Twitter’da Retweet Engelleme

30 10 2013 22:23 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 15412 kez okundu

Twitter geçtiğimiz günlerde yaptığı güncelleme ile kullanıcılara retweetleri engelleme yetkisi tanıdı.

Twitter’da populerliğin göstergesi olarak bilinen çok takipçi, çok retweet, çok favori ve etkileşim bazıları için rahatsız edici olabilir.

Eğer takip ettiğiniz kişi sayısı az ise sizin anasayfada gördüğünüz içerik sayısı da azdır. Takip ettiğiniz kişilerin yaptığı retweetler de sizin ansayfanızda(zaman akışında)gözükür. Bir kişinin sürekli retweet yapmasından rahatsız olabilirsiniz. Ya da retweet ettiği içerikler hoşunuza gitmeyebilir. Öyle ki kendine ait paylaşımı olmayıp da başkalarının tweetlerini retweet edenlerin sayısı yadsınamayacak kadar fazla. Bir retweet yapmanın tweet yazmaktan daha kısa sürdüğünü ve zahmetsiz olduğunu da düşünürsek bu durumdan rahatsız olabileceklerin sayısını da yadsıyamayız.

Sizin de takipçileriniz arasında sürekli retweet yapanlar ve rahatsız edenler varsa bu kişinin yaptığı retweetleri gözardı edebilirsiniz.

Bu durum için iki koşul yerine geliyor olmalı:

1. Retweetlerini gözardı etmek istediğiniz kişiyi takip etmelisiniz.(Bu olmasa saçma olurdu)

2. Retweetlerini gözardı etmek istediğiniz kişi sizi takip etmeli.

Bu iki seçenek de uygunsa retweetini gözardı etmek istediğiniz kişin profiline gidin.

twitter retweet kapat

Ardından takip ediliyor yazılı mavi butonun hemen solundaki açılır liste ikonuna tıklayın.

Burada alttan 3. sırada retweetleri kapat seçeneğini göreceksiniz.

Kapattığınızda bir uyarı çubuğunu göreceksiniz.

twitter uyari

Kapat dediğinizde o kişin yaptığı retweetler sizin anasayfanızda gözükmeyecektir.

Tekrar aktif hale getirmek istediğinizde aynı işlemi yaparak aktif edebilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Misafir

  Ben de benzer bir sorunla karşı karşıyayım. Hesabımdan hiçbir şekilde tweet atamıyorum,beğenemiyorum,retweet yapamıyorum ve kimseyi takip edip mesaj gönderemiyorum. Neredeyse iki ay oldu ama hâlâ aynı şekilde. Profilime bir başkası girince 'bu hesap sınırlandırılmış,yine de profili görüntülemek isti...
 • Anonim Misafir

  hocam twitter hesabım kilitlendi ve hesabıma giriş yaptıgımda telefon numarasına onay kodu gönder yazısı cıkıyor direk. sanırım kodu yazınca hesabım acılacak ama şöyle bir sıkıntı var orda yazan telefon numarası suan aktif değil. bu yüzden onay kodu alamıyorum lütfen yardım edin ne yapabilirim ?
 • Anonim Misafir

  Aynen öyle bendede öyle oluyor otomatik silinmesi gerekiyor sizdeki gibi ama lütfen cevap verin
 • Anonim Misafir

  Merhabalar,eklenti her güncelleme ile ayrı güzel ve kullanışlı oluyor.Takip etme seçeneğine bizi halihazırda takip edenleri değilde takip etmeyenleri takip etme seçeneği gelirse daha kolay bir şekilde hem farklı insanlara ulaşılmış olur hem de takipçi artışı daha çabuk olur.İyi günler dilerim kolay...
 • Anonim Misafir

  Hocam merhaba. Vermiş olduğunuz link çalışmıyor acaba twitter farklı bir adresemi taşıdı bu işlemi. Müsait zamanınızda kontrol edebilirmisiniz.