Twitter’ın Yeni Tasarımında Kapak Fotoğrafının Orijinalini Görüntüleme

16 04 2014 21:11 tarihinde, Twitter kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 11526 kez okundu

twitter yeni profil tasarimi

Twitter şu günlerde yeni bir profil fotoğrafını kullanıcılara kademeli olarak sunuyor. Geçiğimiz aylarda üst menüdeki değişiklikle kullanıcılarının karşısına çıkan Twitter, bu kez de Facebook benzeri bir profil fotoğrafı ile geliyor.

Twitter, Facebook’a benzemeye başladı eleştirilerine neden olsa da değişikliği olumlu karşılayanlar da yok değil. Yeni tasarımda 1500×500 boyutlarında kapak fotoğrafı yüklemeyi öneren Twitter, bu fotoğrafın 1350×320’lik parçasını kapakta gösteriyor.

Yüklediğiniz bir fotoğraf 1500×500 ebatında değilse ne oluyor? diyelim ki 3×1 oranında bir fotoğrafınız yoksa bu fotoğrafı büyütüyor ve öyle kesiyor. Diyelim ki 1252×628 boyutunda bir fotoğraf yüklediniz. Bu fotoğrafı orantılı olarak büyütüp kesiyor.

Yüklediğiniz fotoğrafın orijinal hali Twitter’da duruyor. Çünkü kapaktaki fotoğrafı çağırırken adresin sonunda /1500×500 şeklinde oran ekleniyor. Orijinal fotoğrafı görmek istediğiniz zaman adresin sonundaki oranı silmeniz yeterli olacaktır.

Peki bu fotoğrafın adresine nasıl ulaşılır?

Tarayıcıların çoğunda kaynak görüntüleme vardır. Kapak fotoğrafının orijinalini görmek istediğiniz kişinin profiline gelip kaynağı görüntüle dediğinizde sayfanın HTML kodlarını göreceksiniz.

Google Chrome varsayılan tarayıcınız olarak düşünürsek CTRL+U yaparak ya da sağ tıklayıp sayfa kaynağını görüntüle diyerek HTML kodlarına ulaşabilirsiniz.

twitter sayfa kaynagi

Açılan yeni sayfada CTRL+F yaparak arama çubuğunu getirin ve oraya 1500×500 yazıp arayın.

Ulaştığınız https://pbs.twimg.com/profile_banners/… diye devam eden adresi parantez içerisinden kopyalayıp adres satırına yapıştırın ve sonundaki 1500×500 ifadesini silip adrese gidin. Yüklenen fotoğrafın orijinalini göreceksiniz.

İstisnası yok mu? elbette var. Eğer o kişi kapak fotoğrafını 1500×500 olarak yüklediyse orijinali zaten odur. Bu yüzden sonundaki ifadeyi sildiğinizde herhangi bir fotoğrafa ulaşamayabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. adamsınız lan 😀 kaç sayfada bunu aradım

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Emre Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Emre Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Emre Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Emre Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Emre Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...