Twitter’da Engellenen Kullanıcılar Listesi

17 04 2013 20:13 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 3 yorum yapıldı, 61490 kez okundu

Bildiğiniz gibi Twitter bir sosyal paylaşım sitesidir. Sosyal paylaşım sitesi olması sadece sosyalleşmek isteyen kullanıcıların olduğu anlamına gelmiyor.

Sosyalleşmeye inat asosyal davranışta bulunan kullanıcılar da her yerde olduğu gibi burada da mevcut. Rahatsızlık duyduğumuz kullanıcılara karşı yaptırım uygulama şansımız var. Türk yargı sisteminden yararlanıp dava açılabileceği gibi bir kullanıcı engelleyebilirsiniz de.

Bir kullanıcıyı engellemek için profilinden takip butonunun hemen sağından engelleme seçeneğine ulaşabilirsiniz.

twitter-engelleme

Engelleme işleminde sıkıntı yok ancak engellediğiniz kişileri görmek istediğinizde Twitter üzerinde böyle bir seçenek bulamazsınız.(şimdilik)

Düzeltme 25 Aralık 2014 : Twitter üzerinde artık https://twitter.com/settings/blocked adresinden ya da ayarlar/engellenen kullanıcılar listesinden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz alternatif olarak aşağıda daha önce bahsettiğim yolu deneyebilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi bu işi de bir uygulama ile yapmak zorundasınız. Engellediğiniz kişileri görmek için Blocked By Me isimli uygulamayı kullanabilirsiniz.

Siteye girdiğinizde sağ üst köşede sign in with twitter isimli butonu göreceksiniz. Buradan kullanıcı adınız ve şifrenizle Twitter ile bağlanacaksınız.

twitter-engellenen-listesi

Giriş yaptıktan sonra yine sağ üst köşede Show my blocked users butonu gelecektir. Buradan engellediğiniz kişileri görebilirsiniz.

Karşınıza gelen listede her ismin karşısında engeli kaldırmanız için bir adet Unlock this user butonu yer alıyor.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 3 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Kardeş twitter hesabım hiç tanımadığım kişilerin twetlerini FAVlıyor retweetliyor. Sırf öyle bişe olmasın diye engelledim hala Favlıyor ve neyi Favladığı görükmüyor. Engellediğim kişilerin engelini kaldırmak istiyorum onuda yapamıyorum. Ne yapmak lazım yardım edin.?

 2. justin ve cemjustin ve cem

  ben justin ve cem engellendim girilmiyo kac gundur

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • justin ve cem Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • justin ve cem bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • justin ve cem Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • justin ve cem Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • justin ve cem Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.