Twitter’da Fotoğraf Etiketleme Nasıl Kapatılır?

29 03 2014 17:26 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4473 kez okundu

Sosyal paylaşım sitesi Twitter geçtiğimiz günlerde yeni bir özelliğini mobil kullanıcılarına tanıttı. Bu özellik ile kullanıcılar en fazla 4 adet olmak üzere toplu halde görsel paylaşabilecekler.

Twitter’ın mobil kullanıcılar için sunduğu özellik bununla sınırlı değil, aynı zamanda kullanıcılar diğer kişileri herhangi bir fotoğrafa etiketleyebilecekler. Bu özellik Facebook’ta olduğu gibi her zaman istenilen bir durum olmayabilir.

Kullanıcıların sizi herhangi bir fotoğrafa etiketlemesini istemiyorsanız bunu bilgisayardan girerek ya da Android cihazınızdan Twitter uygulamasına girerek değiştirebilirsiniz.

Twitter, kullanıcıların birbirlerini etiketlemesiyle ilgili 3 seçenek sunuyor. Dilerseniz herhangi birinin sizi etiketlemesine izin verebilir, sadece takip ettiğiniz kişilerin sizi etiketlemesine izin verebilir ya da hiçbir kullanıcının sizi etiketlemesine izin vermeyebilirsiniz.

Bu etiketleme seçeneklerini değiştirmek için;

Android Uygulaması Kullanıcıları:

android twitter photo tag

Android Twitter uygulamasından ayarlar bölümüne girip, oradan kullanıcı adınızı seçin. Ardından karşınıza çıkan listeden “kimler beni fotoğraflarda etiketleyebilir” seçeneğine gidin. Burada herhangi biri, sadece takip ettiğim kişiler ve kapalı seçenekleri yer alıyor.

Web Kullanıcıları

web twitter photo tag

Ayarları bilgisayar üzerinden girerek de değiştirebilirsiniz. Eğer siz kimseyi mobil uygulama kullanıp etiketlemesiniz bile mobil uygulama kullananlar sizi etiketleyebileceğinden bilgisayarınızdan da ayarlar bölümüne girip, Güvenlik ve gizlilik sayfasına gidin. Gizlilik başlığı altında fotoğraf etiketleme bölümündeki seçenekleri kullanarak etiketlemeyi kapatabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.