Windows 7 Başlat Düğmesi Değiştirme

14 11 2012 01:00 tarihinde, Araçlar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4457 kez okundu

Windows 8 piyasada kendini göstermeye başlasa da henüz Windows 7 kullanıcıları büyük çoğunluğu oluşturuyor. Siz de Windows 7 kullanıyorsanız herkes gibi bazı şeylerden sıkılmış olmalısınız.

 

Değişikliği sevenler ve klasik Windows 7 görünümünden sıkılanlar için bir şeyler yapmanın zamanı geldi demektir. Nereden başlayalım? Başlama demişken başlat düğmesinden başlasak doğru olur sanırım 😉

 

Şimdi sizlere birbirinden güzel başlat ikonlarını kendi bilgisayarınıza nasıl entegre edeceğinizi anlatacağım. Hazır mıyız?

 Başlamadan önce her ihtimale karşı Windows geri yükleme noktası oluşturun.

Şimdi yeni ikonlarımızın bulunduğu dosyayı ve kurulum için basit programımızı indirelim

Zip dosyasından dosya ve klasörleri çıkartın. çıkartacağımız kurulum dosyasını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır deyin. Zaten yönetici olarak oturum açtıysanız (eminseniz) sorun teşkil etmez.

Açtığımız programın görünümü aşağıdaki gibidir.

sol tarafta yeni buton ikonlarının önizlemesi yer almaktadır. Ustteki Select & Change Start Button seçeneğiyle daha önce çıkartmış olduğumuz zip dosyasında yer alan bmp uzantılı yeni ikonların bulunduğu klasöre gidin. Dilediğinizi seçin ve uygulayın.

Yeni buton uygulamasında aktif olması için Explorer.exe yani windows gezgini tekrar başlatılacaktır. Eğer orijinalini geri yüklemek isterseniz  Üstte yer alan Restore orijinal Explorer Backup seçeneğini kullanabilirsiniz.

Yeni bir başlangıç için düğmeye basın 😉 Kolaylıklar…

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mehmet

  Gayet güzel bir anlatımda bulunmuşsunuz. Sayenizde öğrettiğiniz şekilde yaparak bir kişiyi engelledim bende.
 • Anonim Misafir

  Merhaba, ınstagram nega araç eklentisini almak istiyorum. Hesap bilgilerinizi atar mısınız?
 • Anonim Misafir

  yorum özelliği müthiş oldu hocam umarım zamanlı gönderi planlama özelliği de getirirsiniz de piyasadaki herkes sizin ekletiyi kullanır.
 • Anonim Mehmet

  İnstagram nega araç eklentisini iki ayrı hesabım için aldım kullanıyorum. Ücreti de gayet makul. Bir çok işime yaradı, takipçi sayısı arttırmada kesinlikle faydalı bir araç. Yeni eklenen yorum modülü etiket bazlı ve kullanıcı bazlı olur ise çok daha mükemmel olacak. Böyle yararlı bir uygulamayı oldu...
 • Anonim Nebi Garcı

  E-posta gönderildi