Twitter’da Uygulamasız ve Limitsiz Toplu Unfollow

19 09 2014 11:32 tarihinde, Kodlar, Twitter kategorisinde yazıldı. 123 yorum yapıldı, 178593 kez okundu

Twitter'da siz geri takip yapmayanları toplu unfollow yani takip bırakma işlemi yapabileceğiniz kısa bir kod paylaşıyorum. Twitter toplu takip bırakma ...

Twitter’da takipçi kazanmak için bir çok seçenek mevcut. Bunlardan biri de karşılıklı takip işlemi. Karşılıklı takip yapmanın avantajı, herhangi bir uygulama kullanmadan aktif takipçi kazanıyor olmanız. Ancak karşılıklı takip işleminde yeni kullanıcı takip etmeniz için sizi geri takip etmeyen kullanıcıları takipten çıkarmanız gerekir. Her ne kadar takip yaparken bir uygulama kullanılmasa da sizi geri takip yapmayan kullanıcıları takipten çıkarmak için manageflitter gibi uygulamalar kullanıyor olabilirsiniz.

Daha önce toplu takip yapma ile ilgili bir kod paylaşmıştım. Şimdi sizlere herhangi bir uygulama kullanmadan takip yapar gibi limitsiz ve toplu halde sadece sizi geri takip yapmayanları takipten çıkmanız için bir kod hazırladım.

Twitter toplu takip bırakma işlemi

twitter toplu takip bırakma Bu kodu kullanmak için öncelikle takip ettiğiniz kullanıcıların listesine gelin. Geliştirici araçlarını açmak için Chrome kullanıcıları f2 tuşu ile, ctrl+shift+j ile yada sağ tıklayıp ögeyi denetle diyerek girebilirler. Firefox kullanıcıları ctrl+shift+k yaparak geliştirici araçlarını açabilirler. Geliştirici araçlarındaki console sekmesine gelin ve orada kod girmeniz için bir alan mevcut. Chrome için daha geniş bir alan, Firefox için en alttaki ince bölüm. Ardından aşağıda verdiğim kodu kopyalayın ve console bölümüne kodu yapıştırın enter deyin.

1. Kod (iptal)

Bu kod takip ettiğiniz kullanıcılar içerisinde sizi geri takip etmeyenleri bulur ve takibi bırakır. Takip ettiklerinizin listesinde hiçbir kullanıcı kalmayıncaya kadar bekleyin. (Bu işlemde sizi takip edenler unfollow yapılmaz). Sayfayı yenilerseniz işlem durur ve tekrar başlatmak gerekir. İşlem bittiğinde sadece sizi geri takip yapanları takip ediyor olacaksınız.

2. Kod (Tıkla)

NOT: Bu yazımda kullandığım kodları ve toplu takip kodlarını tek bir eklentide birleştirdim. Her seferinde kodları kopyala-yapıştır yapmak istemiyorsanız eklentiyi kullanabilir, hem takip hem de takipten çıkma işlemini daha kolay yapabilirsiniz. İlgili yazım

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 7 Sayfada 123 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. hocam kod nerde ?

 2. Nebi Selamlar,

  1.Kod aşağıya doğru inmiyor, sadece pencere de görülen kullanıcı kadar unf yapıyor. bunun listeyi aşağıya otomatik inen kodunu rica ediyorum 🙂

  her seferinde yeniden yeniden ve yeniden işlemi yapmak gerekiyor. 2. kod da ise chorme modülleri veya butonları göstermiyor ? sanırım bu chrome uygulamalarından kaynaklı ama 2.kod “:(”

  “emeğin ve paylaşımın için teşekkür ederim…”

 3. Hocam merhaba. Takip etmeyenleri takipten bırakmak için tüm takipçileri kontrol ediyor. Kodun yüz bin takipçisi olan kişinin tüm takipçilerini kontrol etmesi imkansız gibi bir şey. Toplu takipten çıkaran bir kod yok mu acaba ?

  • Eklentiyi düzenli olarak kullanıyorsanız zaten geri takip yapmayanlar son 1000 kişi içindedir genelde. Ama dediğiniz gibi eğer tüm takip ettiklerinizi taratmaya kalkarsanız uzun zürecektir. Kod da yine aynı şekilde işliyor. Bunu API kullanmadan takip edilenler listesi üzerinden yapmanın tek yol tüm listeyi kontrol etmektir. Manageflitter gibi 3. taraf uygulamalar deneyebilirsiniz.

 4. Kardesim valla hep takipdeyim seni ne yaptınsa hepsi bende süper calısıyor emegine saglık :)birde twitterda engellemisin beni anlamadım 🙂

  • Hesaptan spam dm atılırsa engelliyorum onun haricinde bir engelleme yapmıyorum. Kullanıcı adını öğrenebilir miyim

 5. 36bın takıpcım var
  nasıl yapıcam bu işi tek tek hepsini tarıyor cok uzun sürecek gibi gözüküyor
  önce tarıyor sanırım
  sonra buluyor ve unf yapıyor sanırım
  daha kısa bir yolu varmıdır ?

 6. @tombalah 🙂 birde nebi kardesim şu toplu rtweet kapatma gibi bir kod yapma şansın varmı varsa süper olur tsk ederim.

 7. kardeşim eklenti için 2. şeyi indiremey basıyorum inmiyor neden olabilir

 8. Ali EscobarAli Escobar

  kod çalşmıyor kardeşim firefox kullanıyorum

 9. usta benim demek istediğim bi tweet atıldığında favoriye ekleyenleri toplu takip etmeyi yapamazmısın mesela biri tweet attı 10 dakikada 1000 fav geldi o favlayanları toplu takip etme gibi bişey yapamazmısınız

 10. Magazin365netMagazin365net

  Hocam çok işime yaradı sen 1 numarasın ya takipteyiz

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Magazin365net Nebi Garcı

  http://www.nebigarci.net/twitterda-sizi-engelleyen-kisilerin-tweetlerini-gorme
 • Magazin365net Nebi Garcı

  Dönüş yapıldı
 • Magazin365net Misafir

  Nega twitter eklentisi satın almak istiyorum ama ininal kartım mevcut nasıl alacagım?
 • Magazin365net Misafir

  Merhaba, Bu tarz bizi twitterda engelleyen birinin tweetlerini görmeyi nasıl yapabiliriz hocam teşekkürler.
 • Magazin365net Nebi Garcı

  Eposta gönderildi