahsetmenin tam zamanı.

Tweet Right uygulaması Google Chrome ve Yandex Browser kullanıcıları için kullanılabilir. Diğer tarayıcı sahipleri kusura bakmasınlar 🙁

Tweet Right neler yapabilir?

İçinde bulunduğunuz sayfayı başlığı ve bağlantısı ile birlikte kolay yoldan paylaşmanızı sağlar. Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki kuşa bir tık atmanız yeterlidir.(kurduktan sonra)

Seçtiğiniz bir metni sağ tıklayıp direk Tweetlemenizi sağlar.

Bir bağlantı(link, URL) üzerinde gelip sağ tıkladığınızda onu kolayca Tweetlemenizi sağlar.

Fotoğraf paylaşmayı sevenler için bir fotoğrafın üzerine gelip sağ tıkladığınızda fotoğrafı ya da bağlantısını kolayca paylaşmanızı sağlar.

Keşfedebildiğim özellikleri bunlar. Gerisi size kalmış 🙂

Tweet Right Uygulamasını Nasıl Kurabilirim?

Uygulamayı indirmek için Chrome Web Mağazası‘na gidin. Ardından sağ üst köşede Chrome’a ekle butonu göreceksiniz. Tıklayın ve inmesini bekleyin. İndirme tamamlandığında kurulum için onay verin ve işlemi tamamlayın.

Kurulum bittiğinde sağ üst köşede mini mini bir kuş sizleri bekliyor olacak. Tadını çıkarın 😉

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.