Tweet Yazma Devri Artık Kapandı

29 04 2013 12:11 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3825 kez okundu

tweet-right-imageTwitter’da bir kullanıcı olmak ve gündemi, olan biteni, olmayanları ve bitmeyenleri yakından takip etmek teknoloji çağında bir üstünlük olduğu kanaatindeyim.

Deprem haberlerinin bile (sağlıksız) Kandilli Rasathanesinden önce öğrenildiği, Birgün sonra okunacak gazete haberlerinden anında haberdar olunduğu ve ünlü-ünsüz herkese ulaşabilmenin kolay yolu olan Twitter’da bir tweet atmak sizi takip eden-edecek olan, kısaca herkes için önemlidir.

İnternette gezinirken hoşunuza giden ya da gitmeyen bir şeyi tweetlemek istediğinizde kopyalarsınız, Twitter’a girersiniz, yapıştırırsınız ve gönderirsiniz. Benim için biri bile olmasa kolaylık diyenlerdenseniz sizlere güzel bir uygulamadan bahsetmenin tam zamanı.

Tweet Right uygulaması Google Chrome ve Yandex Browser kullanıcıları için kullanılabilir. Diğer tarayıcı sahipleri kusura bakmasınlar 🙁

Tweet Right neler yapabilir?

İçinde bulunduğunuz sayfayı başlığı ve bağlantısı ile birlikte kolay yoldan paylaşmanızı sağlar. Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki kuşa bir tık atmanız yeterlidir.(kurduktan sonra)

Seçtiğiniz bir metni sağ tıklayıp direk Tweetlemenizi sağlar.

Bir bağlantı(link, URL) üzerinde gelip sağ tıkladığınızda onu kolayca Tweetlemenizi sağlar.

Fotoğraf paylaşmayı sevenler için bir fotoğrafın üzerine gelip sağ tıkladığınızda fotoğrafı ya da bağlantısını kolayca paylaşmanızı sağlar.

Keşfedebildiğim özellikleri bunlar. Gerisi size kalmış 🙂

Tweet Right Uygulamasını Nasıl Kurabilirim?

Uygulamayı indirmek için Chrome Web Mağazası‘na gidin. Ardından sağ üst köşede Chrome’a ekle butonu göreceksiniz. Tıklayın ve inmesini bekleyin. İndirme tamamlandığında kurulum için onay verin ve işlemi tamamlayın.

Kurulum bittiğinde sağ üst köşede mini mini bir kuş sizleri bekliyor olacak. Tadını çıkarın 😉

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Anonim yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Anonim yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Anonim Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Anonim Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?