Twitter Hesabınız Hayalet Olabilir!

28 12 2016 19:41 tarihinde, İnternet, Twitter kategorisinde yazıldı. 2 yorum yapıldı, 2563 kez okundu

Twitter’ın kural ihlallerine ve şikayetlere karşı uyguladığı bir çok tedbir var.

Hesap kilitleme, askıya alma, kapatma, eylemleri sınırlandırma gibi yaptırımların yanı sıra daha esnek olan hesabı hayalete dönüştürme de mevcut.

1- Twitter’da Hayalet Hesap Neden Olur?

Hesabın hayalet olmasını gerektiren bir çok sebep olabilir.

1.1- Spam

Mesajlar, tweetler etkileşimler… Aynı içeriği birden çok kez paylaştığınızda ya da kullanıcıların hoşuna gitmeyen içeriği veya hesabı çok sayıda spam olarak bildirdiğinde Twitter hesabı kapatmak yerine hayalete çevirebiliyor.

1.2- Retweet

Tweet atmak yerine RT yaparak hesabı sadece yönlendirme aracı gibi kullanmak hayalete sebep olabilir.

1.3- Biyografi

Hesabın herhangi bir kimseyi tanımlayıcı bilgiler içermemesi ya da tamamen boş olması.

Aslında tüm bunları agresif davranışlar olarak niteleyebiliriz. Bir hesabın anormal davranışları Twitter’ın dikkatini çektiğinde bu agresifliğin derecelerine göre hayalet ya da diğer yaptırımlara başvuruyor.

Bunların dışında eğer hiçbir agresif davranışınızın olmadığını düşünüyorsanız birilerini kızdırmış şikayet veya spam saldırısı almış olabilirsiniz.

2- Twitter Hesabının Hayalet Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Twitter’da bir hesap hayalet olduğunda, adı üstünde hayalettir ve kullanıcılar tweetleri göremez.

Hayalet olup olmadığını anlamak için arama çubuğunda o hesabın tweetlerini arayabilirsiniz. Bunun için;

from:nebigarci yazmanız yeterlidir. Tabi o benim kullanıcı adım, siz hayalet olduğundan şüphe duyduğunuz hesap adını girin.

Eğer arama sonuçlarında yukarıda görseldeki gibi herhangi bir sonuç yoksa geçmiş olsun.

Hayalet olmayan bir hesap içinse tweetler mutlaka gözükür.

Siz de şüphelendiğiniz hesapları bu şekilde sorgulayabilirsiniz.

3- Twitter Hayalet Hesap Nasıl Kurtarılır?

Eğer hayalete dönmüş bir hesabınız varsa ve bu durumun sebebi agresif davranışlarsa öncelikle bunu son vermeniz gerekir.

Twitter destek sayfasından konuyla ilgili itirazda bulunabilirsiniz.

Eğer bolca şikayet ya da spam aldığınızı düşünüyorsanız Twitter’la iletişim kurmanın ötesinde zaten yapacak bir şey yoktur.

Spam bildirdiğinden şüphelendiğiniz kişileri engelleyin. Spam alacak paylaşımlardan kaçının.

Diğer hesaplarla etkileşimde bulunun.

Hesabınızda zararlı uygulamalara izin vermediğinizden emin olun.

Hesabınız bir süre sonra (süre bilinmiyor) kendiliğinden hayalet olmaktan çıkacaktır. Eğer yukarıda hayalete neden olan davranışlarda ısrar etmiyorsanız ya da şikayet almıyorsanız.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Hayırlı günler nebi bey. Bundan 1-2 ay önce twitterdaki tüm tweetlerimi retweetlerimi silmek istemiştim. Tabi bunu bir programla denedim olmadı, iki programla denedim olmadı üç dört programla denedim olmadı derken hesabıma tuhaf bir takım durumlar oldu ve araştırıyorum internette tek bir şey bulamadım bu konuda ta ki burayı bulana kadar. Benzer bir durum benimki de. Başta 11 bin civari tweetim vardı 4 bin görünüyor şu an. Şöyle ki profilime girince tek bir tweet bile yok. Başka bir hesaptan profilime bakınca tweetler görünüyor. tabi silinmiş birazı karışık kuruşuk eskiler birazı silinmiş birazı kalmış. Bazen hesabıma girip profilime giriyorum aniden tweetlerim görünüyor göründüğü kadarını siliyorum ve sildiklerim siliniyor. O an görünen Retweetleri geri alıyorum ama alınmıyor. Sanki kalan tüm verilerim virüslendi gibi. Ve ben o tüm retweetleri spamlıyorum ama sadece bende görünmüyor başka hesaplardan hesabıma bakınca görünüyor. Sonra tweetler kayboluyor bazen tekrar görünür oluyor. Başka bir hesaptan hep görünüyor ama. Twitter Ara butonuna kullanıcı adımı yazınca “en son”da çıkmıyorum. Uygulamalardan tweet silme uygulamalarının erişimini kaldırdım. Şifre değiştirdim ama düzelmiyor. Hiçbir şey bulamadım bununla ilgili internette. Ne yapabilirim tekrar düzelir mi hesabım? Çok teşekkür ederim hayırlı günler

  • Merhaba, hesabınızda bir tür bug oluşmuş. Bunu tecrübeyle ya da sizin müdahalenizle çözüleceğini zannetmiyorum. Twitter destek ile iletişime geçin eğer çözerlerse ne ala.

Spam Denetimi * Spam denetimi süresi doldu. Yenileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Rıfat

  Eklentiyi yaklaşık 20 gündür kullanıyorum. Öncelikle eklenti verdiğimiz paranın üzerinde değerde onu belirtebilirim, Helali hoş olsun. Her hangi bir hesaba girip takip etme seçimiyle o hesabı takip edenleri veya hesabın takip ettiklerini rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Beğeni içinse söyleyecek bir...
 • Nebi Garcı Misafir

  hocam sadece bizi takip edenleri takipten çıkma seçeneğine ihtiyacımız var.
 • Nebi Garcı Misafir

  toplu takip kodunu guncelleyecekmisin
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  ssd alacaksanız kesinlikle birleştirmeyin. Birleştirme olur mu ondan da emin değilim ama yani ssd normal diskten kat kat hızlı en azından sistemi ssd ye kurun ki işler hızlı olsun
 • Nebi Garcı Misafir

  teşekkur ederim hemen bakıyorum