Twitter’da Fotoğraf Etiketleme Nasıl Kapatılır?

29 03 2014 17:26 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4844 kez okundu

Sosyal paylaşım sitesi Twitter geçtiğimiz günlerde yeni bir özelliğini mobil kullanıcılarına tanıttı. Bu özellik ile kullanıcılar en fazla 4 adet olmak üzere toplu halde görsel paylaşabilecekler.

Twitter’ın mobil kullanıcılar için sunduğu özellik bununla sınırlı değil, aynı zamanda kullanıcılar diğer kişileri herhangi bir fotoğrafa etiketleyebilecekler. Bu özellik Facebook’ta olduğu gibi her zaman istenilen bir durum olmayabilir.

Kullanıcıların sizi herhangi bir fotoğrafa etiketlemesini istemiyorsanız bunu bilgisayardan girerek ya da Android cihazınızdan Twitter uygulamasına girerek değiştirebilirsiniz.

Twitter, kullanıcıların birbirlerini etiketlemesiyle ilgili 3 seçenek sunuyor. Dilerseniz herhangi birinin sizi etiketlemesine izin verebilir, sadece takip ettiğiniz kişilerin sizi etiketlemesine izin verebilir ya da hiçbir kullanıcının sizi etiketlemesine izin vermeyebilirsiniz.

Bu etiketleme seçeneklerini değiştirmek için;

Android Uygulaması Kullanıcıları:

android twitter photo tag

Android Twitter uygulamasından ayarlar bölümüne girip, oradan kullanıcı adınızı seçin. Ardından karşınıza çıkan listeden “kimler beni fotoğraflarda etiketleyebilir” seçeneğine gidin. Burada herhangi biri, sadece takip ettiğim kişiler ve kapalı seçenekleri yer alıyor.

Web Kullanıcıları

web twitter photo tag

Ayarları bilgisayar üzerinden girerek de değiştirebilirsiniz. Eğer siz kimseyi mobil uygulama kullanıp etiketlemesiniz bile mobil uygulama kullananlar sizi etiketleyebileceğinden bilgisayarınızdan da ayarlar bölümüne girip, Güvenlik ve gizlilik sayfasına gidin. Gizlilik başlığı altında fotoğraf etiketleme bölümündeki seçenekleri kullanarak etiketlemeyi kapatabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...