Twitter Kullanıcı ve Tweet id Nasıl Öğrenilir?

09 12 2012 21:40 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 18887 kez okundu

ID olarak kısa adıyla tabir edilen identification ya da identity yani kimlik her kullanıcıya verilen ve benzersiz olan rakamlar grubudur. Twitter kullanıcılarının her biri 9 rakamdan oluşan bir id’ye sahiptir.

Twitter uygulamaları vs sizin id numaranıza göre işlem yapar. Mesela takipçi uygulamalarını kaldırdığınızda aldığınız yasak id numaranıza göre verilir. Kullanıcı adınızı değiştirseniz dahi id değişmez.

Bazı Twitter uygulamalarını kullanmak için kullanıcı id bilmeniz gerekir. Bunu Twitter profilinizdeyken sayfanın kaynağını görüntüleyip “data-user-id” olarak arayıp bulabilirsiniz. Ya da bu adresten kullanıcı adınızı girerek id numaranızı elde edebilirsiniz.

Bir diğer konu tweet id’si. Tweet id numarası Twitter üzerinde gönderilen en son tweetin sayısı demektir. Tweet id’si kullanıcı id’sinden bağımsızdır. Bir tweet id’sine bakarak 1 saat içerisinde kaç tweet gönderildiğini bulabilirsiniz. Mesela 3 saat arayla gönderdiğim tweet id’leri şöyledir.

3 saat sonraki tweet id’si  277851494290690048

ilk tweet id’si 277806137494102017

kırmızı ile belirtilen rakamlar aynı olduğuna göre  3 saat içerisinde yaklaşık 45356796588031 tweet gönderilmiş demektir.

Tweet id numarasını öğrenmek istediğiniz tweeti aşağıdaki gibi açıp detaylar linkine tıklayın.

Detaylar linkine tıkladığınızda ya da linki kopyalayıp yapıştırdığınızda linkin en sonunda bulunan rakamlar grubu sizin o tweetinizin id numarasını gösterir.

https://twitter.com/sizbilirsiniz/status/277806137494102017

 

Yukarıdaki tweetin id’si kırmızı ile işaretli alandır.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Eposta gönderildi
 • Anonim Misafir

  Merhaba instagram eklentisini satın almak istiyorum banka bilgilerinizi gönderebilir misiniz rica etsem
 • Anonim Nebi Garcı

  eposta gönderildi
 • Anonim Misafir

  twitter eklentisi almak istiyorum 4 hesap için
 • Anonim Nebi Garcı

  Banka bilgileri e-posta adresinize gönderildi.