Windows 7 Başlat Düğmesi Değiştirme

14 11 2012 01:00 tarihinde, Araçlar kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 4025 kez okundu

Windows 8 piyasada kendini göstermeye başlasa da henüz Windows 7 kullanıcıları büyük çoğunluğu oluşturuyor. Siz de Windows 7 kullanıyorsanız herkes gibi bazı şeylerden sıkılmış olmalısınız.

 

Değişikliği sevenler ve klasik Windows 7 görünümünden sıkılanlar için bir şeyler yapmanın zamanı geldi demektir. Nereden başlayalım? Başlama demişken başlat düğmesinden başlasak doğru olur sanırım 😉

 

Şimdi sizlere birbirinden güzel başlat ikonlarını kendi bilgisayarınıza nasıl entegre edeceğinizi anlatacağım. Hazır mıyız?

 Başlamadan önce her ihtimale karşı Windows geri yükleme noktası oluşturun.

Şimdi yeni ikonlarımızın bulunduğu dosyayı ve kurulum için basit programımızı indirelim

Zip dosyasından dosya ve klasörleri çıkartın. çıkartacağımız kurulum dosyasını sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır deyin. Zaten yönetici olarak oturum açtıysanız (eminseniz) sorun teşkil etmez.

Açtığımız programın görünümü aşağıdaki gibidir.

sol tarafta yeni buton ikonlarının önizlemesi yer almaktadır. Ustteki Select & Change Start Button seçeneğiyle daha önce çıkartmış olduğumuz zip dosyasında yer alan bmp uzantılı yeni ikonların bulunduğu klasöre gidin. Dilediğinizi seçin ve uygulayın.

Yeni buton uygulamasında aktif olması için Explorer.exe yani windows gezgini tekrar başlatılacaktır. Eğer orijinalini geri yüklemek isterseniz  Üstte yer alan Restore orijinal Explorer Backup seçeneğini kullanabilirsiniz.

Yeni bir başlangıç için düğmeye basın 😉 Kolaylıklar…

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.