Twitter ve Facebook’tan Sıkılanlar İçin Alternatif

28 10 2013 22:23 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2976 kez okundu

Bugün takip ettiğim blogları gezerken farklı bir sosyal paylaşım sitesine rastladım.

Merak ettim ve biraz dolaşmaya başladım. Bahsi geçen site aslında sadece not paylaşımına imkan tanıyor. Fotoğraf ve video gibi zengin içerik paylaşımı yok. Paylaşılan içerikler vecize diye tabir ettiğimiz özlü sözler.

Paylaştığınız notlar kullanıcıların beğenisine sunuluyor ve dilerseniz herkes yorum yapabiliyor ve belirli kriterlerde size oy verebiliyor.

Paylaştığınız içerikleri Facebook, Twitter ve Tumblr’a da gönderebiliyorsunuz otomatik olarak. Asıl önemli nokta burası. Paylaştığınız bir söz mesela Twitter’da fotoğraf olarak gidiyor. Fotoğrafı Twitter’da açabiliyorsunuz ya da adrese tıklayıp site üzerinde görüntüleyebiliyorsunuz. Ancak fotoğraf sizin Twitter fotoğraf albümüne eklenmiyor.

Notlarınıza değişik arkaplan stilleri ekleyebiliyorsunuz. Paylaşmadan önce notunuza bir başlık ekleyebiliyor ve etiket girebiliyorsunuz. Herkese açık ve gizli seçeneği de mevcut.

Site anasayfasında günün notu, son notlar, en çok teşekkür alanlar vs olarak listelenmiş.

notography

Kendinize ait bir galeriniz var. Burada sizin seçtikleriniz, takip ettiklerinizin notları, son notlarınız var. Twitter’da olduğu gibi takip etme olayı mevcut.

Eğer Facebook ve Twitter’dan sıkıldıysanız ya da kendinize ait cümlelerinizi paylaşmak istiyorsanız buyrun dahasını siz keşfedin.. notegraphy

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Gerçekten güzel bir çalışma. Ellerinize sağlık. Farklı çalışmalarınızı da bekliyorum.
 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için İngilizce bilmenize gerek yok. Verilen bilgilerle eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.