Twitter’da Askıya Alınan Hesabı Geri Alma

14 11 2012 07:53 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 398 yorum yapıldı, 116717 kez okundu

Twitter kurallara uymayan kullanıcıların hesabını askıya alır. Twitter'da Askıya Alınan Hesabı Kurtarma nasıl yapılır sizlere bunun yollarını anlatayım.

İnsan sosyal bir varlıktır. Toplumsal yaşamanın belirli kuralları vardır ve uymayanlar bir takım cezalar alırlar.  Bildiğiniz gibi Twitter sosyal medyanın liderlerinden biri. Burada da kurallar mevcut ve bu kurallara uymayanlar cezalandırılır.

Twitter’da bazı aktivitelerin limitleri mevcuttur. Mesela bir günde takip edebileceğiniz maksimum kişi sayısı 1000’dir. Bunun yanında günlük 1000 adet tweet gönderebilirsiniz. Günde en fazla 250 Direkt mesaj gönderme hakkına sahipsiniz. Bir saatte en fazla 4 kez e-posta adresi değişikliği yapama hakkına sahipsiniz. Bu gibi kuralları aştığınızda ya da ısrar ettiğinizde hesabınız askıya alınabilir.

Bir kişiyi rahatsız etmiş olabilirsiniz. Rahatsızlık verdiğiniz kişiler sizi spam olarak bildirebilir. Twitter buna seyirci kalamaz ve hesabınızı askıya alabilir. Anı şekilde engelleme alırsanız bu rahatsız edici boyutta olduğunda yine hesabınız askıya alınabilir.

Twitter’da Askıya Alınan Hesabı Kurtarma Nasıl Yapılır?

Hesabınız iki türlü askıya alınır. Birincisinde uyarılırsınız. Bir nevi sarı kart gibi bir şey. İkincisinde uyarı almadan direk askıya alınır ve (kırmızı kart) form doldurmanız gerekir.

Uyarı olarak askıya alınan hesabı kolayca geri alabilirsiniz. Uyarı olduğunda hesabınızın askıya alındığına dair bağlantıya tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelir.

Askıya Alınan Hesabı Kurtarma

Sayfada yer alan yukarıda ok işaretleriyle gösterilen kısımları işaretleyip doldurduktan sonra onaylayın. Ardından hesabınız aktif olacaktır. Ancak tweetler ve takipçilerin eski haline dönmesi 1 saati bulabilir.

Eğer kırmızı kartla oyundan atılırsanız form doldurmanız gerekir. Formda ingilizceniz iyiyse ingilizce yazmanızı tavsiye ederim.

Formda yer alan en üstteki katergoriden suspended accound yani askıya alınmış hesap kategorisini seçiyoruz.  Bir altında konu var. Oraya kendinize göre bir şeyler yazabilirsiniz. Description of problem bölümünde sorunu kısa ve anlaşılır bir dille ifade edin. Tam adınızı aşağıya yazın ve telefon numarası için en alttaki yeri boş bırakabilirsiniz.

Hesabınız kesinlikle aktif olur diye bir şey yok sonuçta bir dilekçe. Takipçi sayınız çok değilse yeni hesap açmanızı tavsiye ederim. Forma ulaşmak için tıklayın

Eğer hesabınızı geri alamazsanız e-posta adresinizi kurtarıp yeni bir hesap açabilirsiniz. Bu konudaki yazım için tıklayın.

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Sponsorlu Bağlantılar
Bu Makale 19 Sayfada 398 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
1 17 18 19
 1. peki takipçilerim ne zaman gelir

 2. 1 ay girmediğim için twitterim kapandı ne yapmalıyım?

 3. aylin darıcıaylin darıcı

  Hocam sorulara ve cevaplara bakınca HELAL olsun diyorum size.Çook sabırlısınız.

 4. 1 ayı geçti hesabı donduralı ama açmak istiyorum hiçbir yolu yok mudur? Ne yazsam insafa gelip açarlar?

 5. hesabım akıya alındı ve ben sorunla ilgili form doldurdum formda 1 2 gün içinde hesabınızı geri alabilirsiniz diyordu ama benim hesabım daha geri verilmedi aradan 1 hafta geçti..ben formu 5 kez doldurup gönderdim farklı günlerde ama hesabımı geri alamadım daha ..ne yapmalıyım?

  • İlla geri alabilirsiniz diye bir şey söz konusu değil ve ayrıca belirli bir tarih verilmiyor. Twitter size ne zaman cevap verir bilemem buradan sonrası onlara kalmış. Ayrıca ilk kez askıya alma durumu uyarı niteliğinde oluyor genelde ama askıya alınma nedenine göre direkt yardım sayfasına yönlendirilebiliyorsunuz.

 6. kesin geri alabilir miyim alamama durumum da var mı? ona göre yeni hesap açıcam takipçilerim gittiği için de takipçi arttırma sitelerine girsem açtığım yeni hesap da askıya alınır mı? bu arada teşekkür ediyorum cevapladığınız için..

  • Önceki cevabımda da belirttim kesin diye bir şey söylemem mümkün değil bunu bilemem. Sonuçta siz bir müracaat yapıyorsunuz kabul olur olmaz orasını bilemem. Takipçi sitelerine girerseniz askıya alınabilir. Askıya alınmayla ilgili Twitter yardım sayfasında bir çok sebep belirtilmiş. Okursanız sorunuza daha net yanıt bulabilirsiniz.

 7. ebru erdağebru erdağ

  Mrb benım merak ettiğim konu bu askıya alınan yani spamlanan hesaplar arama butonunda arandığı zaman bulunurmu?Profil resimleri fln görünürmü?Twitleri koruma altında,gizli olan hesap spamlanırmı? Birde askıya alınan hesaplar zamanla kendiliğinden açılırmı? Şimdiden çok tşkler iyi günler…

  • Askıya alınan hesaplar arama sonuçlarında gözükmez hiçbir şekilde. Sadece bağlantısına gittiğinizde askıya alındığına dair bilgi görürsünüz. Koruma altındaki hesaplar şikayet edilebilir, engellenebilir, spam olarak işaretlenebilir. Askıya alınan hesaplarsa kendiliğinden açılmaz. İyi akşamlar..

1 17 18 19


5 × = 40

Sponsorlu Bağlantılar

Facebook Sayfamız

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Maalesf şuan satılacak düzeye gelen hesap kalmadı elimde.
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Abonelik listesi değil o. GT oranı yüksek olan hesaplar olduğu için herkes o listedeki kullanıcıların takipçilerini takip etsin diye bir güzellik.
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Çalışıyor hocam
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  FTP şifresi komuşlar. Sanırım fazla ziyaretçi dikkat çekti.
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Aynı güne yapılamaz ama mesela 10 güne zamanlayıp tekrar başa dönüp yine aynı günlere zamanlayarak yapılabilir