Twitter’da Bir Kullanıcıyı Sessize Alma

13 05 2014 18:59 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 4 yorum yapıldı, 6079 kez okundu

Twitter yaptığı son tasarım güncellemesiyle Facebook’a benziyor eleştirilerine neden olmuştu. Şimdi Facebook’a benzeme yolunda yeni bir adım daha attı.

Twitter’da şimdiye kadar takip ettiğiniz bir kullanıcının tweetlerini anasayfada görmek mecburiyetindeydiniz. Artık bir kişinin tweetlerini görmek istemediğinizde onu takipten çıkmak zorunda kalmayacaksınız.

Facebook bildiğiniz gibi arkadaş olduğunuz bir kullanıcıyı takipten çıkarak onun paylaşımlarını görmezden gelmenizi sağlıyor. Twitter’ın bu özelliği aktif etmesi sosyal medya platformları arasında etkileşimi ve yakınlaşmanın da kaçınılmaz olduğunu ispatlıyor.

İster takip edin, ister etmeyin bir kişinin tweetlerini görmezden gelmek istiyorsanız, yani o kişiyi susturmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Bir kişinin profiline giderek ya da profil önizlemesindeyken takip butonunun hemen solundaki dişli seçenekler ikonuna tıklayarak “”… adlı kişiyi sessize al” seçeneğine tıklamanız o kişinin tweetlerini gözardı etmeniz için yeterli olacaktır.

sessize al twitter

Sessize alma, bir kullanıcının Tweetlerini zaman akışında gizlemenize olanak tanıyan bir özelliktir. Twitter’da bir kullanıcıyı sessize aldığınızda, bu kişinin içeriklerini göremezsiniz ve bu kullanıcıdan anında bildirim veya SMS bildirimleri alamazsınız.

Sessize alma konusunda bilmeniz gerekenler:

Sessize alınan kullanıcılar sizi takip edebilir ve içeriklerinizle etkileşim kurabilir.
Sessize aldığınız bir kullanıcıyı takip edebilirsiniz. Bir kullanıcıyı sessize almanız, bu kullanıcıyı takibi bırakmanızı gerektirmez.
Takip ettiğiniz ve sessize aldığınız kullanıcılardan gelen @yanıtlar ve @bahsedenler Bildirimler sekmenizde görüntülenmeye devam eder.
Takip ettiğiniz ve sessize aldığınız kullanıcılar size direkt mesaj göndermeye devam edebilir.
Bir kullanıcıyı sessize aldığınızda önceki Tweetleri görüntülenmeye devam eder; yalnızca sessize alındıktan sonra gönderilen Tweetleri gizlenir.

Sessize aldığınız kişinin profiline gittiğinizde susturulduğunu gösteren bir ikon görecekesiniz. Bu özellikle beraber artık takipten çıkarak takipçi kaybetme sorununu ortadan kaldırmış olacaksınız.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 4 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Bu sessize almanın da kodu yok mu ? herkes sussun, sonra istediğimiz hesapları tek tek açarız olmaz mı

 2. Bunun içinde toplu sessize alma kodu yazar misiniz lütfen ?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Nebi Garcı Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Nebi Garcı Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...