Twitter’da Engellenen Kullanıcılar Listesi

17 04 2013 20:13 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 3 yorum yapıldı, 65117 kez okundu

Bildiğiniz gibi Twitter bir sosyal paylaşım sitesidir. Sosyal paylaşım sitesi olması sadece sosyalleşmek isteyen kullanıcıların olduğu anlamına gelmiyor.

Sosyalleşmeye inat asosyal davranışta bulunan kullanıcılar da her yerde olduğu gibi burada da mevcut. Rahatsızlık duyduğumuz kullanıcılara karşı yaptırım uygulama şansımız var. Türk yargı sisteminden yararlanıp dava açılabileceği gibi bir kullanıcı engelleyebilirsiniz de.

Bir kullanıcıyı engellemek için profilinden takip butonunun hemen sağından engelleme seçeneğine ulaşabilirsiniz.

twitter-engelleme

Engelleme işleminde sıkıntı yok ancak engellediğiniz kişileri görmek istediğinizde Twitter üzerinde böyle bir seçenek bulamazsınız.(şimdilik)

Düzeltme 25 Aralık 2014 : Twitter üzerinde artık https://twitter.com/settings/blocked adresinden ya da ayarlar/engellenen kullanıcılar listesinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz alternatif olarak aşağıda daha önce bahsettiğim yolu deneyebilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi bu işi de bir uygulama ile yapmak zorundasınız. Engellediğiniz kişileri görmek için Blocked By Me isimli uygulamayı kullanabilirsiniz.

Siteye girdiğinizde sağ üst köşede sign in with twitter isimli butonu göreceksiniz. Buradan kullanıcı adınız ve şifrenizle Twitter ile bağlanacaksınız.

twitter-engellenen-listesi

Giriş yaptıktan sonra yine sağ üst köşede Show my blocked users butonu gelecektir. Buradan engellediğiniz kişileri görebilirsiniz.

Karşınıza gelen listede her ismin karşısında engeli kaldırmanız için bir adet Unlock this user butonu yer alıyor.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 3 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Kardeş twitter hesabım hiç tanımadığım kişilerin twetlerini FAVlıyor retweetliyor. Sırf öyle bişe olmasın diye engelledim hala Favlıyor ve neyi Favladığı görükmüyor. Engellediğim kişilerin engelini kaldırmak istiyorum onuda yapamıyorum. Ne yapmak lazım yardım edin.?

 2. justin ve cemjustin ve cem

  ben justin ve cem engellendim girilmiyo kac gundur

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • justin ve cem Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • justin ve cem Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • justin ve cem Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • justin ve cem Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • justin ve cem Nebi Garcı

  E-posta gönderildi