Windows 10 Masaüstü Simge Ayarları Nasıl Yapılır?

02 08 2015 14:39 tarihinde, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. 7 yorum yapıldı, 13018 kez okundu

Windows 10 masaüstü simge ayarlarına nasıl erişeceğinizi ve bilgisayar, ağ, denetim masası gibi simgelerini nasıl aktif edeceğinizi anlatayım.

Windows 10 indirmeye sunulalı birkaç gün oldu. Bu süre zarfında bir çok kullanıcı bu deneyim için kurulum gerçekleştirdi.

Windwos 10’da 8 ve 8.1 e bakarak birçok yenilik mevcut. Yeniliklere ve değişikliklere alışmak da biraz zaman alacak gibi gözüküyor.

Masaüstünde görmeye ve kullanmaya alışık olduğumuz demirbaş kısayollar var. Bilgisayar, Belgeler, Denetim Masası , Ağ gibi.

Bunları kurulum sonrasında kendiliğinden masaüstüne eklenmeyen kısayollar. Aktif etmek içinse aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

Masaüstüne sağ tıklayın ve kişiselleştir deyin.

kisisellestir

Ardından soldaki menüden Temalara gelin.

temalarTemalar menüsünden sağdaki Masaüstü simge ayarları bağlantısına tıklayın.

masaustu simge ayarlari

Yeni pencereden dilediğiniz simgeyi seçebilir ve masaüstüne ekleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

 

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 7 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Bilgiler için teşekkür ederiz.. Çöp kutusu ve bilgisayar simgesi nasıl değiştirebilirim…..

  • Simge değişlikleri shell32.dll dosyası üzerinden yapılıyor. Tema değişikliği ya da resha*ker isimli uygulama ile yapmanız gerekir ki bunu daha önce yapmamışsanız tavsiye etmem. Sistem dosyasıdır.

 2. merhaba kardeşim ben fotoğrafları açmaya çalışırken kayıt defteri için geçersiz deger hatası alıyorum nasıl düzeltirim acaba yardımcı olurmusun?

  • Hocam kesin şu sebeptendir diyebileceğim bildiğim bir çözümü yok. Google’da yabancı kaynaklı arama yaparsanız deneyerek çözüme ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.

   • Tamamdır hocam çözdüm sorunu başka bi arkadaş yardımıyla bide demin farkettimde uygulamalar açılmıyor hava durumu haritalar magaza vs bunu hakkkında bilginiz varmı ?

 3. Hocam iyi günler size bir sorum olacaktı. Sorum şu wifi sorunum var ve açık olduğu halde simgesi açık olmuyor. Acaba çözümü nedir ?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Misafir Nebi Garcı

  Yazının altına not düştüm kaldırıldığında
 • Misafir yorumcu

  eklentinizi güncelleyin.
 • Misafir yorumcu

  Bu özellik twitterdan kaldırılmış. Link kırık ve mevcut profilimdeki mesaj butonu ve saatler kaldırılmış..
 • Misafir Misafir

  takip işlem sırasına alıyor fakat başlamıyor hocam çözümü nedir acaba
 • Misafir Misafir

  Merhaba, bu islemi yapmam icin oncelikle tarayicidan instagram sifremi girmem mi gerekiyor.Cunku beni engelleyen birini benimde engelleyebilmem icin login olup engelle butonuna basmam gerekmiyor mu?