Twitter Kullanıcı ve Tweet id Nasıl Öğrenilir?

09 12 2012 21:40 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 17621 kez okundu

ID olarak kısa adıyla tabir edilen identification ya da identity yani kimlik her kullanıcıya verilen ve benzersiz olan rakamlar grubudur. Twitter kullanıcılarının her biri 9 rakamdan oluşan bir id’ye sahiptir.

Twitter uygulamaları vs sizin id numaranıza göre işlem yapar. Mesela takipçi uygulamalarını kaldırdığınızda aldığınız yasak id numaranıza göre verilir. Kullanıcı adınızı değiştirseniz dahi id değişmez.

Bazı Twitter uygulamalarını kullanmak için kullanıcı id bilmeniz gerekir. Bunu Twitter profilinizdeyken sayfanın kaynağını görüntüleyip “data-user-id” olarak arayıp bulabilirsiniz. Ya da bu adresten kullanıcı adınızı girerek id numaranızı elde edebilirsiniz.

Bir diğer konu tweet id’si. Tweet id numarası Twitter üzerinde gönderilen en son tweetin sayısı demektir. Tweet id’si kullanıcı id’sinden bağımsızdır. Bir tweet id’sine bakarak 1 saat içerisinde kaç tweet gönderildiğini bulabilirsiniz. Mesela 3 saat arayla gönderdiğim tweet id’leri şöyledir.

3 saat sonraki tweet id’si  277851494290690048

ilk tweet id’si 277806137494102017

kırmızı ile belirtilen rakamlar aynı olduğuna göre  3 saat içerisinde yaklaşık 45356796588031 tweet gönderilmiş demektir.

Tweet id numarasını öğrenmek istediğiniz tweeti aşağıdaki gibi açıp detaylar linkine tıklayın.

Detaylar linkine tıkladığınızda ya da linki kopyalayıp yapıştırdığınızda linkin en sonunda bulunan rakamlar grubu sizin o tweetinizin id numarasını gösterir.

https://twitter.com/sizbilirsiniz/status/277806137494102017

 

Yukarıdaki tweetin id’si kırmızı ile işaretli alandır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...