Twitter’da Takip Etmediğin Kişilere Direkt Mesaj Atma

20 11 2013 14:00 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 10413 kez okundu

Twitter, gizli mesajlaşma bölümü olan DM yani direkt mesajlar için karşılıklı takip şartı artık kalktı.

Twitter, bir sosyal paylaşım sitesi olmasına rağmen gizli mesajlaşmaya pek önem veren bir ortam değil. Rakipleriyle karşılaştırılırsa, Facebook’ta sohbet servisinin özellikleri Twitter’da yok. Facebook’ta arkadaş olmadığını herhangi birine mesaj gönderebilirsiniz. Twitter’da ise bu mümkün değil.

Daha önceleri Twitter direkt mesajları için şart koşulan karşılıklı takip artık tek taraflı takibe dönüştü. Takip etmediğiniz bir kişi sizin takipçiniz olduğu müddetçe ona direkt mesaj gönderebilirsiniz. Ancak bu noktada bir sıkıntı var. Siz karşıdaki kişiyi takip etmediğiniz için o kişi size DM gönderemez. Dolayısıyla takipçilerinize tek taraflı günlük 200 DM limitini aşmayacak şekilde mesaj göndermeniz mümkün.

Yeni özellik takipleşmeyi teşvik etmek için getirilmiş olabilir. Ya da takipçisi çok olan kişilerin reklam ya da duyuru amaçlı mesaj göndermelerinin önü açılmış oldu.

twitter profilYukarıda gördüğünüz gibi beni takip eden ancak takip etmediğim bir profilden takip et butonunun yanındaki açılır menü işaretine tıkladığımda Direkt Mesaj Gönder seçeneği aktif.

Twitter direkt mesajBurada ise Direkt mesaj gönderdiğim kişinin mesajımı cevaplamak istediğinde aldığı uyarıyı görüyorsunuz.

Bu özelliklik ileriki günlerde iki taraflı olarak aktif edilir mi, takip şartı tamamen kalkar mı bilinmez ancak şimdilik faydalı olarak değerlendirebiliriz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi