Twitter Arkaplan Fotoğrafı Tasarlama

01 11 2012 09:00 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 5 yorum yapıldı, 11929 kez okundu

Twitter sosyal paylaşım sitesinde arkaplan için bir renk seçebildiğiniz gibi herhangi bir fotoğrafı arkaplan olarak da ayarlayabilirsiniz. Daha şık bir görünüm ve kendinize özel bir arkaplan fotoğrafı istiyorsanız bunun için birkaç yol var.

 

Photoshop, Paint, Macromedia Fireworks ya da herhangi bir fotoğraf düzenleme programı ile yüksekliği 768 piksel olan bir fotoğrafı kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Genişlik çok da önemli değil. Fotoğrafı sağa ya da sola yaslayıp geriye kalan kısmı da renk seçerek kapatabilirsiniz.

 

Sizin için daha kolay bir yol daha var. Aşağıda sizlerle 5 adet arkaplan oluşturma sitesi paylaştım. Bunlardan herhangi birini kullanarak da Twitter Arkaplan fotoğrafı oluşturabilirsiniz.

 

freetwitterdesigner.com

 

twitbacks.com

 

mytweetspace.com

 

prettytweet.com

 

 

twtbg.me

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 5 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. İyi günler Nebi bey. Benim tasarladığım heider çok net görünmesine rağmen twiterda heider olarak ayarlayınca çözünürlüğü bayağı düşüyor mesela sizinki gibi net bir görüntü yok yani heider yapınca çözünürlük düşüyor. 1500-500 olarak çalışıyorum acaba bunda mı sorun?

  • Fotoğrafı png formatında kaydedin. jpeg ve jpg formatının kalitesi düşüktür.

   • Dediğiniz gibi png kaydettim ayarlayınca “Üzgünüz! Fotoğrafın kaydedilirken bir şeyler yanlış gitti. Lütfen tekrar dene.
    ” diyor. Aynı resmi jpg kaydedince sorun yok kalite de yok

 2. Webden indirdiğim tüm arkaplanlarda aynı. Programda tamamını kendim oluşturunca sorun olmuyor. İndirilenlerin tamamı yüksek kalitede olduğunu da sanmıyorum. Program olarak pixlr ve ribbet kullanıyorum sorun bu olabilirmi

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Misafir Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Misafir Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Misafir Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Misafir Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Misafir Nebi Garcı

  E-posta gönderildi