Twitter’da Bir Kişiyi Engellemeden Mesajları Nasıl Engellenir?

04 12 2015 16:55 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 3 yorum yapıldı, 5364 kez okundu

Bildiğiniz gibi Twitter, diğer sosyal ağlarda olduğu gibi mesajlaşma hizmeti de sunuyor. Direkt Mesajlar olarak bildiğimiz mesajlaşma sisteminde bazı püf noktalar mevcut.

Twitter DM (Direkt Mesaj) bölümünde mesajını görmek istemediğiniz bir kişi varsa o kişiyi ya da mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Peki kişi engellemeyi zaten biliyorsunuz ama DM Engelleme nasıl olur?

DM engelleme için Twitter spam işaretleme hizmetini kullanıyor. Biri size mesaj gönderdiğinde eğer ondan başka mesaj almak istemiyorsanız o mesajı spam olarak işaretlemeniz yeterli olacaktır. Spam olarak işaretlediğiniz mesaj sahibi ya da muhatabı size bir daha mesaj gönderemeyecektir. Burada birkaç bilgi işinize yarayabilir.

Bana daha önce mesaj atmamışsa nasıl engellerim?

Size daha önce mesaj atmamışsa siz ona mesaj atıp yine spam olarak işaretleme yapabilirsiniz.

Peki bana tekrar mesaj göndermesi için engeli nasıl kaldırırım?

Screenshot_2015-12-04-16-39-08

Engeli kaldırmak için de yine karşı tarafa bir mesaj göndermeniz yeterli olur. Mesaj attığınızda karşıdaki kişi sizin profilinizde DM gönderme ikonunu görebilir.

Screenshot_2015-12-04-16-39-21

Spam olarak işaretlediğinizde ise karşı taraf sizin profilinizden mesaj göndermek için bir ikona sahip olamayacaktır. Bir kişiyi engellemeden bu şekilde mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 3 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Merhaba

  Öncelikle yayınlarınız çok güzel, merakla takip ediyorum. Konu ile alakasız ancak, pinterest için toplu takip kodu yazmayı düşünüyor musunuz?

  Eğer yapabilirseniz çok iyi olur.

  Teşekkürler

  İyi çalışmalar

 2. Yorumunuz güzel fakat ben birkaç kişinin olduğu bi grubuspamledim yanlışlıka nasıl geri alabilirim

Spam Denetimi * Spam denetimi süresi doldu. Yenileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Nebi Garcı Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Nebi Garcı Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...