TweetDeck ile Tweet Zamanlama Kodu ve Kullanımı

17 01 2015 19:48 tarihinde, Kodlar, Twitter kategorisinde yazıldı. 38 yorum yapıldı, 6806 kez okundu

Siz hesabınıza giriş yapmadığınız zamanlarda da hesabınızdan istediğiniz tweeti atabilirsiniz. Bunu daha hızlı yapmanız için sizlerle bir kod paylaşacağım.

Bugün sizlerle Twitter’ı daha etkin kullanmanızı sağlayacak kodlarımdan birini daha paylaşmak istiyorum.
Bilindiği gibi ileri tarihli tweet atabiliyorsunuz. Ancak bunu yapan uygulamalar vs biraz zahmetli olduğu için biraz işinizi kolaylaştırmak istedim.

TweetDeck ile tweet zamanlama özelliğini duymuş, görmüş ya da kullanmış olabilirsiniz. Bu özelliği biraz kod takviyesiyle daha kullanışlı hale getirdim.

Kodun İşlevi

Kod bir adet buton ekler ve bu butona her tıkladığınızda kodlardaki ilk tweeti ekler, bir sonraki güne ve günün rastgele bir saatine zamanlar. Siz bu butona tıkladıktan sonra tweet oluştur butonuna tıklayıp zamanlama işlemini o güne yapmış olursunuz.

Videolu Uygulama

Önemli Noktalar

Zamanlama butonu her güne 1 tweet atacak şekilde ayarlı. Ancak eğer her gün 2 tweet atsın isterseniz atıyorum 1 haziran 2015’e kadar tweeti her gün için zamanlamanız gerekir. Ardından tekrar başa dönüp yani kodları tekrar uygulayıp 1 haziran 2015 e kadar bir daha zamanlamanız gerekir. Bu durumda günde 2 tweet atacaktır. tarih ve saati butona tıkladıktan sonra elle değiştirmenizde bir sakınca yoktur.

Tweet içerisinde tırnak işareti kullanırken çift tırnak (“) yerine tek tırnak (‘) kullanın.  (-) işareti kullanmayın. Kodu Office uygulamalarında değiştirmeyin. Notepad, ya da gelişmiş bir metin editörü ile değiştirin. (Notepad++ gibi) Buna rağmen hata alırsanız yorum olarak ulaştığınızda e-posta ile küçük hataları düzeltip gönderebilirim.

Kodda Değiştirmeniz Gereken Alanlar

Kodda en üst kısımda tweetlerin olduğu bölüm var. Buraya kendiniz tweetleri öncelikle yazmanız gerekir. 25 Adet rastgele bir şeyler yazdım onu değiştirin. 25 tweeti değiştirdiğinizde 25 gün sonraya kadar o tweetleri zamanlarsınız. Ardından başa döner ve 26. gün tekrar 1. tweeti zamanlar ve öyle ömrünüzün sonuna kadar zamanlayabilirsiniz :p

25 tweet tabi ki yetmez. Orada tweetleri tırnak içerisinde virgülle ayrılmış biçimde yazılı. Ekleme yapmak için yine tweetlerinizi tırnak içine alıp virgülle ayırarak çoğaltabilir ve tüm hesaplarınızda o kodu kullanarak zamanlama yapabilirsiniz. En son tweetten sonra virgül koymanıza gerek yok.

Tweet Zamanlama Kodu
Zamanlama kodunu js formatında buradan indirip (kodları kopyalamayın farklı kaydedin) düzenleyebilirsiniz.

Kodun Uygulanışı

1- Yukarıdaki koddaki tweetleri değiştirdikten sonra kodunuzu kopyalayın  TweetDeck‘e giriş yapın.

2- Tweet oluşturma butonuna sol üstten tıklayın açılan kısımın altındaki Stay open kutucuğunu işaretleyin.

3- Zamanlama yapılacak Twitter hesabını seçin.

4- f12 Tuşuna basarak Console sekmesine gelin.

5- ctrl+v yaparak kodları yapıştırın ve Enter deyin.

6- Tweet yazma alanında tweet zamanla adıyla bir buton göreceksiniz. Tıkladığınızda yarından başlayarak zamanlamaya devam eder. Butona tıkladıktan sonra tweet alanına boşluk bırakarak bir üstteki tweetleme butonunu aktif edip butonuna tıklamayı unutmayın. Ya da klavyeden nokta tuşuna basarak otomatik sırayla zamanlama yaptırabilirsiniz.

 

Son Güncelleme: 15 Nisan 2017

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 3 Sayfada 38 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. abi bu kodu fatklı kaydetle pc ye indirdim twitleri silip kendi twitlerimi ekledim söyleneni harfiyyen yaptım zamanlamaya tıkladım ancak olmadı bende deiğiniz gib twit alanına gelip boşluk bıraktım olmadı oraya bir nokta koyunca aktif olup birden enterledi birşeyler oldu yani 🙂 ama ne oldu bilmiyorum. çektiğiniz video daki gib yazdıgım twitler twit alanında görülmedi eksik olan ne

 2. Öncelikle Emeğinize Sağlık. tweetleri silip kendi tweetlerimi ekledim Tweet zamanla butonu geliyor ancak tırnak içindeki tweetler gelmiyor sorun nedir acaba

Spam Denetimi * Spam denetimi süresi doldu. Yenileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Nebi Garcı bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Nebi Garcı Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.