Twitter’da Direkt Mesajalar Yoluyla Url (bağlantı) Gönderme

07 03 2014 19:43 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5032 kez okundu

Twitter, sosyal paylaşım alanında rekabetini sürdürürken pek fazla sosyal olmayan adımları da atmaktan geri kalmıyor. Direkt mesajlar bölümünden spam’e karşı önlem amacıyla url paylaşımı kaldırıldı ancak bu spam olmayan bağlantıları paylaşmak isteyenler için de engel teşkil ediyor.

Twitter’da direkt mesajlar (DM) yoluyla bağlantı göndermek oldukça kısıtlı. YouTube, Google, Facebook gibi sadece büyük sitelerin bağlantıları paylaşılabiliyor. Diyelim ki ben bu sitemin bağlantısı DM yoluyla bir takipçime göndermek istiyorum. Bu durumda mesaj gönderilemedi hatasıyla karşılaşıyorum. Bu duruma karşı iki adet çözüm yolu var.

1. yol

yahoo arama sonucu

Göndermek istediğiniz sitenin adresini search.yahoo.com adresinde arayın. Arama sonuçlarında bulduğunuz ve bağlantısını paylaşacağınız sitenin adresine sağ tıklayıp bağlantı adresini kopyala deyin ve Twitter DM aracılığıyla gönderin. Diğer arama motorlarında bağlantı adreslerini kopyalayıp göndermeye çalışıtığınızda Twitter yine uyarı veriyor ve göndermiyor.

2. yol

twitter dm

Twitter, bağlantı göndermemize izin vermediği için göndereceğimiz url’yi düz metin olarak göndereceğiz. Yani tıklanabilir durumdan çıkarıp kopyala yapıştır yoluyla alan kişinin bağlantıya gitmesini sağlayacağız.

Bu durumda göndermek istediğiniz adresin başına bir / işaerti koymamız gerek. Örneğin şu şekilde /www.nebigarci.net

Bu şekilde gönderilen url sadece metin olarak gider ama başındaki / işareti adres çubuğuna yapıştırıldığında bir sorun teşkil etmez ve bağlantı çalışır. Ancak adresin başındaki http:// kısmını silmemiz gerekir.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi