Video ve Filmlerden Hareketli Gif Oluşturma

28 12 2012 00:10 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4288 kez okundu

Twitter, Tumblr gibi sitelerde sıkça rastladığımız hareketli görüntüleri siz de elde etmek isterseniz bir programa ihtiyacınız olacaktır. AVI, MP4, MPEG, FLV, MOV, 3GP gibi bir çok video dosyasını giv uzantılı hareketli görseller haline getiren Freemore Video to GIF Converterı ayrıntılı şekilde inceleyelim.

Programın kullanımı oldukça basit. Aşağıda programın ilk arayüzünde karşınıza çıkacak butonların ne işe yaradığını yazdım. Sırayla bir video gif haline nasıl getirilir onu anlatayım.

İkinci görselde yer alan input butonu ile video dosyamızı önce uygulamaya alıyoruz. Ardından aşağıdaki ilk görselde videonun hemen altındaki çubuğu hareket ettirerek nereden başlamasını istiyorsanız oraya getirip ardından 1 numaralı başlama butonuna tıklıyoruz.

İkinci iş olarak Gif’in bitiş noktasını belirleyip ardından 2 numaralı butona tıklıyoruz.

Son işlem olarak video çıkış boyutunu 3 numaralı bölümden seçiyoruz ve tamam diyoruz.

Tekrar ikinci görsel karşımıza geliyor ve oradan başlat deyip yandaki pencerede Gif için fotoğrafları oluşturmaya başlayacaktır. işlem bittiğinde küçük önizlemeler kapanır ve video’yu seçtiğiniz klasöre yeni hareketli Gif uzantılı görseliniz kopyalanır.

Hepsi bu kadar. İyi eğlenceler  🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...