Twitter Profilinizi İlgi Çekici Hale Getirin

18 12 2012 10:49 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 8648 kez okundu

Twitter Profilinize canlılık katmak için daha önce birkaç konudan bahsetmiştim.  arkaplan fotoğrafı tasarlama, onaylanmış hesap görünümü kazandırma konusunda yazmıştım. Şimdi sizlere Twitter profilinizdeki fotoğraflarınızdan bir kaçının gösterildiği sol bölümde tek bir fotoğraf nasıl gösterilir bu konudan bahsedeyim.

Profilinizde son resimlerinizin yer aldığı sol bölümde daha önce son 4 fotoğrafınız yer almaktaydı. Ancak geçtiğimiz hafta yapılan değişiklikle artık orada 90×90 çapında son 6 görseliniz üst üste iki sıra halinde gösteriliyor. Şimdi bir bu alana 6 parçaya bölünmüş tek bir fotoğrafı yerleştirip daha güzel bir görünüm elde edeceğiz.  Yukarıda sizlere kendi profilimde uyguladığım bir örneğini paylaştım.

Öncelikle oraya koymak istediğimiz bir fotoğrafı en az 180 piksel yüksekliğinde ve 270 piksel genişliğinde kesmemiz gerekiyor. Bu değerleri orantılı şekilde arttırabilirsiniz önemli olan biri 360 iken diğeri 540 gibi aradaki farkın aynı olması.

Şimdi herkesin elinde olan ve en basit resim editörü paint ile bu işi nasıl yaparız ondan bahsedeceğim. Ben Fireworks ile yapmıştım ama fark etmez hangisi kolayınıza gelirse öyle yapın. ben 540×360 şeklinde anlatacağım.

Paint’te 540×360 çağındaki fotoğrafımızı eşit parçaya böleceğiz. İlk parça en sağ alt olacak

1. parça en sağ alt parçayı elde etmek için fotoğrafı önce bir dikey bir de yatay çevirelim. Üst sekmeden Resim deyip döndür/çevir seçeneğini ya da Ctrl+R kullanın. Çevirdikten sonra Ctrl+E yapın ve fotoğraf boyutunuz 540×360 ise 180×180 olarak girin değerleri ve Enter deyin. Şimdi fotoğrafı kestik ve eski hali için aynı döndürmeleri tekrarlamamız gerek. Yatay ve dikey olarak iki kez döndürün. İşlem bittiğinde en sağ alt parça elimizde olacak. Dosya-Farklı kaydet deyin ve fotoğrafın adını 1 olarak yazın. Yani bu fotoğraf parçası ilk yüklenecek fotoğraf.

2.parça İkinci parça için ilk 540×360 boyutundaki parçayı tekrar Paint’e atın. Şimdi en alt orta parçayı çıkaracağız. Bunun için Ctrl+e yapın ve 360×360 değerlerini girin. Ardından bir dikey bir yatay çevirin ve 180×180 olarak tekrar ctrl+e yapıp kesin. Kesme işlemi bitince tekrar bir dikey bir yatay çevirin ve resmi 2 ismiyle farklı kaydedin.

3.parça en sol alt parça. Bunun için ilk 540×360 lık fotoğrafı tekrar paint ile açın. Ctrl+E yapın ve 180 genişlik 360 yükseklik verin kesin. Ardından dikey çevirin ve tekrar 180×180 şeklinde Ctrl+E yapın kesin. Kestikten sonra tekrar dikey çevirin ve 3 ismiyle farklı kaydedin.

4.parça en sağ üst parçamız. İlk resmi genişliğe 540, yüksekliğe 180 girip kesin. Ardından yatay döndürüp 180×180 şeklinde kesin ve tekrar yatay döndürün. Çıkan parçayı 4 ismiyle farklı kaydedin.

5. parça için ilk resmi 360 genişlik ve 180 yükseklik değerlerinde kesin. Yatay çevirin ve tekrar 180×180 kesip tekrar yatay çevirin ve ardından 5 ismiyle kaydedin.

6. parça son parça ve en sol üstteki parça bu en basiti. Ctrl+E yapın ve 180×180 şeklinde kesip 6 ismiyle farklı kaydedin.

6 parçaya ayırdığımız fotoğrafı şimdi yükleyelim. 1 ismini verdiğimiz fotoğraftan başlayarak sırayla Twitter profilinizde paylaşın. İlk fotoğrafı yüklemeden ikinciye geçmeyin. En son 6. fotoğrafı yükledikten sonra profil sayfanıza gidin ve farkı fark edin 🙂 Bu fotoğraflardan sonra eğer bir fotoğraf paylaşacak olursanız profilinizin büyüsü bozulacaktır 😉

Örneğiniz görmek için tılayın

Aklınıza takılan yerleri yorum olarak yazabilirsiniz. Kolay gelsin 🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi