Windows 7 Home Basic Kişiselleştirme Paneli

26 03 2014 15:24 tarihinde, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 14472 kez okundu

Windows XP’nin Microsoft tarafından desteğinin sona ermesinden sonra en düşük sistem özelliğine sahip bilgisayar kullanıcılar bile Windows 7’ye geçmeye başladı.

Windows XP hızında Windows 7 kullanmak mümkün olmasa da 7’nin düşük sistem gereksinimli sürümleri kullanılabilir. Sistem gereksinimi en düşük olan sürüm sırayla şu şekilde : Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional.

Windows 7 Starter ve Home Basic sistem gereksinimleri düşük olduğu için XP kullanıcılarının 7’ye geçişte ilk tercih edecekleri sürümler olacaktır. Hal böyle olunca bazı özellikleri kısıtlı olan Windows 7 Starter ve Home Basic için bazı yamalar mevcut.

Windows 7 Home Basic için orijinal hali ile Aero temaları kullanılamıyor. Bu sebeple kişiselleştirme menüsü de devre dışı bırakılmış. Home Basic kişiselleştirme panelini aktif etmek için yama yüklemeniz gerekiyor. Aero yaması ile hem kişiselleştirme panelini aktif edebilir hem de Aero temalarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

once-sonra-windows-sag-secim

Home Basic’te masaüstünde sağ tıkladığınızda Aero Pack yüklemeden önce ve yükledikten sonra görünüm yukarıdaki gibi olacaktır.

Kişiselleştirme panelini aktif etmek için Aero Pack’i buradan indirin.

windows 7 aero

İndirdiğiniz setup’ı çalıştırdıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatılacağı için diğer işlemlerinizi bitirmeniz menfaatinize olacaktır.

Kurulum bitince bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve açtığınızda artık kişiselleştirme paneli aktif olacaktır. Sağ seçim menüsünden ve denetim masasından kişiselleştirme bölümüne girebilir ve Aero temalarını kullanabilirsiniz. Aero özelliğini aktif ettiğinizde artık pencere şeffaflığı da aktif olacaktır. Görev çubuğu rengini de değiştirebileceksiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Nebi Garcı

  Tampermonkey kurulumu için ingilizce bilmenize gerek yok. Mevcur şartlarda eklentiyi kurabiliyor olmanız lazım.
 • Anonim bayram

  ingilizcem yok bu yüzden tampermonkey i kuramadım yardımcı olur musunuz.
 • Anonim Misafir

  Hesabım kilitlendi telefonuma kimlik doğrulama kodu gelmesi lazım hesabıma girebilmem için ama kod gönderdik yazıyor gelmiyor lütfen yardımcı olur musun
 • Anonim Nebi Garcı

  Kod çalışıyor. Twitter bir şeyler değiştirmiş olmalı.
 • Anonim Nebi Garcı

  Sorun 2.6.0 sürümünde çözüldü. Eklentinizi güncelleyin.