Twitter Üzgünüz Böyle Bir Sayfa Yok Hatası

24 09 2014 20:17 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 23 yorum yapıldı, 13643 kez okundu

Twitter kullanıcı adları değiştirildiğinde ya da kullanıcı adı boşken o adres gittiğinizde Üzgünüz Böyle Bir Sayfa Yok hatası ile karşılaşırsınız...

Twitter’da her kullanıcıya ait bir kullanıcı adı bir de kullanıcı id’si (kimliği) vardır.

Twitter kullanıcı adları istenildiği vakit kullanılmayan başka bir adla değiştirilebilir. Değiştirdiğinizde eski kullanıcı adınız artık arama sonuçlarında bağlantısız gözükür ve twitter.com/eksikullanıcıadı şeklide yazığınıda “üzgünüz böyle bir sayfa yok ” uyarısı ile karşılaşırsınız. Ya da bir kişinin kullanıcı adına tıkladığınızda sunucu hatası alıyor olabilirsiniz.

üzgünüz Böyle Bir Sayfa Yok

Kullanıcı id ise sadece rakamlardan oluşur ve kullanıcı adı değişse bile id değişmez. Her hangi bir sebeple bir kişi size hakarette bulunduve kullanıcı adını değiştirdi, fotoğrafları sildi, tweetleri, favorileri her şeyi temizledi. Yeni bir hesapmış gibi tekrar aktif olmaya başladı. Ya da hesabınızı bir şekilde ele geçirdi ve kullanıcı adını vs değiştirdi hesabınıza ulaşmaz oldunuz. Bu gibi durumlarda kullanıcı id sabit kalacağı için bunu kullanarak yeni alınan kullanıcı adını bulabilirsiniz.

Üzgünüz böyle bir sayfa yok uyarısı ile karşılaşılınca ne yapılmalı?

1. Adım

Eğer kullanıcı adını yanlış yazmadıysanız değiştirilmiştir. Değiştirmeden önceki kullanıcı adını bildiğiniz için aşağıdaki adresin sonundaki kullanıcıadı bölümünü değiştirip adres satırına yapıştırın ve enter deyin. Sonuç olarak bulduğunuz rakam o kullanıcı adının id’sidir.

http://www.idfromuser.com/getID.php?service=twitter&username=kullanıcıadı

twitter id

 

Yukarıdaki görselde benim kullanıcı adım olan nebigarci’nin id’sini görüyorsunuz. Bulduğunuz id bir kenarda dursun.

 2. Adım

Aşağıdaki adresin sonuna yukarıda bulduğunuz id’yi yapıştırarak gidin.

https://twitter.com/intent/follow?user_id=215333781

Karşınıza çıkan kullanıcı profili yukarıda ilk yazdığınız kullanıcı adına aittir.

Kişi eski kullanıcı adını ve yeni kullanıcı adını aynı id üzerinden kullanır. Yeni kullanıcı adınızı da yazdığınızda aynı id’yi bulabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 2 Sayfada 23 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Merhabalar. Bilgiler için teşekkürler. Birisi var ben bunun daha once attiği twiti bulmak istiyorum. Ama bu kişi kullanici adini değiştirmiş. Ben eski kullanici adini ve id’sini bilmiyorum. Ama şu an kullandiği hesap ayni. Sadece kullanici adini değiştirmiş. İyi de kardeşim yeni adresinden bul twiti diyelibilirsiniz 😀 Ama durmamiş twit atmiş. 100 binin üzerinde twiti var.
  Normal de twiter da ki ara bolümüne kullanici adi ve aradiğim kelimeyi yazinca twite kisa yoldan ulaşiyordum. Ama bu yontemi kullandiğim da karşima şu çikiyor “Bu aramayla ilgili hiçbir sonuç çıkmaması biraz tuhaf. Belki de hangi konuda arama yaptığını kontrol edip yeniden denemelisin.”
  Son attiği twitte geçen bi kelimeyi arattiriyorum bu şahis da sonuç alamiyorum ama başkalarinda sonuç aliyorum. Bu neden kaynaklaniyor olabilir? kullanici adini değiştirmesinden mi yoksa başka bir şey mi var?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Nebi Garcı Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Nebi Garcı Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...