Twitter Direkt Mesaj (DM) Sunucu Hatası Çözümü

24 11 2013 15:59 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 32 yorum yapıldı, 61201 kez okundu

twitter sunucu hatasi internal server error

Twitter’da dün akşam saatlerinde alışık olmadığım bir sorunla karşılaştım. Her zaman olduğu gibi bu sorunu da çözmek için kolları sıvadım.

Öncelikle sorunun neden kaynaklanıyor olabileceğini düşündüm. Sunucu hatası yani internal server error olduğuna göre bu bilgisayar, tarayıcı ya da kullanıcı kaynaklı bir durum değildir diye düşündüm.

Herhangi bir kullanıcıya direkt mesaj gönderirken bir sıkıntı yok, kullanıcı adını yazarak gönderebiliyorum ancak gelen mesajlara bilgisayar üzerinden giriş yapınca ulaşamıyorum. Sadece Genel olarak DM ikonuna tıklayınca sunucu hatası alıyorum. Farklı durumlarda sunucu hatası olabilir. Benim denediğim yol hepsine çare olur mu bilemem.

Sonuç olarak durumun çok fazla DM olduğundan kaynaklı olabileceği kanaatine vardım. Denemek için bir toplu DM silme uygulaması buldum. Buradan ulaşabilirsiniz. Uygulamada gelen mesajları, giden mesajları, belirli kullanıcıların mesajlarını ya da tüm mesajları silme gibi için seçenek var.

Ya da şu uygulama ile tek tek mesaj ya da kişi seçerek de silebilirsiniz. Burada Delete butonu ile her defasında belirli sayıda DM siler. aşağıda silinenler kırmızı olarak üzeri çizili listelenir.

Twitter hesabımla uygulamaya giriş yaparak tüm mesajları sil dedim. 300 küsür DM’yi silme işlemi başladı. Biraz DM silindikten sonra Twitter sayfasını yeniledim ve DM butonuna tıkladığımda mesajlarımın henüz silinmeyenlerine ulaşabildim. Yani sorun çözüldü.

Siz de aynı sorunu yaşıyorsanız aynı yolu izleyebilirsiniz. Ya da mobilden giriş yapabiliyorsanız gereksiz mesajları temizleyip sorunu çözebilirsiniz.

Eğer benimle aynı yolu izlerseniz, yani uygulama kullanırsanız işiniz bittiğinde Uygulama ayarlarından DM cleaner uygulamasını kaldırın. Ayrıca gereksiz Direkt mesajları zamanında silerek bu sorunla tekrar karşılaşma olasılığını ortadan kaldırabilirsiniz.

Arkadaşlar Uygulama siteleri bazen servis dışı olabilir, hatalar olabilir ya da kapanabilir. Yazıyı yazmadan önce araştırıp deniyorum. Eğer sonradan değişiklik olmuşsa bir şey yapamam maalesef.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Sayfada 32 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Twitter da biriyle mesajlaşıyordum sonra mesajlaştığım kişi hesabını askıya aldı, mesajlar gözüküyor yalnız silemiyorum sunucu hatası veriyor ne yapmam gerek bilgisi olan varsa yazarsa sevnirim ..

 2. Hiç bir şey yapamıyorum,ne tweet atabiliyorum ne birilerini takip edebiliyorum napmam gerekiyor?

 3. merhaba,öneriniz olan programı denedim. DM silme işleminden sonra hala mesaj gönderemiyorum. Yardımcı olabilirmisiniz

  • Mesaj göndermek istediğiniz hesap kapatılmış, askıya alınmış ya da kullanıcı adı değiştirilmiş olabilir.

 4. Kardeş benim Dm üstünde 1 bildirimi var tıklıyorum mesaj yok diyor ne yapmalıyım uzun zamandır böyle

 5. Merhaba ben de mesaj atamıyorum fav da yapamiyorum rt de yapamıyorum acaba neden?

 6. ya ben baya bi çok mesaj attım sonra mesajların hepsini temizledim ama birine mesaj attıgımda üzgünüz üst limite ulaştınız diyor ne yapmalıyım

 7. DM atamiyorum bana geliyo ama ben atamiyorum hesabın kilitlendi diyo yapabilirim nolur yardım edin yaa…

 8. Mesaj gönderemiyorum hata veriyor şimdiye kadar çok uğraştım olmadı

 9. Abi yerdim et bi

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Nebi Garcı yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Nebi Garcı yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Nebi Garcı Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?