Twitter’da Direkt Mesajalar Yoluyla Url (bağlantı) Gönderme

07 03 2014 19:43 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4610 kez okundu

Twitter, sosyal paylaşım alanında rekabetini sürdürürken pek fazla sosyal olmayan adımları da atmaktan geri kalmıyor. Direkt mesajlar bölümünden spam’e karşı önlem amacıyla url paylaşımı kaldırıldı ancak bu spam olmayan bağlantıları paylaşmak isteyenler için de engel teşkil ediyor.

Twitter’da direkt mesajlar (DM) yoluyla bağlantı göndermek oldukça kısıtlı. YouTube, Google, Facebook gibi sadece büyük sitelerin bağlantıları paylaşılabiliyor. Diyelim ki ben bu sitemin bağlantısı DM yoluyla bir takipçime göndermek istiyorum. Bu durumda mesaj gönderilemedi hatasıyla karşılaşıyorum. Bu duruma karşı iki adet çözüm yolu var.

1. yol

yahoo arama sonucu

Göndermek istediğiniz sitenin adresini search.yahoo.com adresinde arayın. Arama sonuçlarında bulduğunuz ve bağlantısını paylaşacağınız sitenin adresine sağ tıklayıp bağlantı adresini kopyala deyin ve Twitter DM aracılığıyla gönderin. Diğer arama motorlarında bağlantı adreslerini kopyalayıp göndermeye çalışıtığınızda Twitter yine uyarı veriyor ve göndermiyor.

2. yol

twitter dm

Twitter, bağlantı göndermemize izin vermediği için göndereceğimiz url’yi düz metin olarak göndereceğiz. Yani tıklanabilir durumdan çıkarıp kopyala yapıştır yoluyla alan kişinin bağlantıya gitmesini sağlayacağız.

Bu durumda göndermek istediğiniz adresin başına bir / işaerti koymamız gerek. Örneğin şu şekilde /www.nebigarci.net

Bu şekilde gönderilen url sadece metin olarak gider ama başındaki / işareti adres çubuğuna yapıştırıldığında bir sorun teşkil etmez ve bağlantı çalışır. Ancak adresin başındaki http:// kısmını silmemiz gerekir.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...