Twitter’da Fotoğraf Etiketleme Nasıl Kapatılır?

29 03 2014 17:26 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 5362 kez okundu

Sosyal paylaşım sitesi Twitter geçtiğimiz günlerde yeni bir özelliğini mobil kullanıcılarına tanıttı. Bu özellik ile kullanıcılar en fazla 4 adet olmak üzere toplu halde görsel paylaşabilecekler.

Twitter’ın mobil kullanıcılar için sunduğu özellik bununla sınırlı değil, aynı zamanda kullanıcılar diğer kişileri herhangi bir fotoğrafa etiketleyebilecekler. Bu özellik Facebook’ta olduğu gibi her zaman istenilen bir durum olmayabilir.

Kullanıcıların sizi herhangi bir fotoğrafa etiketlemesini istemiyorsanız bunu bilgisayardan girerek ya da Android cihazınızdan Twitter uygulamasına girerek değiştirebilirsiniz.

Twitter, kullanıcıların birbirlerini etiketlemesiyle ilgili 3 seçenek sunuyor. Dilerseniz herhangi birinin sizi etiketlemesine izin verebilir, sadece takip ettiğiniz kişilerin sizi etiketlemesine izin verebilir ya da hiçbir kullanıcının sizi etiketlemesine izin vermeyebilirsiniz.

Bu etiketleme seçeneklerini değiştirmek için;

Android Uygulaması Kullanıcıları:

android twitter photo tag

Android Twitter uygulamasından ayarlar bölümüne girip, oradan kullanıcı adınızı seçin. Ardından karşınıza çıkan listeden “kimler beni fotoğraflarda etiketleyebilir” seçeneğine gidin. Burada herhangi biri, sadece takip ettiğim kişiler ve kapalı seçenekleri yer alıyor.

Web Kullanıcıları

web twitter photo tag

Ayarları bilgisayar üzerinden girerek de değiştirebilirsiniz. Eğer siz kimseyi mobil uygulama kullanıp etiketlemesiniz bile mobil uygulama kullananlar sizi etiketleyebileceğinden bilgisayarınızdan da ayarlar bölümüne girip, Güvenlik ve gizlilik sayfasına gidin. Gizlilik başlığı altında fotoğraf etiketleme bölümündeki seçenekleri kullanarak etiketlemeyi kapatabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi