Windows 10 Yeni Klasör Kısayolu Sorunu ve Çözümü

12 01 2017 20:05 tarihinde, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 2667 kez okundu

Windows 10 yüklenmiş ya da Windows 10’a yükseltilmiş bilgisayarlarda karşılaşılan bir sorundan bahsedeyim.

Bilgisayarınızda herhangi bir sürücü ya da klasörde sağ tıkladığınızda yeni>klasör seçeneği görürsünüz. Bu seçeneğin bulunduğu bağlam menüsünde yükseltme sırasında ya da yükleme sırasında kayıt defteriyle ilgili sorun olabiliyor.

Windows 10 yeni klasör oluşturamıyorum!

Çözüm:

Eğer siz de aynı sorunu yaşıyorsanız bağlam menüsüne yeni>klasör seçeneğini tekrar eklemenin basit bir yolu mevcut.

Bu adresten kayıt defteri girdisi için reg uzantılı dosyayı indirin. (Dosya inmez, sayfada görüntülenirse sağ tıklayıp farklı kaydet’i seçin.)

Dosyayı indirdiğiniz klasörde ya da herhangi bir yerde çift tıklayarak açın. Karşınıza çıkan pencerelere onay vererek işlemleri tamamlayın.

Yukarıdaki pencereyi gördükten sonra artık menüden yeni klasör oluşturabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Arkadaş çook ama çook teşekkür ederim.Uzun zamandır masa üstünde yeni klasör oluşturamıyordum.Sayende linki indirdim yönergeleri takip ettim ve sonunda yeni klasörü masa üstünde oluşturabiliyorum.Windows 10’için bu sorunum halloldu.Sana tekrar teşekkür ederim arkadaş.İlerde içinden çıkamıyacağım başka bi sorunla karşılaşırsam size yazarım.Şimdiden sağol kardeşim.Sevgi ve selamlar.

Spam Denetimi * Spam denetimi süresi doldu. Yenileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Misafir Fatma

  Şifremi yenileneme rağmen açılmıyor lütfen yardımcı olurmusunuz
 • Misafir Nebi Garcı

  kolay yoldan hayır. zor yoldan: o kişinin takipçilerini (sizin hesabınızla giriş yapmadan) listeleyen ve sizin takip etmeniz için listeleyen bir sistem lazım.
 • Misafir Misafir

  hesabımı engelleyen hesaplardaki takipçileri görmek ve takip etmek için bir şey yapılamaz mı?
 • Misafir @karaozanturkusu

  hocam misal 3000 kişiyi sessize almak istediğinizi düşünün, misal olarak kod en fazla ilk 1000'de çalışıyor. hem sessize aldıklarını tekrar sessize almak istediğinden tıkanıyor, hem de çok eskilere gidemiyor. bunun tek yolu twit atanı sessize alacak bir kod. bu arada ben 16000 takipçimin büyük çoğun...
 • Misafir Nebi Garcı

  Söz vermiş olmayayım ancak ilerleyen zamanlarda olabilir. Ayrıca ne kadar mümkün bilmiyorum, kodları incelemem lazım. Nasıl işe yaramadığı konusunda daha fazla bilgi verebilirseniz belki kodu iyileştirebilirim.