Twitter’da Bir Kullanıcıyı Sessize Alma

13 05 2014 18:59 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 4 yorum yapıldı, 7229 kez okundu

Twitter yaptığı son tasarım güncellemesiyle Facebook’a benziyor eleştirilerine neden olmuştu. Şimdi Facebook’a benzeme yolunda yeni bir adım daha attı.

Twitter’da şimdiye kadar takip ettiğiniz bir kullanıcının tweetlerini anasayfada görmek mecburiyetindeydiniz. Artık bir kişinin tweetlerini görmek istemediğinizde onu takipten çıkmak zorunda kalmayacaksınız.

Facebook bildiğiniz gibi arkadaş olduğunuz bir kullanıcıyı takipten çıkarak onun paylaşımlarını görmezden gelmenizi sağlıyor. Twitter’ın bu özelliği aktif etmesi sosyal medya platformları arasında etkileşimi ve yakınlaşmanın da kaçınılmaz olduğunu ispatlıyor.

İster takip edin, ister etmeyin bir kişinin tweetlerini görmezden gelmek istiyorsanız, yani o kişiyi susturmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit. Bir kişinin profiline giderek ya da profil önizlemesindeyken takip butonunun hemen solundaki dişli seçenekler ikonuna tıklayarak “”… adlı kişiyi sessize al” seçeneğine tıklamanız o kişinin tweetlerini gözardı etmeniz için yeterli olacaktır.

sessize al twitter

Sessize alma, bir kullanıcının Tweetlerini zaman akışında gizlemenize olanak tanıyan bir özelliktir. Twitter’da bir kullanıcıyı sessize aldığınızda, bu kişinin içeriklerini göremezsiniz ve bu kullanıcıdan anında bildirim veya SMS bildirimleri alamazsınız.

Sessize alma konusunda bilmeniz gerekenler:

Sessize alınan kullanıcılar sizi takip edebilir ve içeriklerinizle etkileşim kurabilir.
Sessize aldığınız bir kullanıcıyı takip edebilirsiniz. Bir kullanıcıyı sessize almanız, bu kullanıcıyı takibi bırakmanızı gerektirmez.
Takip ettiğiniz ve sessize aldığınız kullanıcılardan gelen @yanıtlar ve @bahsedenler Bildirimler sekmenizde görüntülenmeye devam eder.
Takip ettiğiniz ve sessize aldığınız kullanıcılar size direkt mesaj göndermeye devam edebilir.
Bir kullanıcıyı sessize aldığınızda önceki Tweetleri görüntülenmeye devam eder; yalnızca sessize alındıktan sonra gönderilen Tweetleri gizlenir.

Sessize aldığınız kişinin profiline gittiğinizde susturulduğunu gösteren bir ikon görecekesiniz. Bu özellikle beraber artık takipten çıkarak takipçi kaybetme sorununu ortadan kaldırmış olacaksınız.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 4 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Bu sessize almanın da kodu yok mu ? herkes sussun, sonra istediğimiz hesapları tek tek açarız olmaz mı

 2. Bunun içinde toplu sessize alma kodu yazar misiniz lütfen ?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Nebi Garcı Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Nebi Garcı yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Nebi Garcı yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Nebi Garcı Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Nebi Garcı Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?