VakıfBank’tan Hesap Açtırmak 5 Dakika, Kapattırmak İşkence!

16 05 2014 10:45 tarihinde, Genel kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 3664 kez okundu

Geçtiğimiz ay bankaların artık 28 Nisan 2014 tarihinden sonra hesap işletim ücreti alacağına dair bilgiler medyada yer almıştı. Çoğu kişi banka kuyruklarında hesap kapatmak için sıraya girmişti hatırlarsınız.

Üç banka hesabımdan biri VakıfBank. Ben de kullanmadığım için kapattırayım dedim ve bulunduğum ilçedeki şubeye gittim. Hesabımı Niğde şubesinden açtırdığım için dilekçe yazmamı istediler. Bu işi hazır formlar doldurarak yapıyor bankalar ancak VakıfBank çalışanı bana yazıcıdan çektiği A4’ü uzattı ben de kısaca bir şeyler yazdım. Kimlik fotokopisiyle beraber aldı ve göndereceğini söyledi.

Bahsi geçen 28 Nisan 2014 tarihine 15 gün kala dilekçe verdim ve hesabımın kapatıldığına dair birkaç hafta bilgi alamayınca VakıfBank internet sitesinden iletişimle konuyu bildirdim. Bana geçen hafta cuma günü yani 9 Mayıs tarihinde şubeden telefon geldi. Bir çalışan- dilekçeyi kaybetmiş olmalılar ki- dilekçeyi kime, ne zaman verdiniz? gibi sorular sormaya başladı. Ben de dilekçeyi alan çalışanın oturduğu masanın konumundan, ismine kadar her şeyi anlattım ve bana dilekçeniz yok bilgisini verdi.

Milyarlarca liraya göz kulak olan bir bankanın en az 5 banknot büyüklüğündeki bir A4’e nasıl sahip çıkamadığını da bir maddi getirisi olmadığına bağlıyorum. Neyse 10 dakika sonra başka bir çalışan aradı ve şubeye gelip imza atmanız halinde hesabınızı kapatabiliriz dedi. Ben de zaten dilekçe verdim neden şubeye gelip imza atacağım diye sordum. Bunun üzerine hesabınız kapatılırsa sizi bilgilendiririz dedi ve kapattı.

Son çağrının üzerinden bir hafta geçti. Az önce internet sitesinden yine bir şikayette bulundum. Önceki dilekçeye gelen çağrıyı hesaplarsak bir ay sonra tekrar şubeden çağrı gelmesini bekliyorum…

(26.05.2014 tarihinde hesabımın kapatıldığına dair VakıfBank’tan SMS mesajı aldım. Elhamdülillah..)

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...