TweetDeck Toplu Kullanıcı Seçme Kodu

28 01 2015 19:28 tarihinde, Kodlar, Twitter kategorisinde yazıldı. 61 yorum yapıldı, 57791 kez okundu

TweetDeck üzerinden birden çok hesap ile işlem yapmak istediğinizde tüm hesaplarınızı topluca seçmenize yarayan kısa bir kod hazırladım.

Twitter’ın kendi hizmeti olan TweetDeck, bilindiği üzere birden çok Twitter hesabını kolayca yönetebilme imkanı sunan bir platform.

TweetDeck üzerinde birden çok hesabı yönetirken her şey dört dörtlük değil elbette. Mesela 30 tane Twitter hesabını yönetiyorsunuz ve hepsiyle tweet atmak istediniz. Bunların tümünü seçmek için bir buton vs yok. Bu işlemi tek tek tıklayarak yapmak bir hayli yorucu olur.

Bir arkadaşın bu konuda koda ihtiyaç olduğunu söylemesi üzerine kodu hazırladım ve başka da kullanmak isteyen olur diye paylaşmaya karar verdim.

Hızlı kullanıcı seçme kodunun kullanılışı

tweetdeck secici

Kodu diğer paylaştığım kodlarda da olduğu gibi tarayıcımızın (Chrome ve Firefox) console sekmesini açıp yapıştırmamız gerekiyor. Bunun için Tweetdeck hesabınıza giriş yapıp tweet oluşturma penceresini açtıktan sonra f12 tuşuna basarak geliştirici araçlarını ve console sekmesini açmanız gerekir.

Açtıktan sonra aşağıda verdiğim kodu o alan yapıştırın ve tüm hesaplarınızı yukarıdan aşağıya hızlıca seçtiğini göreceksiniz.

Orada yer alan listeleme şekillerinden ilk ikisinde çalışır.  Aşağıdaki kodu  kopyalayın.

➡ Tweet Oluştururken Kullanmanız Gereken Kod

Tüm hesapları seçtikten sonra dilerseniz istediğiniz hesaba tıklayarak işlem dışı bırakabilirsiniz.

➡ Takip Yaparken Kullanmanız Gerken Kod

Eğer birden çok hesapla takip işlemi yapacaksanız, yani bir kişinin profiline gelip “follow from accounts” dedikten sonra tüm hesaplarınızı seçecekseniz bunun için de aşağıdaki kodu kopyalayıp console sekmesine yapıştırıp enter deyin.

➡ Favori Yaparken Kullanmanız Gereken Kod

Eğer bir kullanıcının tweetine gelip “favorite from accounts” dediyseniz ve tüm hesaplarınızla favori olarak ekleyecekseniz aşağıdaki kodu yukarıdaki gibi console sekmesine yapıştırın.

➡ Retweet Yaperken Kullanmanız Gereken Kod

Bir bölümde listelenen herhangi bir tweetin RT ikonuna tıklayınca açılan pencerede RT yapmak için seçmeniz gereken kullanıcılar yer alır. Bu pencere aktifken aşağıdaki kodu console sekmesinde uygularsanız tümünü işaretleyip(*) retweetler.

* Kodda var haric =”kullanıcıadı” şeklinde yer alan ifadede, RT yapmasını istemediğiniz 1 kullanıcı adını girerek hariç tutabilirsiniz. Mesela Kullanmakta olduğunuz bir hesap var ve onunla rt yapsın istemiyorsanız kodda o kısma kullanıcı adını girerseniz onu işaretlemeyecektir.

Güle güle kullanın..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 3 Sayfada 61 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. kodu goremıyorum kod nerde
  bırde her seferınde aynı sey mı tekrarlanacak
  yani topluca secmek icin her defasında kopya yapıstır me tekrarlanacak

 2. Hocam öncelikle merhaba dediğiniz gibi toplu kullanıcı seçme kodunu dediğiniz gibi uyguladım fakat olmadı bi bakarmısınız ?

 3. nebi bey linux kullanmayı dusunuyorum bu kodlar linuxda çalışırmı?
  pisi linux, ubuntu veya pardus hangisini tavsiye edersiniz?

 4. nebi abi merhaba
  toplu kullanıcı secme kodunu koplyalayıp yapıstırdım
  consolenin içinde
  kodu onaylama tusuna basın diyor
  yardım lutfen

  • Kodu doğru kopyaladıysanız sorun olmaz. Bağlantıdaki sayfadan tümünü kopyalayıp f12 ile tweetdeck’te consolu açın. ctrl+v ile yapıştırın enter deyin

 5. Toplu RT yaparken kodu yapıştırdığımda kendiliğinden seçili olan ilk hesabın tickini kaldırıp gönderiyor. İlk hesabı hariç tutayım dedim söylediğin gibi belki ilişmez ilk hesabın tickine diye yine de kaldırıyor 🙂 Ben istiyorum ki oradaki tüm hesapları seçip rt yapsın. Eğer kendiliğinden seçili ilk hesabın tickini önceden kaldırıp kodu uygularsam onu da seçip gönderiyor. Bir düzeltme yapsan. Süper olmuş bu arada. Çok kolaylık.

 6. nebi abi merhaba
  öncelikle takip kodu oldukça işime yaradı çok teşekkür ederim
  200 tane hesabım var benim ve diyelim ki sadece 80 tanesiyle bir hesabı takip etmek istiyorum bunun için nesıl bir şey yapabilirim?

  • Ona özel kod yazmak lazım bu kodlar hepsini seçiyor.

   • peki onu yapabilme imkanın var mı ben bu kod işlerinden hiç anlamıyorum

    • Hangi kullanıcı adları ile yapmak istiyorsanız onları seçecek şekilde yazmak lazım. O da size özel olacağı için ücret karşılığı yapabilirim. nebigarci.net/iletisim den yazabilirsiniz

 7. merhaba kodlar çok işe yarıyor ama farklı bir şey sorucam oto rt+fav veya ikiside ayrı ayrı için olan kod varmı mesela bir hesabı tanımlayıp o hesap her tweet attığında deckten o tweete oto fav gidecek? şimdiden teşekkürler

 8. Toplu takibi bırakma kodu var mı acaba.

 9. Hocam tweetdeck favori kodu işlemiyor artık sanırım. Deniyorum ancak sadece bir hesap fav yapıyor diğer hesaplar yapmıyor. Umarım yakın zamanda düzeltirsin hocam.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Ömer Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Ömer yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Ömer yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Ömer Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Ömer Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?