Tweet Yazma Devri Artık Kapandı

29 04 2013 12:11 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3507 kez okundu

tweet-right-imageTwitter’da bir kullanıcı olmak ve gündemi, olan biteni, olmayanları ve bitmeyenleri yakından takip etmek teknoloji çağında bir üstünlük olduğu kanaatindeyim.

Deprem haberlerinin bile (sağlıksız) Kandilli Rasathanesinden önce öğrenildiği, Birgün sonra okunacak gazete haberlerinden anında haberdar olunduğu ve ünlü-ünsüz herkese ulaşabilmenin kolay yolu olan Twitter’da bir tweet atmak sizi takip eden-edecek olan, kısaca herkes için önemlidir.

İnternette gezinirken hoşunuza giden ya da gitmeyen bir şeyi tweetlemek istediğinizde kopyalarsınız, Twitter’a girersiniz, yapıştırırsınız ve gönderirsiniz. Benim için biri bile olmasa kolaylık diyenlerdenseniz sizlere güzel bir uygulamadan bahsetmenin tam zamanı.

Tweet Right uygulaması Google Chrome ve Yandex Browser kullanıcıları için kullanılabilir. Diğer tarayıcı sahipleri kusura bakmasınlar 🙁

Tweet Right neler yapabilir?

İçinde bulunduğunuz sayfayı başlığı ve bağlantısı ile birlikte kolay yoldan paylaşmanızı sağlar. Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki kuşa bir tık atmanız yeterlidir.(kurduktan sonra)

Seçtiğiniz bir metni sağ tıklayıp direk Tweetlemenizi sağlar.

Bir bağlantı(link, URL) üzerinde gelip sağ tıkladığınızda onu kolayca Tweetlemenizi sağlar.

Fotoğraf paylaşmayı sevenler için bir fotoğrafın üzerine gelip sağ tıkladığınızda fotoğrafı ya da bağlantısını kolayca paylaşmanızı sağlar.

Keşfedebildiğim özellikleri bunlar. Gerisi size kalmış 🙂

Tweet Right Uygulamasını Nasıl Kurabilirim?

Uygulamayı indirmek için Chrome Web Mağazası‘na gidin. Ardından sağ üst köşede Chrome’a ekle butonu göreceksiniz. Tıklayın ve inmesini bekleyin. İndirme tamamlandığında kurulum için onay verin ve işlemi tamamlayın.

Kurulum bittiğinde sağ üst köşede mini mini bir kuş sizleri bekliyor olacak. Tadını çıkarın 😉

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...