Twitter’da Engellenen Kullanıcılar Listesi

17 04 2013 20:13 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 3 yorum yapıldı, 62560 kez okundu

Bildiğiniz gibi Twitter bir sosyal paylaşım sitesidir. Sosyal paylaşım sitesi olması sadece sosyalleşmek isteyen kullanıcıların olduğu anlamına gelmiyor.

Sosyalleşmeye inat asosyal davranışta bulunan kullanıcılar da her yerde olduğu gibi burada da mevcut. Rahatsızlık duyduğumuz kullanıcılara karşı yaptırım uygulama şansımız var. Türk yargı sisteminden yararlanıp dava açılabileceği gibi bir kullanıcı engelleyebilirsiniz de.

Bir kullanıcıyı engellemek için profilinden takip butonunun hemen sağından engelleme seçeneğine ulaşabilirsiniz.

twitter-engelleme

Engelleme işleminde sıkıntı yok ancak engellediğiniz kişileri görmek istediğinizde Twitter üzerinde böyle bir seçenek bulamazsınız.(şimdilik)

Düzeltme 25 Aralık 2014 : Twitter üzerinde artık https://twitter.com/settings/blocked adresinden ya da ayarlar/engellenen kullanıcılar listesinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz alternatif olarak aşağıda daha önce bahsettiğim yolu deneyebilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi bu işi de bir uygulama ile yapmak zorundasınız. Engellediğiniz kişileri görmek için Blocked By Me isimli uygulamayı kullanabilirsiniz.

Siteye girdiğinizde sağ üst köşede sign in with twitter isimli butonu göreceksiniz. Buradan kullanıcı adınız ve şifrenizle Twitter ile bağlanacaksınız.

twitter-engellenen-listesi

Giriş yaptıktan sonra yine sağ üst köşede Show my blocked users butonu gelecektir. Buradan engellediğiniz kişileri görebilirsiniz.

Karşınıza gelen listede her ismin karşısında engeli kaldırmanız için bir adet Unlock this user butonu yer alıyor.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 3 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Kardeş twitter hesabım hiç tanımadığım kişilerin twetlerini FAVlıyor retweetliyor. Sırf öyle bişe olmasın diye engelledim hala Favlıyor ve neyi Favladığı görükmüyor. Engellediğim kişilerin engelini kaldırmak istiyorum onuda yapamıyorum. Ne yapmak lazım yardım edin.?

 2. justin ve cemjustin ve cem

  ben justin ve cem engellendim girilmiyo kac gundur

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • justin ve cem Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • justin ve cem Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • justin ve cem Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • justin ve cem Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • justin ve cem Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...