Windows 10 Yeni Klasör Kısayolu Sorunu ve Çözümü

12 01 2017 20:05 tarihinde, Bilgisayar, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. 1 yorum yapıldı, 3180 kez okundu

Windows 10 yüklenmiş ya da Windows 10’a yükseltilmiş bilgisayarlarda karşılaşılan bir sorundan bahsedeyim.

Bilgisayarınızda herhangi bir sürücü ya da klasörde sağ tıkladığınızda yeni>klasör seçeneği görürsünüz. Bu seçeneğin bulunduğu bağlam menüsünde yükseltme sırasında ya da yükleme sırasında kayıt defteriyle ilgili sorun olabiliyor.

Windows 10 yeni klasör oluşturamıyorum!

Çözüm:

Eğer siz de aynı sorunu yaşıyorsanız bağlam menüsüne yeni>klasör seçeneğini tekrar eklemenin basit bir yolu mevcut.

Bu adresten kayıt defteri girdisi için reg uzantılı dosyayı indirin. (Dosya inmez, sayfada görüntülenirse sağ tıklayıp farklı kaydet’i seçin.)

Dosyayı indirdiğiniz klasörde ya da herhangi bir yerde çift tıklayarak açın. Karşınıza çıkan pencerelere onay vererek işlemleri tamamlayın.

Yukarıdaki pencereyi gördükten sonra artık menüden yeni klasör oluşturabilirsiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Makaleye 1 Yorum Yapıldı
 1. Arkadaş çook ama çook teşekkür ederim.Uzun zamandır masa üstünde yeni klasör oluşturamıyordum.Sayende linki indirdim yönergeleri takip ettim ve sonunda yeni klasörü masa üstünde oluşturabiliyorum.Windows 10’için bu sorunum halloldu.Sana tekrar teşekkür ederim arkadaş.İlerde içinden çıkamıyacağım başka bi sorunla karşılaşırsam size yazarım.Şimdiden sağol kardeşim.Sevgi ve selamlar.

Spam Denetimi * Spam denetimi süresi doldu. Yenileyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Misafir Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Misafir Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Misafir Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Misafir Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Misafir Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...