Web Sayfasında Seçtiğiniz Metnin Wikipedia Görselini Alın

26 12 2012 11:39 tarihinde, İnternet kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 2466 kez okundu

İnternette geziniyorsunuz ve bir bir telefon markası gördünüz. Google’a bu sözcüğü kopyalayıp yapıştıracaksınız ve ardından görseller sekmesine gidip görsellere ulaşacaksınız. Aslında daha kolay bir yolu var. Görselini görmek istediğiniz metni seçin ve Wikipedia size ilgili görseli göstersin.

Wikipedia bir online kütüphanedir. Ancak burada sadece metin içerikleri değil aynı zamanda ses ve görüntü arşivi de bulunmaktadır. Görüntülerden istifade etmeniz için geliştirilen bir eklenti sayesinde merak ettiğiniz konuyla ilgili görsellere daha kolay ulaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken herhangi bir metni seçmek ve üzerine sağ tıklayıp image search demektir. Eklentiyi kullanabilmek için Google Chrome kullanıyor olmanız  gerekir. Chrome için eklentiyi edinmek için bağlantıdan indirin ve kurun. Başka bir ayar vs yapmanıza gerek yoktur. İyi günlerde kullanın 😉

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Anonim yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Anonim yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Anonim Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Anonim Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?