Twitter’da Askıya Alınan Hesabı Geri Alma

14 11 2012 07:53 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 387 yorum yapıldı, 105510 kez okundu

İnsan sosyal bir varlıktır. Toplumsal yaşamanın belirli kuralları vardır ve uymayanlar bir takım cezalar alırlar.  Bildiğiniz gibi Twitter sosyal medyanın liderlerinden biri. Burada da kurallar mevcut ve bu kurallara uymayanlar cezalandırılır.

Twitter’da bazı aktivitelerin limitleri mevcuttur. Mesela bir günde takip edebileceğiniz maksimum kişi sayısı 1000′dir. Bunun yanında günlük 1000 adet tweet gönderebilirsiniz. Günde en fazla 250 Direkt mesaj gönderme hakkına sahipsiniz. Bir saatte en fazla 4 kez e-posta adresi değişikliği yapama hakkına sahipsiniz. Bu gibi kuralları aştığınızda ya da ısrar ettiğinizde hesabınız askıya alınabilir.

Bir kişiyi rahatsız etmiş olabilirsiniz. Rahatsızlık verdiğiniz kişiler sizi spam olarak bildirebilir. Twitter buna seyirci kalamaz ve hesabınızı askıya alabilir. Anı şekilde engelleme alırsanız bu rahatsız edici boyutta olduğunda yine hesabınız askıya alınabilir.

Peki böyle bir şeyle karşılaşınca ne yapılmalı?

Hesabınız iki türlü askıya alınır. Birincisinde uyarılırsınız. Bir nevi sarı kart gibi bir şey. İkincisinde uyarı almadan direk askıya alınır ve (kırmızı kart) form doldurmanız gerekir.

Uyarı olarak askıya alınan hesabı kolayca geri alabilirsiniz. Uyarı olduğunda hesabınızın askıya alındığına dair bağlantıya tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelir.

askiya-alinan-hesap

Sayfada yer alan yukarıda ok işaretleriyle gösterilen kısımları işaretleyip doldurduktan sonra onaylayın. Ardından hesabınız aktif olacaktır. Ancak tweetler ve takipçilerin eski haline dönmesi 1 saati bulabilir.

Eğer kırmızı kartla oyundan atılırsanız form doldurmanız gerekir. Formda ingilizceniz iyiyse ingilizce yazmanızı tavsiye ederim.

Formda yer alan en üstteki katergoriden suspended accound yani askıya alınmış hesap kategorisini seçiyoruz.  Bir altında konu var. Oraya kendinize göre bir şeyler yazabilirsiniz. Description of problem bölümünde sorunu kısa ve anlaşılır bir dille ifade edin. Tam adınızı aşağıya yazın ve telefon numarası için en alttaki yeri boş bırakabilirsiniz.

Hesabınız kesinlikle aktif olur diye bir şey yok sonuçta bir dilekçe. Takipçi sayınız çok değilse yeni hesap açmanızı tavsiye ederim. Forma ulaşmak için tıklayın

Eğer hesabınızı geri alamazsanız e-posta adresinizi kurtarıp yeni bir hesap açabilirsiniz. Bu konudaki yazım için tıklayın.

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Kısa link:

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 19 Sayfada 387 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
1 17 18 19
  1. peki takipçilerim ne zaman gelir

1 17 18 19

E-posta adresiniz yayınlanmayacakır.


6 × = 12

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar