Windows 7 Home Basic Kişiselleştirme Paneli

26 03 2014 15:24 tarihinde, Bilgisayar İpuçları kategorisinde yazıldı. Hiç yorum yapılmadı, 15124 kez okundu

Windows XP’nin Microsoft tarafından desteğinin sona ermesinden sonra en düşük sistem özelliğine sahip bilgisayar kullanıcılar bile Windows 7’ye geçmeye başladı.

Windows XP hızında Windows 7 kullanmak mümkün olmasa da 7’nin düşük sistem gereksinimli sürümleri kullanılabilir. Sistem gereksinimi en düşük olan sürüm sırayla şu şekilde : Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional.

Windows 7 Starter ve Home Basic sistem gereksinimleri düşük olduğu için XP kullanıcılarının 7’ye geçişte ilk tercih edecekleri sürümler olacaktır. Hal böyle olunca bazı özellikleri kısıtlı olan Windows 7 Starter ve Home Basic için bazı yamalar mevcut.

Windows 7 Home Basic için orijinal hali ile Aero temaları kullanılamıyor. Bu sebeple kişiselleştirme menüsü de devre dışı bırakılmış. Home Basic kişiselleştirme panelini aktif etmek için yama yüklemeniz gerekiyor. Aero yaması ile hem kişiselleştirme panelini aktif edebilir hem de Aero temalarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

once-sonra-windows-sag-secim

Home Basic’te masaüstünde sağ tıkladığınızda Aero Pack yüklemeden önce ve yükledikten sonra görünüm yukarıdaki gibi olacaktır.

Kişiselleştirme panelini aktif etmek için Aero Pack’i buradan indirin.

windows 7 aero

İndirdiğiniz setup’ı çalıştırdıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatılacağı için diğer işlemlerinizi bitirmeniz menfaatinize olacaktır.

Kurulum bitince bilgisayarınız yeniden başlatılacak ve açtığınızda artık kişiselleştirme paneli aktif olacaktır. Sağ seçim menüsünden ve denetim masasından kişiselleştirme bölümüne girebilir ve Aero temalarını kullanabilirsiniz. Aero özelliğini aktif ettiğinizde artık pencere şeffaflığı da aktif olacaktır. Görev çubuğu rengini de değiştirebileceksiniz.

Bu konudaki düşüncelerinizi siz de yorum olarak paylaşabilir, aşağıdaki butonlar aracılığıyla daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir
Bu Yazı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Sponsorlu Bağlantılar

Son Yorumlar

 • Anonim Mamos

  Merhaba öncelikle kolay gelsin hayalete düşmüş bi hesap nasıl kurtalabilir twitter destek'e ne gibi bi mesaj yazılmalıdır ve bu mesajın dili türkçe mi olmalıdır örnek bir mesajla bilgilendirir misiniz bizi
 • Anonim Nebi Garcı

  Bildiğim kadarıyla yok.
 • Anonim Misafir

  Selamünaleyküm Nebi bey. Twitlerimizi beğenenlerin listesini topluca alabileceğimiz bir kod var mı?Yardımınız için teşekkürler.
 • Anonim Burak Garcı

  AddMeFast gibi beğeni siteleri ve krediyle takipçi yollayan bir iki uygulama ve benzerleri Twitter Kuralları'na aykırı. Yani uymanız gereken, sadece limitler değil. Dolayısıyla Limiti aşmadığımız müddetçe istediğimiz gibi hareket edebilmemiz gerekmez mi? sorusuna hayır, istediğimiz gibi hareket edeb...
 • Anonim Misafir

  Merhaba Ben herhangi bir limit aşımı yapmamama rağmen hesabım sıklıkla kilitleniyor Gelen mesajda olağanüstü bir durumla karşılaşıldığı bahanesi gösteriliyor Kilidi açınca da takip ettiklerim sıfırlanmış gözüküyor Bu durumda da takipçilerimden bazıları benim yaptığımı düşünerek takipten çıkıyor Olan...