Usb Wireless Adaptör Güçlendirme

31 12 2012 01:30 tarihinde, Bilgisayar İpuçları, İnternet kategorisinde yazıldı. 16 yorum yapıldı, 19458 kez okundu

Bilgisayarınızda dahili Wireless yok ise ya da masaüstü bilgisayarınızda harici Usb Wireless Adaptör kullanıyorsanız sinyal gücünün zayıf olduğu durumlarda bağlantıda yaşadığınız sıkıntılar başınızı ağrıtabilir. Bu durumdan kurtulmak ve sinyal gücünüzü iki katı kadar arttırmak için sizlere basit bir çözüm önereceğim.

Aşağıdaki görseller gerçek değil ancak halen kullanmaktayım ve  bu yöntem sayesinde yeni bir Usb Wireless adaptör almaktan vazgeçmiş durumdayım. Sinyal gücü düşük” ve “çok düşükken şimdi “çok iyi ve “mükemmel” olarak bağlanıyorum.

Şimdi dilerseniz başlayalım.

Elimizde bu iş için bir metal, yuvarlak ve 10-15 Cm uzunluğunda kesilmeye müsait kutu olması gerekiyor. Bitkisel çay, ilaç, saklama kabı gibi kutulardan tedarik edebilirsiniz.

Elimizdeki yukarıda örneği bulunan kutumuzu tabanı kalacak şekilde dikey olarak yarıdan aşağıya doğru kesiyoruz.

Kestikten sonra aşağıdaki görselde yer alan biçimde yeni kutumuz çıkmış olacaktır.

Tabanına Usb Wireless Adaptörümüzü taktığımız aparatı geçirmek için kutumuza Usb girişinin geçeceği kadar kesik açıyoruz. Usb kablosunu keçirdikten sonra içerisine, Wireless Adaptörümüzü taktığımız aparatı (yoksa usb çoğaltıcı ya da tek usb uzatıcı) bir yapıştırıcı ile sabitliyoruz.

İçerisinde Usb Wireless Adaptörümüzün yer aldığı güçlendirici kutumuzu bilgisayarımızın yanına ve kesilmiş açık kısmını kablosuz modeme çevirerek sabitliyoruz.

Dilerseniz internete bağlanıp hangi konumdayken daha iyi çekiyorsa oraya sabitleyebilirsiniz.

Hepsi bu kadar, daha sağlıklı ve hızlı bir internetin keyfini çıkarın 😉

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 16 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Vay canına. Hiç aklıma gelmemişti. Teşekkür ederim. Bu arada görseller harika. 🙂

 2. evet gerçekten harika bende airtes var , gücü arttıryormu kapalı kutuda

  • Evet ben kullanıyorum halen ve zaten kutu tamamen kapalı değil yarısı açık ve açık kısmı modeme çevrilmiş durumda.

 3. Merabaa gene been 😀 ya ben 2 sey sormak istiyorum ama bıkmadıysan eger 🙁

 4. tamam o zaman 🙂
  Gecen hafta leptobum çöktü mecbur format atmak zorunda kaldık resimlerim gitti buna bi care varmı ? 🙂
  Seyy, bide wifi sifresi kırmayı biliyomusun? Benzinciden otlanıcam da 😀 😀

  • Fotğraflarını Buradan indireceğin programla kurtarabilirsin. Ancak hepsi gelmeyebilir. Windows dosya silerken daha önce sildiğin (silindi olarak işaretlenen) dosyaların üzerine yazar ve kurtarılmaz hale gelir. Şansına yine de ne kadar kurtarabilirsen denersin.
   Şifre kırma konusuna gelirsek yerinde olsam gider benzinciden şifreyi ister borcum neyse veririm daha iyi 🙂 şifre kırmakla ilgilenmiyorum ve bilmiyorum 🙂 İhtiyacım olmayan şeyleri öğrenmemekten yanayım 🙂

 5. hımm 😀 tesekkürler 🙂

 6. Hocam ben bunu bildiğin 5 litrelik yağ tenekeleri var onlarla yaptım. Vallahi dokunmayın keyfime, youtube’da izleyemediğim videoları şimdi 8 MBPS hızındaymış iniyor. Bende sağdan soldan otlanıyorum 😀

 7. bu kap Tamek Domastes Salçası kabı olurmu

 8. Ben DiDi kabı kullanıcam reklamlara çıkan teyzemizin bana önemli yararı dokunmuş olacak (:

 9. Ice tea kutusu olurmu

 10. abi bu gün yaptım manyak çekiyo 🙂

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • hasan Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • hasan Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • hasan Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • hasan Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • hasan Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...