Twitter’da Resim Ön İzlemelerini Kapatma

08 11 2013 19:46 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 7128 kez okundu

Twitter yakın zamanda arama sonuçlarında populer tweetler için çıkardığı resim önizleme özelliğini anasayfada da uygulamaya koydu.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar çok retweet ve favoriye sahip medya içerikli paylaşımların ön izlemelerini tweeti açmadan görebiliyorlar. Bunu bir avantaj olarak kabul edebilirsiniz.

Bu özelliğin dezavantajı ise kullanıcıların görmek istemedikleri fotoğraf ve videolar da önizlemede gözüküyor. Peki bu özelliği nasıl kapatabiliriz?

Twitter mobil uygulamalar için böyle bir seçenek sunuyor ancak bilgisayar üzerinden giriş yaptığınızda bu seçenek mevcut değil.

Andorid ve ios için

twitter on izleme android

Mobil uygulamadan Twitter’ın ayarlar bölümüne girin.

İos için Resim Ön izlemeleri seçeneğini kapalı konuma getirin.

Andorid için ise Resim Ön izlemeleri seçeneğinin işaretini kaldırın.

Bilgisayar için

twitter on izleme

Bilgisayar için böyle bir seçeneğin olmadığını belirtmiştim. Bunu kendi yöntemlerimizle halletmemiz gerekiyor.

Tarayıcınız eğer Google Chrome ya da Mozilla Firefox ise Adblock Plus ya da Adblock isimli eklentiyi indirin ve tarayıcınıza kurun.

Eklentinin ayarlar bölümünde özelleştir bölümü yer alıyor. Adblock Plus’ta kendi filtrelerini ekle bölümünden salt metin olarak düzenleyin ve şu satırı yapıştırıp kaydedin:

twitter.com##DIV.media.media-forward

Twitter üzerindeki ön izleme bölümünde yer alan div’in css’ini engelleyecektir.

Ancak bu durumda bir sorun var. Tweeti aç dediğinizde yine gözükmez. Fotoğrafın adresine tıklayıp medyayı görebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...