Twitter Üzgünüz Böyle Bir Sayfa Yok Hatası

24 09 2014 20:17 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 23 yorum yapıldı, 16425 kez okundu

Twitter kullanıcı adları değiştirildiğinde ya da kullanıcı adı boşken o adres gittiğinizde Üzgünüz Böyle Bir Sayfa Yok hatası ile karşılaşırsınız...

Twitter’da her kullanıcıya ait bir kullanıcı adı bir de kullanıcı id’si (kimliği) vardır.

Twitter kullanıcı adları istenildiği vakit kullanılmayan başka bir adla değiştirilebilir. Değiştirdiğinizde eski kullanıcı adınız artık arama sonuçlarında bağlantısız gözükür ve twitter.com/eksikullanıcıadı şeklide yazığınıda “üzgünüz böyle bir sayfa yok ” uyarısı ile karşılaşırsınız. Ya da bir kişinin kullanıcı adına tıkladığınızda sunucu hatası alıyor olabilirsiniz.

üzgünüz Böyle Bir Sayfa Yok

Kullanıcı id ise sadece rakamlardan oluşur ve kullanıcı adı değişse bile id değişmez. Her hangi bir sebeple bir kişi size hakarette bulunduve kullanıcı adını değiştirdi, fotoğrafları sildi, tweetleri, favorileri her şeyi temizledi. Yeni bir hesapmış gibi tekrar aktif olmaya başladı. Ya da hesabınızı bir şekilde ele geçirdi ve kullanıcı adını vs değiştirdi hesabınıza ulaşmaz oldunuz. Bu gibi durumlarda kullanıcı id sabit kalacağı için bunu kullanarak yeni alınan kullanıcı adını bulabilirsiniz.

Üzgünüz böyle bir sayfa yok uyarısı ile karşılaşılınca ne yapılmalı?

1. Adım

Eğer kullanıcı adını yanlış yazmadıysanız değiştirilmiştir. Değiştirmeden önceki kullanıcı adını bildiğiniz için aşağıdaki adresin sonundaki kullanıcıadı bölümünü değiştirip adres satırına yapıştırın ve enter deyin. Sonuç olarak bulduğunuz rakam o kullanıcı adının id’sidir.

http://www.idfromuser.com/getID.php?service=twitter&username=kullanıcıadı

twitter id

 

Yukarıdaki görselde benim kullanıcı adım olan nebigarci’nin id’sini görüyorsunuz. Bulduğunuz id bir kenarda dursun.

 2. Adım

Aşağıdaki adresin sonuna yukarıda bulduğunuz id’yi yapıştırarak gidin.

https://twitter.com/intent/follow?user_id=215333781

Karşınıza çıkan kullanıcı profili yukarıda ilk yazdığınız kullanıcı adına aittir.

Kişi eski kullanıcı adını ve yeni kullanıcı adını aynı id üzerinden kullanır. Yeni kullanıcı adınızı da yazdığınızda aynı id’yi bulabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Sayfada 23 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Merhabalar. Bilgiler için teşekkürler. Birisi var ben bunun daha once attiği twiti bulmak istiyorum. Ama bu kişi kullanici adini değiştirmiş. Ben eski kullanici adini ve id’sini bilmiyorum. Ama şu an kullandiği hesap ayni. Sadece kullanici adini değiştirmiş. İyi de kardeşim yeni adresinden bul twiti diyelibilirsiniz 😀 Ama durmamiş twit atmiş. 100 binin üzerinde twiti var.
  Normal de twiter da ki ara bolümüne kullanici adi ve aradiğim kelimeyi yazinca twite kisa yoldan ulaşiyordum. Ama bu yontemi kullandiğim da karşima şu çikiyor “Bu aramayla ilgili hiçbir sonuç çıkmaması biraz tuhaf. Belki de hangi konuda arama yaptığını kontrol edip yeniden denemelisin.”
  Son attiği twitte geçen bi kelimeyi arattiriyorum bu şahis da sonuç alamiyorum ama başkalarinda sonuç aliyorum. Bu neden kaynaklaniyor olabilir? kullanici adini değiştirmesinden mi yoksa başka bir şey mi var?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Nebi Garcı Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Nebi Garcı Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  E-posta gönderildi