Windows 10 Masaüstü Simge Ayarları Nasıl Yapılır?

02 08 2015 14:39 tarihinde, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. 7 yorum yapıldı, 10149 kez okundu

Windows 10 masaüstü simge ayarlarına nasıl erişeceğinizi ve bilgisayar, ağ, denetim masası gibi simgelerini nasıl aktif edeceğinizi anlatayım.

Windows 10 indirmeye sunulalı birkaç gün oldu. Bu süre zarfında bir çok kullanıcı bu deneyim için kurulum gerçekleştirdi.

Windwos 10’da 8 ve 8.1 e bakarak birçok yenilik mevcut. Yeniliklere ve değişikliklere alışmak da biraz zaman alacak gibi gözüküyor.

Masaüstünde görmeye ve kullanmaya alışık olduğumuz demirbaş kısayollar var. Bilgisayar, Belgeler, Denetim Masası , Ağ gibi.

Bunları kurulum sonrasında kendiliğinden masaüstüne eklenmeyen kısayollar. Aktif etmek içinse aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

Masaüstüne sağ tıklayın ve kişiselleştir deyin.

kisisellestir

Ardından soldaki menüden Temalara gelin.

temalarTemalar menüsünden sağdaki Masaüstü simge ayarları bağlantısına tıklayın.

masaustu simge ayarlari

Yeni pencereden dilediğiniz simgeyi seçebilir ve masaüstüne ekleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

 

 

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makale 7 Yorum Aldı. Siz Ne Düşünüyorsunuz?
 1. Bilgiler için teşekkür ederiz.. Çöp kutusu ve bilgisayar simgesi nasıl değiştirebilirim…..

  • Simge değişlikleri shell32.dll dosyası üzerinden yapılıyor. Tema değişikliği ya da resha*ker isimli uygulama ile yapmanız gerekir ki bunu daha önce yapmamışsanız tavsiye etmem. Sistem dosyasıdır.

 2. merhaba kardeşim ben fotoğrafları açmaya çalışırken kayıt defteri için geçersiz deger hatası alıyorum nasıl düzeltirim acaba yardımcı olurmusun?

  • Hocam kesin şu sebeptendir diyebileceğim bildiğim bir çözümü yok. Google’da yabancı kaynaklı arama yaparsanız deneyerek çözüme ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum.

 3. Hocam iyi günler size bir sorum olacaktı. Sorum şu wifi sorunum var ve açık olduğu halde simgesi açık olmuyor. Acaba çözümü nedir ?

Spam Denetimi * Spam denetimi süresi doldu. Yenileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Misafir Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Misafir Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Misafir Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Misafir Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Misafir Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...