Twitter Takipçi Hileleri Canınızı Yakabilir!

17 10 2014 14:10 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 4 yorum yapıldı, 5595 kez okundu

Twitter takipçi hileleri adı altında bir çok program, uygulama paylaşılıyor. Bunların bir çoğu tamamen art niyet taşıyan uygulama ve yazılımlardır.

Az önce Twitter hesabımı açtığımda bir direkt mesaj olduğu fark ettim ve merak edip açtım. Mesajda bir YouTube adresi ve 10k takipçi hilesinden bahsediyordu. Gerçek olmadığı zaten bellidir. Kimse sana 1 dk’da 10k takipçi vermez.

İşin aslını sizinle de paylaşmak, bu tür hilelere itibar etmemeniz için bir yazı yazmak istedim. Peki 10k takipçi hilesi dediği şey gerçekte neydi?

Attığı mesaja ve verdiği YouTube adresine bir bakalım.

twitter direkt mesaj

Yukarıda gönderdiği direkt mesajı görüyorsunuz. Bu mesaj kullanıcıyı takip ettiğinizde bir takım uygulamalarla otomatik size gönderiliyor.

youtube takipci hilesi

Yukarıdaki ise videodan aldığım ve kendisinin programı kullanarak elde ettiği 1ok takipçiyi gösteren fotoğraf.

Sizden takipçi kazanmanız için bir program indirmenizi istiyor. Programda artık neler var onu bilemem. İndirdiğiniz programı çalıştırdığınızda güya 10k takipçi kazanıyorsunuz.

Yukarıda kendisinin 1ok (10.000) takipçi kazanıp denediği hesabın kullanıcı adı belli. “deneme2224” bu hesaba gidip baktığınızda hiç takipçisinin olmadığını görebilirsiniz. Yani program bir işe yaramıyor. Buyrun bakın.

Bu tür takipçi vaatleriyle kullanıcıları aldatmaya yönelik ve program indirterek farklı amaçlar güden bir çok örnekten yalnızca birini gördünüz.

Eğer gerçekten takipçi kazanmak istiyorsanız bunun en mantıklısı hiçbir uygulama vs kullanmadan kendiniz halletmeniz. Kendiniz derken illa tek tek günde 1000 kişi takip edip size geri dönmelerini beklemek değil kastım. Hiçbir zararı olmayan birkaç parça kodu kendiniz daha hızlı takip yapmak için kullanabilirsiniz. Kendi kullandığım kodları ara ara güncelleyerek paylaşıyorum. Karşılıklı takipte takibe dönmeyen kullanıcıları da yine kodla takipten çıkabilirsiniz. Kod deyince kafanız karışmasın yapmanız gereken bir kopyala yapıştır yapmak. İlgili yazımı okuyabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 4 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. İyi günler hocam.Konuyla alakalı diye buraya yazıyorum,daha önce tweetdeck’ten başka herhangi bir uygulama kullanmadığım birkaç hesabımda bu hesabı gt yapmadan takip ettiğimi farkettim> @iyihuyluabidin .Farketmeden takip eden bir çok kişi de takip ettiğini anlayınca engelledi.Ben hem kodlar hem de güvenilir uygulamalar ile toplu unf. yaptığım halde takipten çıkmamışım.Belki siz de takip ediyor olabilirsiniz.Sebep ne olabilir?

  • Ben takip etmiyorum o kullanıcıyı. Büyük ihtimal yenilerde takip ettiklerini toplu halde temizlemiştir. Yoksa kodlarda hiçbir kullanıcıyı dışlayan bir özellik yok.

   • Hayır hocam kesinlikle kodları kastetmedim.Güvenli yöntemler kullanıyorum demek istiyorum.Programlar da tweepi ve m.flitter.Bunlar bile görmüyor yani.Zaten karşılıklı takip yapmayan profiller de takip ediyormuş.

    • Belki ben de takip ediyordum ama dün gece 12 bin kişiyi takipten çıktım. Belki içinde vardı. Bilemiyorum mantıksız şeyler çok Twitter’da

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Nebi Garcı Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Nebi Garcı Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...