Vodafone 7542 Telesekreter Şifresi Değiştirme

05 07 2013 14:47 tarihinde, Mobil Araçlar kategorisinde yazıldı. 18 yorum yapıldı, 20328 kez okundu

vodafone self servis3 büyük GSM şirketlerinden biri olan Vodafone hizmet kalitesi açısından küçümsenmeyecek derecede iyi diyebilirim. Gerek cazip internet paketi gerek sms gerekse konuşma paketleri bütçeleri zorlayacak derecede değil.

Bunlar güzel açıklamalardı. Şimdi sizlere bu güzellikleri gölgeleyecek bir sorundan bahsetmek istiyorum.

Daha önceleri telefonunuz kapalıyken ya da telesekretere yönlendirilmişken sizi arayıp da mesaj bıraktıklarında şifre gerekmeksizin bu mesajları dinleyebiliyor, silebiliyordunuz. Ancak daha sonra bu servis şifreli hale getirildi ve dilerseniz şifre belirleyebiliyorsunuz. Buraya kadar bir problem yok ancak belirlemiş olduğunuz şifreyi unuttuğunuzda şifrenizi öğrenmek isterseniz zahmetli bir iş sizi bekliyor.

Bugün aynı sorundan dolayı Vodafone Self Servise giriş yaptım. Sağ bölümde bir şey dikkatimi çekti. Orada hattınızla ilgili işlemlerin Facebook’ta arkadaş eklemek kadar kolay olduğu yazılı. Aslında bu yazı için de pek özenildiğini söyleyemem.

Vodafone Self Serviste yer alan fotoğraf yukarıda mevcut. Ancak bahsedilen her şey de öyle Arkadaş eklemek kadar kolay değil. Telesekreter şifresi değişikliği için bir sayfa oluşturamayan editörler kelime oyunlarına başvurmuş gibi gözüküyor.

Peki şifre değişikliği için ne yapmak lazım?

İlk seçenek, Şifre değişikliği için halihazırda bir seçenek Vodafone Self Servislerde yer almadığından tüm sorunlarda başvurabildiğimiz müşteri hizmetlerini aramak durumundayız. (4440542)

İkincisi ise Vodafone Forum. Burada sorununuzu dile getirmeniz için foruma üye olmak zorundasınız. Üyelik işlemini gerçekleştirdikten sonra giriş yapın ve ardından şu başlık altına bir yanıt bırakın. Yanıtınıza editörler hattınızla ilgili bilgi alarak yanıt verecek ve şifrenizi sıfırlayacaklardır. Bu sorunla ilgili Self Servislerde bir sayfa açılmasını da talep eden bir not bırakmanız da hepimiz için iyi olacaktır.

Benim mesajım şöyleydi.

vodafone 7542 forum

Vodafone forum aracılığıyla irtibat numaranız istenebilir. Müşteri hizmetleri sizi arayabilir ve İrtibata geçtiklerinde kimlik bilgilerinizi doğruladığınızda şifreniz sıfırlanır. Şifreniz sıfırlandığında sms ile bilgilendirilirsiniz ve tekrar 7542’yi arayıp yeni şifre belirleyebilirsiniz. Bol şanslar ..

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Kısa link:

 • Bunlar da İlginizi Çekebilir
  Bu Makale 18 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
  1. sema köksalsema köksal

   7542sesli mesaj şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim ne yaptıysam olmuyor

  2. 7542 sesli mesaj şifremi unuttum lütfen acil sıfırlayın. önemli mesajlarım var.. şimdiden teşekkürler.

  3. Saatlerdir yeni sesli mesaj şifresi almaya çalışıyorum..Ama alamadım !!! hemen hattımı değiştireceğim böyle rezillik görülmemiş !

   • aynen katılıyorum bende şimdi nasıl yapılcağını öğrenmeye çalıyorum msjlarımı dinliycem 4 haneli şifrenizi girin diyor daha önce şifrem vardı aynı şifreyle dinliyodum ama şimdi açılmıyor ayrıca bu vodafone müşteri hizmetleri neden ücretli oluyor böyle saçmalık olmaz

   • ilk şifre 4 adet 0000 girerek oluyor sonra yeni 4 haneli şifre istiyor onay verdikten sonra şifre değişiyor bende şans eseri yaptım

  4. Arkadaşlar şifrenizi girin diyor ilk defa kullandm 0000 yazdım numaramın son dört hanesini yazdm yanlış dedi şimdide 3saat sonra arayın diyor böyle rezillk görmedm türkcellde şifresiz rahatlıkla arayabiliyordk mesajla falan değştirlmiyormu bir yardmcı olun müşteri hizmetleri paralı olurmu böle rezillk görülmedi

  5. 7542 sesli mesaj şifremi bilmiyorum şu anda bloke durumda acil şifremin sıfırlanmasını istiyorum.

  6. şifremi unuttum müşterı hizmetlerınden degiştirmıyorum

  7. Şifreyi sıfırlamanın ya da kaldırmanın bir yolu yok mu?

  8. gönülustaeyen canbazoğullarıgönülustaeyen canbazoğulları

   7542 yi şifresiz kullanma hakkı istiyorum tüm hatlarıma kullanmış olduğum lütfen

  9. Muhammed AzadMuhammed Azad

   Merhaba 7542 şifre min ne oldugunu bilmiyorum değiştirilmesini istiyorum

  10. Şuraya şifremi öğrenmek istiyorum yazmayın geri zekalı cahiller..

  11. Abi bu nedir ya şifreyi unutmayalım diye Çin işkencesi yiyoruz burda. Sesimizi duyan vadoşcu yetkili yokmuuuuuu. Türkcell den sasmamak lazımmış

  12. samet Sevinçsamet Sevinç

   Arkadaşlar ben bisiler denerken 7542 yazdim doğru cikti sizde deneyin isterseniz sifrenizide degistirirsiniz size kolay gelsin ……

  E-posta adresiniz yayınlanmayacakır.


  9 × 9 =

  abonelik

  Diğer 14 aboneye katılın

  Sponsorlu Bağlantılar

  Son Yorumlar