Windows 7 Başlat Düğmesi Değiştirme

14 11 2012 01:00 tarihinde, Araçlar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4221 kez okundu

Windows 8 piyasada kendini göstermeye başlasa da henüz Windows 7 kullanıcıları büyük çoğunluğu oluşturuyor. Siz de Windows 7 kullanıyorsanız herkes gibi bazı şeylerden sıkılmış olmalısınız.

 

Değişikliği sevenler ve klasik Windows 7 görünümünden sıkılanlar için bir şeyler yapmanın zamanı geldi demektir. Nereden başlayalım? Başlama demişken başlat düğmesinden başlasak doğru olur sanırım 😉

 

Şimdi sizlere birbirinden güzel başlat ikonlarını kendi bilgisayarınıza nasıl entegre edeceğinizi anlatacağım. Hazır mıyız?

 Başlamadan önce her ihtimale karşı Windows geri yükleme noktası oluşturun.

Şimdi yeni ikonlarımızın bulunduğu dosyayı ve kurulum için basit programımızı indirelim

Zip dosyasından dosya ve klasörleri çıkartın. çıkartacağımız kurulum dosyasını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır deyin. Zaten yönetici olarak oturum açtıysanız (eminseniz) sorun teşkil etmez.

Açtığımız programın görünümü aşağıdaki gibidir.

sol tarafta yeni buton ikonlarının önizlemesi yer almaktadır. Ustteki Select & Change Start Button seçeneğiyle daha önce çıkartmış olduğumuz zip dosyasında yer alan bmp uzantılı yeni ikonların bulunduğu klasöre gidin. Dilediğinizi seçin ve uygulayın.

Yeni buton uygulamasında aktif olması için Explorer.exe yani windows gezgini tekrar başlatılacaktır. Eğer orijinalini geri yüklemek isterseniz  Üstte yer alan Restore orijinal Explorer Backup seçeneğini kullanabilirsiniz.

Yeni bir başlangıç için düğmeye basın 😉 Kolaylıklar…

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...