Twitter’da Takip Etmediğin Kişilere Direkt Mesaj Atma

20 11 2013 14:00 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 9947 kez okundu

Twitter, gizli mesajlaşma bölümü olan DM yani direkt mesajlar için karşılıklı takip şartı artık kalktı.

Twitter, bir sosyal paylaşım sitesi olmasına rağmen gizli mesajlaşmaya pek önem veren bir ortam değil. Rakipleriyle karşılaştırılırsa, Facebook’ta sohbet servisinin özellikleri Twitter’da yok. Facebook’ta arkadaş olmadığını herhangi birine mesaj gönderebilirsiniz. Twitter’da ise bu mümkün değil.

Daha önceleri Twitter direkt mesajları için şart koşulan karşılıklı takip artık tek taraflı takibe dönüştü. Takip etmediğiniz bir kişi sizin takipçiniz olduğu müddetçe ona direkt mesaj gönderebilirsiniz. Ancak bu noktada bir sıkıntı var. Siz karşıdaki kişiyi takip etmediğiniz için o kişi size DM gönderemez. Dolayısıyla takipçilerinize tek taraflı günlük 200 DM limitini aşmayacak şekilde mesaj göndermeniz mümkün.

Yeni özellik takipleşmeyi teşvik etmek için getirilmiş olabilir. Ya da takipçisi çok olan kişilerin reklam ya da duyuru amaçlı mesaj göndermelerinin önü açılmış oldu.

twitter profilYukarıda gördüğünüz gibi beni takip eden ancak takip etmediğim bir profilden takip et butonunun yanındaki açılır menü işaretine tıkladığımda Direkt Mesaj Gönder seçeneği aktif.

Twitter direkt mesajBurada ise Direkt mesaj gönderdiğim kişinin mesajımı cevaplamak istediğinde aldığı uyarıyı görüyorsunuz.

Bu özelliklik ileriki günlerde iki taraflı olarak aktif edilir mi, takip şartı tamamen kalkar mı bilinmez ancak şimdilik faydalı olarak değerlendirebiliriz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...