Video ve Filmlerden Hareketli Gif Oluşturma

28 12 2012 00:10 tarihinde, Araçlar, Bilgisayar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4587 kez okundu

Twitter, Tumblr gibi sitelerde sıkça rastladığımız hareketli görüntüleri siz de elde etmek isterseniz bir programa ihtiyacınız olacaktır. AVI, MP4, MPEG, FLV, MOV, 3GP gibi bir çok video dosyasını giv uzantılı hareketli görseller haline getiren Freemore Video to GIF Converterı ayrıntılı şekilde inceleyelim.

Programın kullanımı oldukça basit. Aşağıda programın ilk arayüzünde karşınıza çıkacak butonların ne işe yaradığını yazdım. Sırayla bir video gif haline nasıl getirilir onu anlatayım.

İkinci görselde yer alan input butonu ile video dosyamızı önce uygulamaya alıyoruz. Ardından aşağıdaki ilk görselde videonun hemen altındaki çubuğu hareket ettirerek nereden başlamasını istiyorsanız oraya getirip ardından 1 numaralı başlama butonuna tıklıyoruz.

İkinci iş olarak Gif’in bitiş noktasını belirleyip ardından 2 numaralı butona tıklıyoruz.

Son işlem olarak video çıkış boyutunu 3 numaralı bölümden seçiyoruz ve tamam diyoruz.

Tekrar ikinci görsel karşımıza geliyor ve oradan başlat deyip yandaki pencerede Gif için fotoğrafları oluşturmaya başlayacaktır. işlem bittiğinde küçük önizlemeler kapanır ve video’yu seçtiğiniz klasöre yeni hareketli Gif uzantılı görseliniz kopyalanır.

Hepsi bu kadar. İyi eğlenceler  🙂

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi